Policija: judėjimas ribojamas ne tik tarp savivaldybių, bet ir...

Policija: judėjimas ribojamas ne tik tarp savivaldybių, bet ir jose (0)

2021-01-08

Sausio mėnesį daugiau pareigūnų pajėgų bus skiriama savaitgaliais, mažiau – darbo dienomis. Pasak Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, visoje šalyje bus mažiau organizuojama stacionarių kontrolės postų, tačiau judėjimo kontrolė bus aktyviau vykdoma mobiliuoju principu iš anksto neskelbiamose vietose ir neskelbiamu laiku.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius sako, kad žmonės dažnai klaidingai interpretuoja karantino taisykles, taip pat jų laikosi tik tada, kai policija budi keliuose ir vykdo judėjimo kontrolę. Sausio mėnesį kontrolė išliks, tačiau yra keičiami kontroliavimo metodai. „Rajone nėra tiek daug pajėgų, kad būtų užtikrinti stacionarūs policijos kontrolės postai, todėl yra keičiama taktika ir budėjimas vyks mobiliųjų ekipažų pagalba. Automobilį sustabdę pareigūnai tikrins ar jame yra leistinas skaičius žmonių, laikomasi bendravimo tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio asmenų taisyklės, nevažinėjama be svarbaus tikslo ir pan.“.

Aivaras Dumčius pabrėžia, kad judėjimas yra ribojamas ne tik tarp savivaldybių, bet ir rajono ribose. Išvykstant iš namų reikia turėti gyvenamąją vietą arba asmens tapatybę nurodančius dokumentus.  „Judėjimas yra ribojamas ne tik tarp savivaldybių, bet ir pačioje savivaldybėje. Vyriausybės nutarime nurodoma, kad yra draudžiama išeiti iš namų, išskyrus esant būtinąjį reikalingumą, t.y. kelionę į darbą, gydymo įstaigą, maisto prekių parduotuvė ar vaistinę. Todėl ir pačioje savivaldybėje judėjimas turi būti minimalus.“,– sako Aivaras Dumčius.

Sausį bus mažiau masinių miestų uždarymų, tačiau daugiau netikėtų patikrinimų vykdoma savivaldybių miestų teritorijose. Pareigūnai atidžiai ir išsamiai nagrinės asmenų atvykimo priežastis ir aplinkybes – neturintiems pateisinamos priežasties bus taikoma administracinė atsakomybė. Taip pat pareigūnai tikrins transporto priemonių vairuotojų blaivumą, vertins kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Atskira judėjimo kontrolės specifika bus taikoma Lietuvos pajūrio ruože ir kurortiniuose miestuose – čia veiks daugiau stacionarių postų, todėl žmonės raginami neplanuoti kelionių nesant būtinybės, nes gali tekti apsisukti ir grįžti atgal.

Šią savaitę kartu su policijos pareigūnais dirba Karo policija, o nuo artėjančio savaitgalio prisijungs ir kitų Vidaus reikalų ministerijos statutinių įstaigų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento – pareigūnai, Šaulių sąjungos nariai.

Nuolat atnaujinamą informaciją apie judėjimo ribojimus ir atsakymus į svarbiausius klausimus rasite čia.

Parengta pagal Lietuvos policijos informaciją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook