Pradėtos tvoros pasienyje su Kaliningrado sritimi statybos

Pradėtos tvoros pasienyje su Kaliningrado sritimi statybos (5)

2017-06-05

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Renatu Požėla simboliškai pradėjo apsauginės tvoros statybą pasienyje su Kaliningradu. Tvora iš viso drieksis 44,6 km ir bus baigta statyti iki metų pabaigos.

„Visas procesas – nuo pinigų skyrimo iki realių statybos darbų pradžios tetruko pusmetį. Tokia sparta džiugina. Tikiuosi, kad tvora bus baigta, kaip ir numatyta – iki metų pabaigos“, – sako ministras E. Misiūnas.

Seimas praėjusių metų pabaigoje pasienio stiprinimui skyrė 3,6 mln. eurų. Ministro sprendimu šie pinigai skirti sienos su Kaliningradu sustiprinimui. Tvoros įrengimas kainuos 1,3 mln. eurų, likusi pinigų suma bus skirta moderniai stebėjimo įrangai įrengti.

Apsauginė tvora bus maždaug 2 metrų aukščio su pastiprintu pagrindu bei įrenginiais, neleidžiančiais jos greitai perkopti.

Tvora su papildomais įrengimais iškils ruožuose nuo trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų sankirtos taško ties Vištyčiu ir atkarpomis tęsis Vilkaviškio bei Šakių rajonuose iki Nemuno. Beje, palei visą apie 109 km jau Nemunu einančią sieną dar anksčiau pasieniečiai yra įrengę technines jos stebėjimo sistemas.

Stebima moderniomis priemonėmis ir visiškai kontroliuojama ES išorės siena Lietuvoje yra vienas Vyriausybės prioritetų.

„Šviesos“ inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook