Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šalies vadovai pasveikino visus Mokslo ir žinių dienos proga

Šalies vadovai pasveikino visus Mokslo ir žinių dienos proga (0)

2018-09-03

Šeštadienį, rugsėjo 1-ąją, prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasveikino visus šalies mokinius, studentus, mokytojus ir dėstytojus Rugsėjo 1-osios - Mokslo ir žinių dienos - proga.

Šalies vadovė pabrėžė, kad nauja mokslo kelionė prasideda Lietuvos šimtmečio rugsėjį, kai visi kartu sutinkame antrąjį mūsų laisvos ir nepriklausomos valstybės amžių.
„Dabar Jūsų laikas augti, ieškoti, atrasti, mokytis ir išmokti, nes žinios taps tvirtu Lietuvos ateities pamatu. Visi, šiandien žengiantys į klases, turėsite ateityje priimti svarbius mūsų valstybei sprendimus. Tikiu, kad šią pareigą atliksite ne tik atsakingai, bet ir džiugiai“, - sakoma prezidentės sveikinime.
Pradedantiems ar tęsiantiems kelią į mokyklas, universitetus ir kolegijas šalies vadovė palinkėjo būti tarp geriausių, ne dėl įvertinimo, ne dėl balų, o dėl žinių ir sau, ir Lietuvai. Mokytojams ir dėstytojams prezidentė palinkėjo išminties, tikėjimo savo pašaukimu, stiprybės ir kūrybiškumo auginant antrojo Lietuvos šimtmečio kartą.
„Iš Laisvės dienos - į Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną, į mūsų atkurtos valstybės naujo 100-mečio mokslo metų pradžią. Būkime verti savo garbingos istorijos, kuri mus moko, kad Lietuvos kelyje į nepriklausomybę laisvės ir žinių troškimas visada buvo greta“, - sakoma prezidentės sveikinime.
Seimo pirmininkas V. Pranckietis pabrėžė, kad modernios valstybės pagrindas yra atvira ir įkvepianti kurti mokykla.
„Mokytis, pažinti ir žinoti - tai civilizacijos variklis, padedantis žmogui ir visuomenei tobulėti bei pasiekti nežinomas ir kartais netikėtas aukštumas. Tik smalsumas perplukdo žmones per vandenynus, padeda jiems pasiekti Everesto viršūnę ar Marianų įdubą. Naujųjų mokslo metų proga linkiu visiems besimokantiems, pirmiausia, būti smalsiems. Teiraukitės - kodėl, ieškokite atsakymų ir šiame procese, pažadu, atrasite save“, - teigiama Seimo Pirmininko sveikinime.
Pasak parlamento vadovo, Lietuva turi daug išmintingų ir profesionalių mokytojų, dėstytojų bei mokslininkų, kurių kruopštus darbas užtikrina Lietuvos švietimo sistemos sėkmę. Dėl to būtent šių specialistų darbo sąlygų gerinimas išlieka valstybės prioritetu.
Iš viso šiais mokslo metais bendrojo lavinimo mokyklose mokysis 323,6 tūkst. mokinių - beveik 3,5 tūkst. mažiau nei pernai. Į klases šiemet ateis 29,5 tūkst. pirmaklasių. ELTA ir "Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook