Šalyje jau pasipylė sezoninių darbų pasiūlymai

Šalyje jau pasipylė sezoninių darbų pasiūlymai (0)

2014-04-08

L. Pilecko nuotr.

Kovo mėnesį Lietuvoje buvo įregistruota beveik trečdaliu daugiau laisvų darbo vietų, o bedarbių, palyginti su vasariu, sumažėjo beveik dešimtadaliu.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, atšilus orams gerokai daugiau laisvų darbo vietų įregistruota nuo sezono priklausančiuose ūkio sektoriuose. Žemės ūkyje ir paslaugose laisvų darbo vietų skaičius augo dvigubai, prekyboje - 24 proc. 
Palyginti su vasariu, daugiausia darbo pasiūlymų buvo pateikta žemės kasimo, žemės ir miškų ūkio variklinių mašinų ir įrengimų operatoriams, kepėjams, dažytojams, mūrininkams, statybininkams, miškininkystės darbininkams, sodininkams, medelynų ir daigynų augintojams. Iš viso kovą buvo įregistruota 26,8 tūkst. laisvų darbo vietų, o bedarbių - 18,8 tūkst. 
Šių metų balandžio 1 d. šalyje buvo registruota 198,6 tūkst. bedarbių, arba 10,8 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Tai yra 0,6 proc. punkto mažiau nei prieš mėnesį ir 1,6 proc. punkto mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
Kovą daugiausiai bedarbių registruota Ignalinos - 19,5 proc., Alytaus - 19,0 proc. ir Lazdijų - 18 proc. rajonų savivaldybėse, mažiausiai - Neringoje - 6,5 proc., Kretingoje - 6,9 proc. ir Trakuose - 7 proc. Tarp didmiesčių didžiausiu bedarbių skaičiumi išsiskiria Panevėžys - 11,8 proc., mažiausiu - Šiauliai - 7,5 proc.
Teritorinių darbo biržų specialistai paskutinį mėnesį į darbo rinką padėjo sugrįžti 26,5 tūkst. asmenų. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook