Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Seimo vadovė: nuo kitų metų liepos MMA galėtų didėti 100 litų

Seimo vadovė: nuo kitų metų liepos MMA galėtų didėti 100 litų (0)

2014-10-09

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė mano, kad nuo kitų metų liepos minimali mėnesinė alga (MMA) galėtų didėti 100 litų. Parlamento vadovė taip pat linkusi diskutuoti dėl neapmokestinamojo minimumo padidinimo nuo kitų metų pradžios. 

"Darbo partija mano, kad nuo kitų metų liepos 1 d. MMA galėtų didėti 100 litų. Arba mes galime kalbėti apie neapmokestinamojo minimumo didinimą. Tai būtų tikrai realu, ir tai galima būtų padaryti nuo sausio pradžios", - ketvirtadienį žurnalistams sakė L. Graužinienė. 
Seimo Pirmininkės nuomone, labai svarbus klausimas yra socialinės atskirties mažinimas ir viena iš priemonių gali būti MMA arba neapmokestinamojo minimumo padidinimas. 
L. Graužinienė tikisi, kad šios nuostatos atsispindės kitų metų šalies biudžete. 
Tuo tarpu Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Petras Gražulis siūlo įteisinti, kad minimalios mėnesinės algos (MMA) dydis negali būti mažesnis negu pusė praėjusiais metais įstatymų nustatyta tvarka patvirtinto vidutinio darbo užmokesčio šalies ūkyje, primena ELTA.
Jo Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotos Darbo kodekso pataisos numato, kad minimalios mėnesinės algos dydis yra apskaičiuojamas atsižvelgiant į praėjusių metų įstatymų nustatyta tvarka patvirtintą vidutinį darbo užmokestį šalies ūkyje.
"Jei ši pataisa būtų priimta, šiuo metu minimalus mėnesinis atlyginimas būtų 1150 litų", - sako P. Gražulis.
Nuo spalio 1-osios minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) Lietuvoje padidėjo nuo 1000 iki 1035 litų, arba 300 eurų.
Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad MMA kitais metais dar kartą būtų galima didinti po savivaldybių tarybų ir merų rinkimų. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook