Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sovietinių karių paminklą Seredžiuje nudažė Ukrainos vėliavos...

Sovietinių karių paminklą Seredžiuje nudažė Ukrainos vėliavos spalvomis (1)

2014-09-26

Rusijos ambasada penktadienį pranešė išsiuntusi Lietuvos Užsienio reikalų ministerijai (URM) notą dėl Ukrainos vėliavos spalvomis išpaišyto paminklo sovietų kariams Seredžiaus miestelyje Jurbarko rajone. 

Rugsėjo 26 dieną Seredžiaus miestelyje Jurbarko rajone buvo atliktas eilinis vandalizmo aktas – išniekintas paminklas sovietiniams kariams“, – teigiama Rusijos ambasados Vilniuje išplatintame pranešime.

Pasak pranešimo, dėl šio įvykio Rusijos ambasada išsiuntė Lietuvos URM notą, kuria reikalauja kuo skubiau imtis visų priemonių sutvarkyti paminklą, „surasti ir atsakomybėn patraukti kaltuosius bei užtikrinti, kad panašūs veiksmai ateityje nepasikartotų“, rašo 15min.lt.

Seredžiaus seniūnas Jonas Pikoraitis BNS penktadienį sakė, kad paminklas apipurkštas mėlynos ir geltonos spalvos dažais. Tai yra Ukrainos vėliavos spalvos.

„Tai pastebėjome šįryt. Jau baigiame viską nuvalyti, kai ką perdažysime. Pasekmės visos pašalintos“, – sakė seniūnas.

Pasak jo, paminklas yra Antrojo pasaulinio karo karių palaidojimo vietoje, jis prieš šešerius metus restauruotas Rusijos ambasados lėšomis.

Šį mėnesį panašus incidentas užfiksuotas ir Akmenės rajone – ten sovietų karių kapinėse Ukrainos vėliavos spalvos dažais taip pat apipurkšti paminklai.

15min.lt inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook