Su elektroninės bankininkystės sukčiais susidūrė beveik kas de...

Su elektroninės bankininkystės sukčiais susidūrė beveik kas dešimtas (0)

2014-11-05

Beveik kas dešimtas Lietuvos gyventojas teigia, jog yra tekę susidurti su sukčiais, bandžiusiais išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodžius. Taip nurodė 9 proc. šalies gyventojų, rodo "Danske Bank" užsakymu atliktas bendrovės "Rait" tyrimas.

8 proc. teigė, kad duomenų sukčiams neatskleidė, tačiau 1 proc. respondentų nurodė, kad nukentėjo nuo tokio tipo sukčių.
Tyrimas atskleidė, kad absoliučiai daugumai apklaustųjų ar jų artimųjų - 88 proc. - nėra tekę susidurti su sukčiais, bandančiais išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodžius.
Nuo elektroninių sukčių dažniausiai teigė nukentėję jauno (15-24 metų) ir vyresnio (55-64 metų) amžiaus gyventojai. Mažiausiai su sukčiais, bandančiais išvilioti elektroninės bankininkystės duomenis, susidūrė žmonės, gyvenantys Utenos apskrityje.
"Nors nuo sukčių dažniausiai teigė nukentėję vyresnio amžiaus žmonės ir jaunimas, daugiau nei pusė nukentėjusių buvo įmonių vadovai ar savininkai", - pranešime spaudai cituojamas "Danske Bank" Verslo plėtros tarnybos direktorius Darius Jasinskis.
"Rait" tiesioginio interviu būdu rugpjūtį apklausė 1 tūkst. Lietuvos gyventojų. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook