Švęsdami 160-asias Įkūrėjo metines skautai pasitiko saulę

Švęsdami 160-asias Įkūrėjo metines skautai pasitiko saulę (0)

2017-02-22

Jei šiandien gatvėje, darbovietėje ar mokykloje išvysite žmones, pasipuošusius skautiškais kaklaraiščiais, nenustebkite – taip vasario 22 d., skautų Įkūrėjo dieną mini viso pasaulio skautai. Tradiciškai šią dieną skautai visame pasaulyje pradeda kartu pasitikdami pirmuosius saulės spindulius. Ne išimtis – ir Lietuva.

Vasario 22 d. viso pasaulio skautai mini Įkūrėjo, lordo Roberto Baden-Powell‘io dieną. Ši diena tradiciškai visame pasaulyje pradedama simboliniu saulės pasitikimu. Ankstų rytą saulę pasitikti skautai rinkosi įvairiausiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Daugiausia jų saulę sutiko didmiesčiuose – Vilniuje skautų daina aidėjo nuo Tauro kalno, Kauno skautai susibūrė Milikonių panoraminėje aikštelėje, Šiaulių skautai kopė į Salduvės piliakalnį, o Panevėžio skautai būriavosi pačiame miesto centre.

“Mūsų minima Įkūrėjo diena – tai visų pasaulio skautų sujungimas į vieną ratą. Lyg susikimbame rankomis ir visi dar kartą sau tyliai primename skautų tikslą – kurti gražesnį pasaulį. Ši diena yra ypatinga dar ir tuo, kad šiandien kiekvieno miesto ir miestelio skautai pasipuošia kaklaraiščiais. Daugiau nei 2000 jaunų žmonių visoje Lietuvoje taip parodo, kad jiems svarbi skautavimo idėja ir jie nori daryti pasaulį gražesniu ir šviesesniu”, sakė Lietuvos skautijos vadovė Ieva Žilinskienė.

Šiais metais vasario 22-oji skautams išskirtinai svarbi – pasaulinis jaunimo judėjimas mini jubiliejines, 160-asias lordo Roberto Baden-Powell‘io gimimo metines. Jubiliejaus proga, didžiausia Lietuvoje skautiška organizacija Lietuvos skautija pakvietė skautus prisijungti pire Draugystės mazgo akcijos ir savo bendruomenę pradžiuginti geraisiais darbais. Prie akcijos taip pat prisijungė Žemaitijos skautų organizacija bei Studentų skautų organizacija.

Lordą Robert'as Baden-Powell'į galima laikyti vienu progresyviausių XX a. pr. edukologų. Skautų judėjimą jis įkūrė 1907 metais. Unikalus ugdymo metodas, paremtas gamtos pažinimu, darbo mažose grupėse sistema ir socialinės atsakomybės mokymusi, greitai išplito pasaulyje, o nuo 1918 m. gyvuoja ir Lietuvoje.

Lietuvos skautija - didžiausia skautiška organizacija Lietuvoje, vienijanti per 2500 skautų iš visos Lietuvos. Įdomu? Daugiau apie mus: www.skautai.lt

"Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook