Tarnybą baigia pirmieji šauktiniai LDK Kęstučio batlione

Tarnybą baigia pirmieji šauktiniai LDK Kęstučio batlione (0)

2016-06-17

Į atsargą išleidžiami dar per 600 šauktinių karių, baigusių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą po to, kai ji buvo atnaujinta 2015 m. pavasarį. Devynių mėnesių tarnybą jie pradėjo praėjusių metų rugsėjo 21 d. Lietuvos kariuomenės daliniuose Vilniuje, Tauragėje ir Marijampolėje. Dalis jų į iškleidimo į atsargą ceremoniją atvyks ką tik grįžę iš tarptautinių pratybų „Anakonda 2016“ Lenkijoje ir Lietuvoje vykstančių „Iron Wolf 2016“.

Birželio 17 d. devynių mėnesių tarnybą baigia ir į atsargą išleidžiami per 30 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Taip pat karių išlydėtuvės į atsargą vyks ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje – birželio 20 d. (apie 200 karių), o birželio 21 d.– Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje (apie 400 karių).

Birželio 21 d. 9.30 val. išlydėtuvių ceremonija prasidės karių žygiavimu Tauragės miesto gatvėmis (Vytauto g. ir Tremtinių kelio sankirta – Pilies aikštė). Dalyvaus krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

 Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigia 392 kariai, tarp jų ir 6 merginos. Tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos kariai ketina 73 kariai, iš jų maždaug 30 planuoja likti ir tęsti tarnybą LDK Kęstučio batalione. Vienas karių būrys šiuo metu dalyvauja tarptautinėse pratybose „Anakonda 2016“ Lenkijoje, o kiti, daugiau nei 300 karių dalyvauja tarptautinėse pratybose „Iron Wolf 2016“ Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.).

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę. 2016 metais, kaip ir pernai, tarnybą atliks 3 tūkst. karo prievolininkų. Pirmieji šių metų šaukimo kariai tarnybą pradėjo balandžio 4 dieną.

Savanoriškai karinę tarnybą pasirinkę jaunuoliai patys gali nuspręsti, kokiame kariniame dalinyje nori tarnauti. 2015 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo 3 tūkst. jaunuolių. Šiais metais taip pat planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams. Pirmieji 2015 m. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai šį atsargą buvo išleisti gegužės 21 d. Maždaug 500 Dragūnų batalione tarnybą baigusių karių įrašyti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.

KAM ir "Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook