Tarp Konstitucijos egzamino laimėtojų - Simonas Mikšys

Tarp Konstitucijos egzamino laimėtojų - Simonas Mikšys (0)

2015-10-26

Antrajame Konstitucijos egzamino etape geriausiai pasirodę ir laimėtojais savo kategorijose tapę 29 egzamino laureatai pirmadienį pasveikinti ir apdovanoti Prezidentūroje.

„Konstitucijos egzaminas yra Lietuvos žmonių patriotiškumo liudijimas. Tūkstančiai aktyvių piliečių savo pavyzdžiu rodo, kad esame brandi visuomenė, žinanti, kas yra valstybingumo pamatas, ir prisimenanti savo teises bei pareigas“, – sakė šalies vadovė, sveikindama Konstitucijos egzamino nugalėtojus.
Pasak Prezidentės, Konstitucijos egzamino tradicija sutelkia visą Lietuvą ir primena, kad šalies žmonės žino pamatus, ant kurių 1992-aisiais visa tauta referendumu nusprendė kurti savo valstybę. Tuomet priimta Konstitucija saugo mums reikšmingiausius dalykus: šalies nepriklausomybę, demokratiją, prigimtines žmogaus teises ir laisves.
Prezidentės teigimu, tik laikydamiesi Konstitucijoje įtvirtintų principų turėsime universalų raktą, padedantį įveikti naujus ir dažnai neregėtus mūsų valstybės gyvenimo iššūkius.
Prezidentė palinkėjo, kad aktyvių piliečių išmanymas, dalyvavimas diskusijose ir teigiamas pavyzdys visada padėtų apginti Konstituciją.
„Džiugu matyti devintus metus neblėstantį susidomėjimą Konstitucijos egzaminu. Pagyrimo verti ne tik geriausias žinias pademonstravę nugalėtojai, bet ir kiekvienas, užsiregistravęs ir dalyvavęs egzamine.
Jau vien atėjimas į egzaminą parodo, kad asmuo nori tobulėti ir gilinti savo teisines žinias. Esu tikras, kad kiekvienas Konstitucijos egzamino dalyvis jo metu sužinojo kažką naujo ir tapo labiau teisiškai išprususiu“, – sakė teisingumo ministras Juozas J. Bernatonis.
Konstitucijos egzamino nugalėtojais tapo 29 Lietuvos gyventojai. Nors Jurbarke į pirmąjį egzamino turą atėjo vos septyni dalyviai, tarp nugalėtojų, pakviestų į Prezidentūrą, nuskambėjo ir teisės studento iš Jurbarko pavardė. Teisinį išsilavinimą turinčių ar jo siekiančių grupėje tarp trijų geriausių yra ir Simonas Mikšys, buvęs Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivis. Jam šis Konstitucijos egzaminas jau ketvirtasis, triskart Simonas jau buvo tarp laimėtojų. Po apdovanojimų įteikimo kalbintas S. Mikšys sakė, kad Konstitucija – vertybių šaltinis, ir visi dalykai yra susiję būtent su Konstitucija, todėl labai svarbu, kad pagrindinis šalies įstatymas būtų stabilus.
 Šįkart Simonui neprireikė daug papildomo pasirengimo prieš egzaminą. Vienas iš studijuojamų dalykų kaip tik buvo Konstitucinė teisė.
Be šios grupės, kurioje egzaminą laikė S. Mikšys,  Konstitucijos egzaminas dar buvo laikomas piliečių, neturinčių teisinio išsilavinimo, grupėje. Moksleiviai buvo apdovanoti keturiose amžiaus kategorijose.  Patys jauniausi dalyviai, 1-4 klasių mokiniai, varžėsi atlikdami kūrybinę užduotį tema „Mano Lietuvai – 25 metai“.
Konstitucijos egzaminas taip pat buvo laikomas internetu portale DELFI. Internetu egzaminą laikiusieji dalyvavo tik viename etape ir buvo vertinami pagal teisingų atsakymų skaičių ir atsakymams skirtą laiką. Egzaminas buvo laikomas ir Lietuvos įkalinimo įstaigose, čia taip pat atrinkti trys geriausiai pasirodę dalyviai.
Geriausiai Konstitucijos egzaminą išlaikiusiems įteikti diplomai, Prezidentės pasirašytos Konstitucijos, Teisingumo ministerijos ir partnerių dovanos. Konstitucijos egzamino laureatams skambėjo ir muzikinės dovanos – berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ atliekamos dainos. Apdovanojimų ceremonijos dalyvius sveikino Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.
Konstitucijos egzaminą organizuoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook