Tarp įtariamųjų žmogaus pagrobimu - jurbarkietis, policija pra...

Tarp įtariamųjų žmogaus pagrobimu - jurbarkietis, policija prašo pagalbos (4)

2017-05-23

Policijos ieškomas Paulius Tamoševičius su teisėsauga problemų yra turėjęs jau anksčiau. Policijos nuotr.

Pirmadienį Kauno apskrities policija paviešino naujų faktų apie prieš savaitę įvykdytą galimą kauniečio Egidijaus Sabulio pagrobimą.

Gegužės 16 d. tarp 18 ir 19 val. Vilijampolėje 31-erių E. Sabulis išėjo iš namų ir dingo be žinios. Netrukus pareigūnai paskelbė trijų asmenų, kurie galimai susiję su šio vyro dingimu, paiešką. Tarp policijos ieškomųjų – Jurbarko r. gyventojas Paulius Tamoševičius.
Pareigūnams anksčiau jau buvo pavykę nustatyti, kad E. Sabulis sėdo į pilkos spalvos „VW Transporter“ ir žadėjo vykti į Šiaulius. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad apie šio vyro dingimą gali žinoti Vaclovas Vaitkevičius (gim. 1962 m.), šiais metais deklaravęs išvykimą į užsienį, ir Denis Vaitkevičius (gim. 1993 m.).
Pirmadienį Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate surengtoje spaudos konferencijoje atskleista naujų detalių apie paslaptingą kauniečio dingimą. Pasak Kauno apskrities policijos viršininko Dariaus Žukausko, paskelbta spaudoje informacija savaitgalį padėjo surasti nusikaltimo įrankius.
Gegužės 20 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o savaitgalį atlikti intensyvūs procesiniai veiksmai.
„Apklausėme liudytojus, atlikome kratas, apžiūrą įvykio vietoje, daiktų apžiūras, pasitelkėme į pagalbą Šiaulių ir Marijampolės apskrities policijos pareigūnus. Nustatėme tris galimus įtariamuosius. Jiems už akių pareikšti įtarimai. Paskelbtos jų paieškos. Asmenys dar nėra surasti. Todėl ir toliau prašome visuomenės pagalbos jų ieškant“, – teigė Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininkas Giedrius Skladas.
Aktyviems piliečiams suteikus informacijos, automobilis rastas Vaišvydavoje, tad policija prašo vaizdo registratorius turinčių asmenų pateikti vaizdo įrašus, padarytus gegužės 16-17 d. Kaune bei Marijampolėje.
„Dar kartą įsitikinome, kad visuomenė yra nepakanti daromiems nusikaltimams. Pranešėjai – didžiulė pagalba mums. Šiuo metu automobilį apžiūri ekspertai, tad dar nėra aišku, ar jame yra kraujo ar grumtynių pėdsakų. Manome, kad pagrobtasis pažinojo pagrobėjus. Jis buvo įviliotas į spąstus. Buvo piktnaudžiauta jo pasitikėjimu. Duomenų, ar yra gyvas, ar ne, neturime. Telefonas pagrobtojo neveikia“, – teigė D. Žukauskas.
Nusikaltimo motyvai policijai dar nėra aiškūs, tačiau prielaidos jau iškeltos, jos yra tikrinamos. Įtariamieji – šiauliečiai vienos šeimos nariai Vaclovas ir Denis Vaitkevičiai ir 1987 m. gimęs Jurbarko rajono gyventojas Paulius Tamoševičius. Jurbarkietis yra jų pažįstamas. 
„Tiek pagrobtasis, tiek įtariamieji Lietuvoje negyvena. Jie neseniai grįžo iš Ispanijos: pagrobtasis kiek daugiau nei prieš savaitę, įtariamieji – kiek anksčiau. Tad keliame versiją, jog jie visi jau gali būti ne Lietuvoje. Tai apsunkina tyrimą“, – tikino komisaras ir pabrėžė, kad darbo santykiais tarpusavyje jie nebuvo susiję.
Visi trys įtariamieji anksčiau yra teisti: jų nusikaltimai – ir turtiniai, ir smurtiniai. Kauno policijai jie nėra žinomi.
Pagrobtasis taip pat buvo anksčiau sulaikytas, tačiau ne Kauno policijos pareigūnų.
Pareigūnai prašo asmenis, turinčius informacijos apie šių asmenų buvimo vietą, nedelsiant informuoti telefonais (8 37) 303 161, (8 37) 303 139 (8 37) 303 450 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
Taip pat pareigūnai prašo atsiliepti asmenis, mačiusius rastą automobilį ar užfiksavusius jį vaizdo registratoriais Kaune, Kauno rajone ar kitose apskrityse.
Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate jau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo. Už šią nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimo bausmė. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 3-iojo skyriaus prokurorai.
www.15min.lt inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook