Vairuotojas atsirado, tačiau klausimų – daug

Vairuotojas atsirado, tačiau klausimų – daug (1)

2019-10-31

Lenkijos pareigūnai įtaria, kad vienas iš autovežiu jurbarkiečio gabentų automobilių gali būti vogtas.

Nuo spalio 24-osios artimųjų ieškotas jurbarkietis Arvydas Navickas atsirado pirmadienį. Su 43-ejų vyru šeima negalėjo susisiekti jam pradingus Lenkijoje.

Pasak artimųjų, vyras su autovežiu grįžinėjo iš Vokietijos. Paskutinį kartą jo telefono signalas buvo užfiksuotas Lenkijoje spalio 24 d. apie 12 val. Signalas buvo fiksuotas Valče, netoli Pila miesto šiaurės vakarų Lenkijoje. Nuo tada apie dingusįjį nebuvo jokių žinių. Galimai vyras ant autovežio vežė tris automobilius.

Policija paskelbė dingusiojo paiešką. Pirmadienį vyro ieškoti pradėjo ir Lietuvos ambasada Lenkijoje. Tą pačią dieną jo buvimo vieta buvo nustatyta.

Paaiškėjo, kad lenkų policijai kilo klausimų dėl vieno vežto automobilio – pareigūnai įtaria, kad jis gali būti vogtas. Todėl lenkai pradėjo tyrimą ir trims mėnesiams sulaikė vairuotoją, o autovežį su automobiliais uždarė į aikštelę.

Kol kas tyrimo aplinkybių Lenkijos teisėsauga nedetalizuoja. Pasak artimųjų, apie tai, kad su vienu iš vežtų automobilių gali būti kokių nors problemų, vairuotojas galėjo ir nežinoti.

Šeima ir pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ieškant A. Navicko. Tačiau kelias paras tarsi ant adatų gyvenusiems artimiesiems kyla nemažai klausimų, kurių pagrindinis – kodėl kaimyninės šalies pareigūnai nepranešė apie sulaikymą.

Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius tikina, kad apie užsienyje sulaikytus lietuvius Lietuvos teisėsauga informacijos negauna, jei jos specialiai neprašo suinteresuotos pusės.

Dėl šios priežasties pareigūnas ragina dingusių artimųjų ieškančius žmones apie tai kuo skubiau pranešti policijai. Tą galima padaryti tiesiog paskambinus Bendrojo pagalbos centro umeriu 112.

„Kai paskelbiama užsienyje dingusio asmens paieška, iš karto, ne ilgiau kaip per parą, informacija patenka į Šengeno informacinę sistemą“, – sakė A. Dumčius.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook