Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vyriausybė keičia tris ministrus: Aplinkos, Kultūros, Švietimo...

Vyriausybė keičia tris ministrus: Aplinkos, Kultūros, Švietimo ir mokslo ministerijų vadovus (1)

2018-12-03

Kol kas neaišku, kam atiteks trijų ministerijų vadovų postai.

Pirmadienį Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pranešė keičiąs tris ministrus: aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę bei kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson. 

„Esu dėkingas savo komandai, jie nebijojo daryti pokyčių. Švietimo ir mokslo ministrė ėmėsi labai svarbių pertvarkų, kurios buvo būtinos padaryti. Tačiau yra dalykų, kuriuos reikia taisyti, ir tai ne tik Švietimo ir mokslo ministerijos darbas (...). Šiandien priėmiau sprendimą keisti tris ministrus“, - pirmadienį pranešė premjeras. 
Premjeras pabrėžė, kad yra sričių, kuriose jis, kaip Vyriausybės vadovas, norėtų matyti didesnį proveržį, dinamiką bei ryžtą. 
„Buvo vykdomi pokyčiai, natūralu, kad pokyčiai sulaukia daug pasipriešinimo. Aš tikrai pasitikiu tais ministrais, negaliu sakyti ar įvardinti, kad jie blogai dirbo, taip, klaidų yra padaryta ir atsakomybę prisiimame visi“, - teigė ministras pirmininkas. 
Pasak S. Skvernelio, naujiems postūmiams reikalingos naujos jėgos. 
Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė pabrėžė, kad ji buvo pakviesta dirbti atsakingą darbą ir po dešimtmečio stagnacijos ji stengiesi pakeisti situaciją. Bet pati ministrė pasitraukti nežadėjo. 
„Apie mano pasitraukimą klausinėjama daug laiko, pasitikėjimo ir palaikymo nebuvimas, siekimas skaldyti reformas. (...) Pati pasitraukti nesvarsčiau“, - teigė švietimo ir mokslo ministrė. 
Kultūros ministrė sakė, kad premjero kvietimas pasitraukti buvęs netikėtas. 
„Taip, tai netikėtas pasiūlymas, sykiu ir tikėtas, nebuvo lengva dirbti tuos dvejus metus. Nebuvo idealus Seimo palaikymas, tiek valdančiųjų. (...) Reikia Vyriausybei atsinaujinti“, - teigė kultūros ministrė. 
Pasak ministrės, iš premjero palaikymą turėjo, bet iš Seimo palaikymas buvo atsainus, ,,kartais ir partizaninėmis sąlygomis reikėjo pokyčius daryti“. 
Aplinkos ministras irgi pažymėjo, kad didžiausias nepasitikėjimas buvo ne iš Vyriausybės, o iš Seimo. 
„Žinia taip pat buvo netikėta, priešprieša su Seimu natūraliai randasi. Vadovauju ministerijai, kuri iš principo yra laikoma trikdžiu verslui, ir yra labiau susijusi su draudimais nei su pozityvumu. Natūralu, kad premjeras, mane pakvietęs į darbą, buvo pažadėję ir to laikosi, kad turime kovoti prieš tas blogybes. Seime pastaruoju metu radosi tam tikrų „džiazavimų“, mūsų pateikti įstatymai būdavo arba atmetami, arba net nepriimami. (...) Mano pasitraukimas prisidės prie Vyriausybės darbų tęstinumo“, - sakė K. Navickas. 
Naujų kandidatūrų premjeras tikina dar neturįs. 
Prezidentūrą teikimai turėtų pasiekti trečiadienį. 
ELTA inf.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook