Numerio tema

Numerio tema

Veliuoniškiai neraudonuos iš gėdos prieš turistus (0)

Kovo 1 d. nuotoliniu būdu pristatyti elektromobilių įkrovimo stotelės ir konteinerinio tualeto įrengimo projektiniai pasiūlymai Veliuonoje. Tualeto vadinamoje Turgaus aikštėje veliuoniškiai labai laukia, nes senasis turistų dėka jau tapo socialinių tinklų „žvaigžde“, dėl kurios miestelio gyventojai priversti raudonuoti.

(Plačiau...)

Po baltos žiemos – šunų išmatomis nusėtos erdvės (2)

Pasakišką žiemą padovanojusi gamta pavasarį atvėrė bjaurią netvarką. Kai kurios viešos Jurbarko erdvės – tarsi kilimu dengtos šunų ekskrementais. Ligomis gresianti situacija susidarė dėl šeimininkų aplaidumo – nors privalo, gyvūnų ekskrementų nerenka. Jurbarkiečiai dėl dvokiančios ir akiai nemalonios netvarkos pirštais bado ir į savivaldybę, nes mieste katastrofiškai trūksta šiukšlinių

(Plačiau...)

Subirusi taryba nepatvirtino savivaldybės biudžeto (0)

Vasario 25 d. savivaldybės tarybos posėdis iš anksto nusimatė sudėtingas – jame buvo tvirtinamas savivaldybės biudžetas, administracijos direktoriaus bei mero ir tarybos ataskaitos, o pati taryba prieš šį svarbų posėdį pabiro – neliko nei aiškios daugumos, nei opozicijos. Todėl nenuostabu, kad posėdis užsitęsė iki gilaus vakaro, o politikai nesugebėjo susitarti dėl biudžeto priėmimo. Kaip uogelė ant torto – ir nepatvirtinta administracijos direktoriaus ataskaita.

(Plačiau...)

Savivaldybės taryboje – neregėta politinė suirutė (10)

Vasario 12 d. penki Jurbarko r. savivaldybės tarybos nariai pranešė paliekantys vos pernai rugpjūtį sudarytą tarybos daugumą. Savivaldybės tarybai ir merui adresuotame pareiškime teigiama, kad sprendimą padiktavo susiklosčiusi situacija – neliko reikiamos balsų daugumos ir todėl negalima įgyvendinti programinių nuostatų.

(Plačiau...)

Vakcinavimas juda į priekį – skiepijami pedagogai (4)

Jurbarke vakcinuojama griežtai laikantis sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patvirtinto vakcinavimo plano, pagal prioritetinių grupių sąrašą. Šiuo metu skiepijami pedagogai, netrukus vakcinuoti bus pakviesti ir 80 m. sulaukę gyventojai. Apie vakcinavimą ir jo problemas vasario 9 d. kalbėjosi savivaldybės ir medicinos įstaigų vadovai.

(Plačiau...)

Šiemet dėliojamas „įtemptas“ savivaldybės biudžetas (0)

Iki kovo 1 d. savivaldybės privalo patvirtinti šių metų biudžetus. Jurbarke tai bus daroma vasario 25 d. savivaldybės tarybos posėdyje. Tarybos nariams biudžeto projektas pristatytas jau du kartus, sausio 29 d. pristatymą tiesiogiai galėjo stebėti ir visi norintieji.

(Plačiau...)

Jurbarkas skuba išsivaduoti iš karantino suvaržymų (3)

Jurbarko r. savivaldybė penktadienį buvo linksniuojama visose žinių laidose – tądien savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pareiškė, kad kreipsis į Premjerę Ingridą Šimonytę ir sveikatos apsaugos ministrą dėl galimybės Jurbarko savivaldybėje jau dabar sušvelninti karantino reikalavimus. Po pirmadienį įvykusio susitikimo žinios buvo geros – Jurbarke bus kuriamas „burbulas“, kuriame gyvenimas pamažu grįš į vėžes.

(Plačiau...)

Remonto nepamenančiam skyriui ligoninė prašo pinigų (3)

Prieš formuojant šių metų savivaldybės biudžetą, kurį taryba tvirtins vasarį, savivaldybės Finansų skyriui įstaigos pateikia savo poreikius, išsako lūkesčius ir planus. Tie lūkesčiai dažnai būna ir nepamatuoti, juos prireikia gerokai „apkarpyti“, o įstaigų vadovams tenka įrodyti, kad prašomi pinigai – būtini. Jurbarko ligoninė – ne išimtis. Vyr. gydytoja Rūta Lukšienė taip pat turėjo pagrįsti, ar būtina prašoma suma.

(Plačiau...)

Prabilta apie pokyčius nakvynės namuose (1)

Šį pirmadienį, sausio 25 d., vykusiame savivaldybės tarybos Socialinių klausimų komiteto posėdyje Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė pristatė padėtį nakvynės namuose. VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ šiuose namuose teikiamų apgyvendinimo ir apnakvindinimo paslaugų poreikis baigia išnykti.

(Plačiau...)

Socialinių paslaugų kainas didina augantys atlyginimai (1)

Kaip ir kiekvienų metų pabaigoje, praėjusį gruodį, Jurbarko r. savivaldybės taryba patvirtino maksimalius socialinės globos paslaugų finansavimo dydžius ir nustatytas savivaldybės socialinių įstaigų teikiamų paslaugų kainas. Kylančios kainos lems didesnius skaičius dabar formuojamame savivaldybės biudžete, tačiau leis lengviau išgyventi patiems paslaugų teikėjams ir garantuoti paslaugų prieinamumą rajono gyventojams.

(Plačiau...)

Įprasto gyvenimo link veda tik vakcina nuo COVID-19 (4)

Išvarginti pandemijos ir jai suvaldyti skirto karantino reikalavimų dauguma šalies gyventojų dideles viltis sieja su prasidėjusia vakcinacija nuo COVID-19 ligos. Pirmadienio duomenimis iš viso nuo SARS-CoV-2 Lietuvoje paskiepyta 38026 asmenų. Vakcinacija sparčiai atliekama ir Jurbarko r. savivaldybėje.

(Plačiau...)

Planas Raudonės piliai – viešbutis ir restoranas (1)

Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje žengtas dar vienas žingsnis link investicijų į Raudonės pilį pritraukimo – pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris ten įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokiam planui tapti realybe prireiks dar kelių metų.

(Plačiau...)

Lietuvos laisvės kovų atmintis gyva – ir liudija (0)

Sausio 13-oji – Lietuvos languose šviečia vienybės, atminimo ir pergalės žiburėliai. Jau trisdešimt metų prabėgo nuo to sausio, kai Lietuva, ne be kruvinų aukų, apgynė savo laisvę. Gyvename jau kitaip – anos Lietuvos, okupuotos, trisdešimtmečiai nepažintų, kaip ir Laisvės gynėjų dienos, kurią šiandien minime, nežinotų, jei ne atmintis, kuri liudija. Jurbarkietis Lietuvos kariuomenės kūrėjas Eugenijus Žukauskas nuo vaikystės žinojo apie savo tėvų kartai tekusią pokario rezistencijos, kalėjimų ir tremčių dalią, o savo sūnui, nepriklausomybės kūdikiui, papasakojo ir parodė, kur tą kruvinąją 1991-ųjų sausio 13-osios naktį kartu su bendražygiais stovėjo akistatoje su mirtimi, ir – vardan ko.

(Plačiau...)

Daugiabučių renovacijos programoje – visiškas štilis (10)

Sausio 4 d. aplinkos ministro Simono Gentvilo įsakymu iki birželio 1 d. pratęstas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Nors ministerija skelbia, kad tai padaryta atsižvelgus į didelį daugiabučių gyventojų susidomėjimą ir ilgesnius sprendimų priėmimo terminus karantino metu, galima įžvelgti ir kitą priežastį – gyventojai renovuoti namų nenori dėl privalomų reikalavimų, išauginančių renovacijos kaštus.

(Plačiau...)

Naujuosius sutiko be tuščių lovų COVID ligoniams (2)

Gruodžio 27 d. Lietuvą pasiekė pirmosios vakcinos nuo COVID-19 ligos. Jurbarko medikai jų sulaukė antradienį – paskiepyti 55 VšĮ Jurbarko ligoninė darbuotojai. Su viltimi sutinkamos vakcinacijos pradžios, deja, nesulaukė nemažai šios įstaigos pacientų.

(Plačiau...)

Raudonėje kertami medžiai įaudrino visuomenę (0)

Visą savaitę socialiniuose tinkluose mirga nukirstų medžių šalia Raudonės pilies nuotraukos, po kuriomis – dešimtys piktų komentarų apie niokojamą gamtą, vandalizmą, pinigų vaikymąsi, primenami Gedimino pilies kalno slenkantys šlaitai. Mažumos balsas, kad pagal specialistų rekomendacijas tvarkomas pilies parkas taps patrauklesniu, kelia tik dar didesnį puolimą. Tokia atmosfera lydi Jurbarko r. savivaldybės įgyvendinamą Raudonės pilies parko tvarkybos projektą.

(Plačiau...)

Tarnybos vadovą nutarė išlydėti pilnomis kišenėmis (9)

15 700 eurų šalių susitarimu bus išmokėta Jurbarko priešgaisrinės tarnybos vadovui Stasiui Pociui, kad šis paliktų vadovo pareigas. Atsisveikinti su tarnyba savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius S. Pociui pasiūlė kai dalis ugniagesių viešai atsisakė dirbti su vadovu. Pavaldiniai kalbėjo apie nuolatinius pažeidimus, persekiojimą ir galimą viršininko piktnaudžiavimą tarnyba.

(Plačiau...)

Pirmos dienos mobiliame patikros punkte – be įtampos (4)

Nuo lapkričio 11 d. greta Jurbarko r. pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) veikia mobilus koronaviruso patikros punktas. Pirmosios darbo dienos parodė, kad punkto Jurbarke reikėjo – gyventojai registruojasi ir vyksta testuotis, tačiau apgulties nesulaukta – aptarnauti būtų galima dvigubai daugiau asmenų.

(Plačiau...)

Už kelionę į darbą – ir po 14 centų per dieną (5)

Spalio 29 d. Jurbarko r. savivaldybės taryba svarstė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos parengtą sprendimo projektą, kuriuo siūloma keisti gegužę patvirtintą švietimo įstaigų darbuotojų važiavimo išlaidų kompensavimo tvarką ir nekompensuoti šių išlaidų nedidelius atstumus važiuojantiems pedagogams. Taip tikėtasi dėl kelių eurų neapkrauti papildomu darbu buhalterijos darbuotojų.

(Plačiau...)

Karšuva pasirinko: į Seimą keliauja Ričardas Juška (7)

Antrąjį rinkimų turą į Seimą Karšuvos vienmandatėje apygardoje laimėjo liberalas Ričardas Juška. Suskaičiavus išankstinio ir sekmadienio vykusio balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad savo konkurentą, konservatorių Daivarą Rybakovą, jis įveikė 3448 balsų skirtumu.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook