Numerio tema

Numerio tema

Ugniagesiai nebenori dirbti su tarnybos vadovu (video) (13)

Neefektyvus tarnybos valdymas, sovietiniai metodai, patyčios, priekabės, persekiojimai, neteisėtai išmokėti pinigai ir kitokie įstatymų pažeidimai. Tokius kaltinimus Jurbarko r. priešgaisrinės tarnybos vadovui Stasiui Pociui viešai metė dalis jo pavaldinių. Ugniagesiai atviri – galimybių toliau dirbti su dabartiniu vadovu jie nebemato.

(Plačiau...)

Teismas: neteisėta buvo ir komisija, ir jos sprendimai (6)

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjų kolegija pripažino, kad savivaldybės tarybos Etikos komisija tarybos nariui Gintariui Stoškui skyrė nuobaudą nenustačiusi jokio pažeidimo. Negana to, pagal administracinės bylos duomenis akivaizdu, kad pati Etikos komisija dirbo neteisėtai, nes neatitiko įstatymu numatyto atstovavimo principo – joje buvo per mažai visuomenininkų.

(Plačiau...)

Iš pareigų atleisti du savivaldybės vadovai (6)

Rugsėjo 10 d. vykusiame neeiliniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje naujoji dauguma pademonstravo, kad valdžią perėmė ne tik šį faktą deklaruodama raštais, bet ir balsuodama – atleido vicemerą Daivarą Rybakovą ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Leoną Greičių.

(Plačiau...)

Gimnazistai ir politikė piketuos rugsėjo 8-ąją (9)

Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijai mokslo metus pradėjus nuotoliniu būdu, nepasitenkinimą tokiu sprendimu dalis gimnazistų ir viena vietos politikė ketino išreikšti piketu rugsėjo 2-ąją. Tačiau šio protesto organizatoriai leidimo negavo – Susirinkimų įstatymas numato kitokius terminus leidimui išduoti, tad piketuotojai galės rinktis ir savo reikalavimus išsakyti rugsėjo 8 d.

(Plačiau...)

Gimnaziją į problemas įvėlė stringantis remontas (5)

Nors rugsėjo 1-ąją Jurbarko gimnazistai ir jų mokytojai rinkosi gimnazijoje, mokslo metai čia prasidėjo kitaip nei planuota. Gimnazija priversta įprastinę mokymosi tvarką keisti nuotoliniu būdu. Ir visai ne dėl koronaviruso, o dėl gerokai stringančios renovacijos.

(Plačiau...)

Naujoji tarybos dauguma imasi valdžios kėdžių (video) (4)

Ketvirtadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje meras pateikė informaciją apie jau anksčiau gautą socialdemokratų frakcijos pranešimą dėl pasitraukimo iš koalicijos ir trylikos politikų apsisprendimą formuoti naują daugumą. Buvusi opozicija nusiteikusi ryžtingai – inicijuoja interpeliacijas dviem rajono vadovams ir siekia panaikinti Tarybos ir mero sekretoriatą.

(Plačiau...)

Gyventojų nepasitenkinimą užprogramavo tylėjimas (0)

Rugpjūčio 21-ąją, prieš šio mėnesio Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdį, rinkosi pirmasis – Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komitetas. Tarybos nariams buvo pateikta informacija apie trijų grupinio gyvenimo namų (GGN) numatomą statybą Jurbarko mieste. Posėdyje dalyvavo ir didelė grupė miesto gyventojų, kurie dar liepos pabaigoje Jurbarko r. savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui įteikė pareiškimus dėl netinkamai, jų manymu, parinktos vieno namo statybos vietos.

(Plačiau...)

Paslaptingi verslininkai suvertė kalną plastiko atliekų (4)

728 kub. m įvairių plastiko atliekų – tiek šiukšlių be leidimo sandėliuojama P. Paulaičio gatvėje, Jurbarke. Apie sunkvežimiais vežtas atliekas tarnyboms pranešė įtartinus krovinius pastebėję gyventojai. Liepos 14- ąją aikštelės savininkas buvo įspėtas, tačiau atliekos ten guli nepajudintos.

(Plačiau...)

Daugiabučiai judinami atsisakyti dujų balionų (6)

Energetikos ministerijos parengtas planas iki 2022 m. trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose pakeisti dujų balionus įgauna pagreitį. Šiemet vienas butas gali sulaukti iki 600 eurų kompensacijos, tačiau pasiekti šiuos pinigus ne taip paprasta.

(Plačiau...)

Socialdemokratai traukiasi iš valdančiosios daugumos (36)

Rajono socialdemokratų sprendimas trauktis iš valdančiosios daugumos griauna po savivaldos rinkimų sudarytą koaliciją ir jėgas rajono taryboje persveria dabartinės opozicijos pusėn. Pareiškimą, patvirtinantį socialdemokratų sprendimą, pasirašė visi trys šios partijos frakcijos rajono taryboje nariai – skyriaus pirmininkas Audronis Zairys, Darius Virvilas ir Aivaras Šlekys.

(Plačiau...)

Darbus prie Panemunės pilies stabdo sprendimų paieškos (6)

Slenkantys tvenkinių šlaitai ir Kultūros paveldo departamento specialistų skirtos baudos. Su tokiomis problemomis susidūrė Panemunės pilies parką tvarkanti įmonė „Projektas KARMA“. Ši situacija neramina Pilies I kaimo bendruomenę – žmonės nuogąstauja, kad darbai atliekami nekokybiškai, o ir tempas nežinia kodėl sulėtėjo.

(Plačiau...)

Sporto klubų projektams padalyta daugiau pinigų (0)

Liepos 21 d. įvykusiame Jurbarko r. savivaldybės sporto tarybos posėdyje svarstytas rajono sporto klubų veiklos programų dalinis finansavimas 2020 metais bei įvertintos klubų teiktos paraiškos. Liepos 23 d. Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys įsakymu patvirtino finansavimą devyniems projektams.

(Plačiau...)

Javapjūtė prasidėjo – ūkininkai dairosi į dangų (2)

Startavusi dar prieš Onines javapjūtė įsibėgėjo. Šiemet Jurbarko rajone deklaruota beveik 34 tūkst. ha grūdinių kultūrų pasėlių ir daugiau kaip 6 tūkst. ha techninės kultūros – rapsų. Didžiausi pasėlių plotai grūdus brandina Eržvilko ir Šimkaičių seniūnijose. O žemdirbiai, ir pjaunantys keliasdešimt, ir kelis šimtus hektarų, per didžiausią metų darbymetį nepaiso valandų nei šventadienių, tik seka orų prognozes.

(Plačiau...)

Strategijos vystytojų žvilgsnis gręžiasi į turizmą (6)

Liepos 22 d. Raudonės pilyje trečiąkart susitiko Tauragės apskrities savivaldybių vadovai ir turizmo paslaugų teikėjai: aptartos turizmo sektoriaus problemos, ieškota sąlyčio taškų ir planuoti visam regionui naudingi turizmo vystymo keliai. Į šios strategijos „Tauragė +“ krypties aptarimą buvo pakviestos ir aplinkinės savivaldybės – turizmo keliai driekiasi per kelis rajonus, tad norėta išgirsti ir kitų su regionu besiribojančių rajonų atstovų mintis.

(Plačiau...)

Skulptorių idėjos ir kritikuotos, ir pagirtos (0)

Liepos 21 d. Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centre (TVIC) pristatyti menininkų iš Telšių pagal projektą „Kauno gatvė pasakoja“ kuriamų trijų skulptūrų maketai. Susirinkusiesiems kilo įvairių klausimų, įsiplieskė karštos diskusijos, buvo keliamos įvairios idėjos.

(Plačiau...)

Valdžios darbotvarkėse lieka daug nežinomųjų (0)

Liepos pradžioje „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) paskelbė studiją apie savivaldybių merų, jų pavaduotojų ir administracijų vadovų skelbiamas darbotvarkes. Antikorupcines iniciatyvas skatinanti, galimos korupcijos apraiškas fiksuojanti ir sąlygas jai atsirasti analizuojanti organizacija turi pastabų ir pasiūlymų savivaldybių vadovams, kad jų veikla būtų skaidresnė.

(Plačiau...)

Pirmi patrankos šūviai baigėsi ikiteisminiu tyrimu (video) (8)

Raudonės seniūno Česlovo Meškausko iniciatyva miestelis turi senovinę patranką, tačiau jos šūviai per šventes ar kitomis progomis gali baigtis teisiamųjų suole. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) laikus menančio pabūklo kopiją ir jo panaudojimą liepos 6-ąją policija įvertino ikiteisminiu tyrimu. Jei ekspertai nustatytų, kad patranka gali būti naudojama kaip ginklas, ją pagaminusios kompanijos lauktų griežtos bausmės.

(Plačiau...)

Keleivius išlaipino laivą sustabdę inspektoriai (6)

UAB „Suvalkijos laivai“ siūlo kelionę Nemunu iš Jurbarko į Nidą ir atgal. Unikali pramoga turėtų garantuoti įspūdingą dieną, tačiau laivu plaukę žmonės tikina, kad ją siūlantys verslininkai rizikuoja žmonių saugumu – plaukiama galimai techniškai netvarkingu laivu, į kurį susodinama triskart daugiau keleivių nei leidžiama.

(Plačiau...)

Progimnazijos stadioną statys keturi darbuotojai? (3)

Piktžolių lauku virtusio Naujamiesčio progimnazijos stadiono įrengimo darbų planuoja imtis UAB „Sūduvos statyba“. Įmonė laimėjo konkursą ir su savivaldybe pasirašė 314 739,26 eurų vertės sutartį. Verslininkai ketina per pusmetį sutvarkyti mokyklos sporto aikštyną. Tačiau kartą jau nudegus, kyla pagrįstų klausimų – ar vos keturis darbuotojus turinti įmonė pajėgi įvykdyti įsipareigojimus?

(Plačiau...)

Varžytuvės: pretendentų į Seimą sąrašas ilgėja (4)

Praėjusį savaitgalį net kelios politinės partijos paskelbė rinkimų į Seimą programas, reitingavo kandidatų sąrašus. Aiškėja vis daugiau pretendentų, dalyvausiančių spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose ne tik daugiamandatėje apygardoje, bet ir Karšuvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje savo atstovą į šalies parlamentą rinks ir Jurbarko r. savivaldybės gyventojai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook