Numerio tema

Numerio tema

Rajono abiturientų rezultatai nenutolo nuo šalies vidurkio (0)

Visose Jurbarko r. mokyklose abiturientams jau įteikti brandos atestatai. Aukščiausiais pasiekimais šiemet džiaugėsi 12 abiturientų, tačiau buvo ir tokių, kurie atestatų negavo. Daugiausiai abiturientų, kuriems nepavyko išlaikyti egzaminų – Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje (TVM).

(Plačiau...)

Geri darbai – su ilga įtarimų uodega (6)

Jei neteko matyti, kad ne arklys vežimą, o vežimas arklį temptų, reikia pasižiūrėti į rajono savivaldybės darbą. Administracijos valdininkai pirmiau nutaria, paskelbia paslaugos viešąjį pirkimą, su greitai atsiradusiu laimėtoju pasirašo darbų atlikimo sutartį, o tik po to kreipiasi į rajono tarybą, kad ši apsvarstytų ir pritartų ar ne planuojamiems darbams.

(Plačiau...)

Socialdemokratės darbinę karjerą vis lydi klaustukai (8)

Savivaldybės ir jos įstaigų darbuotojų priėmimo tvarką nustato keli dokumentai. Kam, tikintis darbo vietos, reikia skelbti konkursą, apibrėžia Vyriausybės nutarimas Nr. 496. Pastaruoju metu šį nutarimą savivaldybės administracijai ir kontrolieriui nenoromis teko prisiminti ne kartą, mat buvo priversti ieškoti atsakymo į klausimą ar jau ir anksčiau į kitą darbo vietą bičiulių galimai proteguota socialdemokratė teisėtai įdarbinta Skalvijos namuose.

(Plačiau...)

Kelio į Jurgio Baltrušaičio gimtąją sodybą nerado (2)

Jei nevertiname praeities ir į mūsų šiandieną kelius tiesusių žmonių, ar sąžininga girtis savo darbais „žmonių labui“ ir piešti ateities vizijas? Tokie klausimai kyla po telefono skambučio: pro Jurbarką važiavę vilniečiai norėjo rasti iš mūsų krašto kilusio poeto, diplomato Jurgio Baltrušaičio gimtosios sodybos vietą. Jiems nepavyko.

(Plačiau...)

Savivaldybėje pagerbti šimtukininkai (0)

Liepos 15 d. Jurbarko r. savivaldybėje padėkos raštais ir piniginėmis premijomis apdovanoti abiturientai, iš valstybinių brandos egzaminų surinkę 100 ir 99 balus.

(Plačiau...)

Seniūnaičių pastangos valdžiai neįdomios (1)

Jurbarko seniūnaičiai jau ne pirmą kartą imasi pėsčiųjų tako tarp Algirdo gatvės 12 ir 14 namo apšvietimo reikalų. Gegužės 16 d. jie kreipėsi į savivaldybės tarybą, prašydami spręsti šį klausimą, tačiau raštas politikus pasiekė tik po gero mėnesio, kone paskelbus jo paiešką. Net ir pasiekus adresatą, naudos nedaug: savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė seniūnaičiams jau atsakė – nėra galimybės.

(Plačiau...)

Nesitvarkantiesiems – didesni mokesčiai ir teismų įpareigojimai (0)

Apleisti ir netvarkingi pastatai gerokai tuština jurbarkiečių kišenes. Nepaisant to, dalies statinių šeimininkai savo turtą yra pamiršę. Į užsienį išvykusių savininkų surasti nepavyksta, o už apleistus statinius kapsi gerokai didesnis nei įprasta turto mokestis.

(Plačiau...)

Už stadioną sumokėta – darbai iš vietos nejuda (12)

Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukcija panašu atsidūrė mirties taške. Pernai jį tvarkyti pradėjusi UAB „Voverės namai“ šiemet prie darbų grįžti neskuba. Bendrovė galimai turi finansinių problemų. Maža to, savivaldybė rimtai įmynė į problemų balą ir ne vien dėl sustojusių darbų. Kad nereikėtų grąžinti nespėtų įsisavinti Valstybės investicijų programos lėšų, pinigai įmonei pervesti iš anksto, pasirašius garantinį raštą.

(Plačiau...)

Valstybė statoma ant mažų darbų ir drąsių idėjų pamatų (0)

Valstybę kuria ir stiprina patys piliečiai – savo darbu, tvirtomis moralinėmis vertybėmis. Pasitinkant Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną kalbiname du Jurbarko krašto žmones, kurių darbai buvo įvertinti aukščiausiu lygiu – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“. Tai – verslininkas Algirdas Gluodas ir mokytoja Jovita Mišeikienė.

(Plačiau...)

Kovą dėl pirmokų laimėjo Naujamiesčio progimnazija (2)

Ketvirtadienį rajono politikai priėmė itin aršių diskusijų sulaukusį sprendimą. Naujamiesčio progimnazijai leista formuoti ketvirtą pirmokų klasę. Tai reiškia, kad viena klase mažiau bus Vytauto Didžiojo mokykloje.

(Plačiau...)

Atkakli bendruomenė privertė valdžią asfaltuoti gatvę (0)

Net ir vienas aktyvus pilietis gali daug padaryti, jeigu šio pastangoms pritaria bendruomenė. Aktyviai tikslo siekiančius, valdininkus drąsiai tvirtais įrodymais pabadančius žmones vadiname lyderiais. Toks yra Jurbarko krašto verslininkų asociacijos tarybos narys, verslininkas Vidas Šukys.

(Plačiau...)

Pirmųjų AKM protrūkių ūkiuose priežastys – biosaugos pažeidimai (0)

VMVT ekspertų duomenimis, afrikinis kiaulių maras (AKM) į ūkius, kuriuose šiemet patvirtinti ligos židiniai, pateko dėl biologinio saugumo reikalavimų pažeidimų. 

(Plačiau...)

Verslą ir gyventojus pjudo pasenęs dokumentas (3)

Birželio 14-ąją savivaldybėje surengtame Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komitete UAB „Ren Energija“ vadovas Darius Velička vietos politikams pristatė planus šalia Skirsnemunės statyti vėjo jėgainių parką. Keturiolika įrenginių būtų vieni didžiausių ir galingiausių sausumos jėgainių Europos Sąjungoje.

(Plačiau...)

Miesto progimnazijos susikibo dėl pirmokų (11)

Mažėjantis gyventojų, o kartu ir vaikų, skaičius supurtė ir suskaldė miesto progimnazijų bendruomenes. Paaiškėjo, kad Naujamiesčio progimnazijoje nuo rugsėjo 1-osios nori mokytis daugiau pirmokų nei nustatyta savivaldybės tarybos sprendimu. Tuo tarpu Vytauto Didžiojo progimnazijai pirmaklasių trūksta ir, jei problema nebus išspręsta, tai gali tapti katastrofa mokyklai.

(Plačiau...)

Vieninteliam apskrities morgui žūtbūt reikia remonto (2)

Morgas, lavoninė ar teismo medicinos tarnyba – tarp šių pavadinimų žmonės paprastai deda lygybės ženklą. Nuolatinio mirties pojūčio ženklinamos įstaigos niūrų vaizdą dar labiau sustiprina pastato būklė, kuriame įsikūręs Teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyrius. Higienos specialistai mojuoja raštais, o prireikus čia užsukę eiliniai piliečiai gal tik pagalvoja, kad patalpoms reikėtų remonto.

(Plačiau...)

Dienos centrų lankytojams kuria vaikystės įspūdžius (0)

Birželio 1-osios – Vaikų gynimo dienos bene labiausiai laukia Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos įkurtuose vaikų dienos centruose laiką leidžiantys vaikai. Jie žino, kad tądien laukia kelionė, smagios pramogos ir vaišės. Šiemet į Romualdo Marcinkaus stadione vykusią sporto šventę vaikai rinkosi gegužės 31-ąją. 

(Plačiau...)

Rūpestį ir gyvenimo išmintį išdalijo būriui krikšto vaikų (0)

„Oi, koks tu senas! Nagi, dar kitus baltinius pasimatuok. O dabar – tuos mėlynus. Turi gražiai atrodyti“, – meiliai metais vyresniam sutuoktiniui Antanui besišypsodama rikiuoja 84-erių Marcelė. Jurbarkiečiai Klioštoraičiai šį šeštadienį vėl rengia giminės suėjimą – Antano 85-erių metų jubiliejaus proga. Nors patys sutuoktiniai dar jaunystėje prarado du savo vaikelius, į jų rengiamas šventes suguža didžiulis būrys giminaičių – net aštuoni „podinukai“ juos myli ir gerbia, kaip tikrus tėvus.

(Plačiau...)

Vaikai auginami pavyzdžiu, o ne kalbomis (0)

Vadžgiriškiai Jonas ir Regina Girdžiai – šaknimis įaugę į tėviškės žemę: patys iš čia kilę, gyvenimą sukūrę, meilę Vadžgiriui perdavė ir savo trims vaikams. Tėvų džiaugsmui visos trys atžalos įsikūrusios per žvilgsnio atstumą ir kone kasdien užsuka aplankyti. Užsuks visi ir per Tėvo dieną – padėkoti tėčiui už ramų ir gerą būdą bei nuolatinę paramą.

(Plačiau...)

Administracijos direktore patvirtinta Vida Rekešienė, pavaduotojas - Darius Juodaitis (11)

Gegužės 8-ąją neeiliniame savivaldybės tarybos posėdyje nepavykus išrinkti Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus šiandien procedūra pakartota iš naujo. Meras Skirmantas Mockevičius teikė tą pačią kandidatūrą ir vylėsi, kad Vida Rekešienė  surinks reikiamą balsų skaičių. Šį kartą už kandidatūrą balsavo 14 tarybos narių. Šių balsų pakako politikės paskyrimui į pareigas.

Administracijos direktorės pavaduotoju patvirtintas Darius Juodaitis. Už politiko kandidatūrą balsavo 14, prieš - šeši tarybos nariai.

(Plačiau...)

Kam panaudoti pinigus, sprendė ir bendruomenės (2)

Jurbarkų seniūnijoje verda darbai – pačioje miestelio širdyje klojamas šaligatvis, darbininkai triūsia ir Dainių kaimo bendruomenės reikmėms skirtame sklype. Netrukus darbai kelsis ir į kitas seniūnijos vietas. Čia vykdomas projektas ,,Gatvių, šaligatvių ir pėsčiųjų takų įrengimas Jurbarkų ir Šimkaičių seniūnijų kaimuose“, kuriam darbus planavo ir seniūnijos bendruomenės.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook