Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Numerio tema

Numerio tema

Direktoriumi įmanoma tapti ir neatitikus reikalavimų (16)

Savivaldybės administracija šiemet jau paskelbė net kelis konkursus naujai sukurtų viešųjų įstaigų direktorių vietoms užimti. Reikalavimai kaip visada tie patys: tam tikros srities aukštasis išsilavinimas ir vienerių arba kelių metų darbo patirtis. Tačiau savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikti kaimo kultūros centrų veiklos auditai parodė, kad direktoriumi galima tapti neturint nei reikalaujamo išsilavinimo, nei darbo patirties.

(Plačiau...)

Tarybos nariams trūko drausmės ir iniciatyvos (0)

Kovo 1 d. tiesioginiuose mero rinkimuose varžysis aštuoni kandidatai, o 24 tarybos narių mandatų sieks 253 rajono politikai ir visuomenininkai. Konkursas didžiulis: 10,5 kandidato į vieną vietą. Norėdami kuo geriau pasirodyti rinkėjams visi žada dirbti krašto ir žmonių gerovei, bet nutyli, kad tapę tarybos nariais už tai gaus atlyginimą. Savivaldybės tarybos išlaikymas mokesčių mokėtojams kainuoja nemažai – net ir labai grubiai, vadovaujantis vidutiniu darbo užmokesčiu, skaičiuojant, per ketverius metus vien mero, vicemero ir tarybos narių algoms išmokėti prireikė bemaž milijono litų.

(Plačiau...)

Savivaldybės darbuotojus klampina politiniai susitarimai (0)

Atrodo, kad beveik prieš dešimt metų tuomečio administracijos direktoriaus Vidmanto Juzėno į Jurbarką atvesta viešoji įstaiga „Kretingos maistas“ iki šiol yra globojama savivaldybės. Kad ir kiek priekaištų savivaldybei turi Viešųjų pirkimų tarnyba, „Kretingos maistas“ laimi visus paskelbtus maitinimo paslaugų pirkimo konkursus. Pernai kova su įstatymo nesilaikančiais valdininkais peraugo į naują etapą – Viešųjų pirkimų tarnyba savivaldybės pirkimų komisijos nariams išdalijo baudas.

(Plačiau...)

Netvarkingi dujų balionai – kaip tiksinti bomba (0)

Šiemet dėl dujų nuotėkio Lietuvos ugniagesiams jau teko triskart atlikti gelbėjimo darbus ir gesinti du dėl sprogimo kilusius gaisrus. Sausio 27 d. Vilniuje gyvenamojo namo virtuvėje sprogo dujų balionas. Nuo sprogimo išvirto trys namo sienos, nukentėjo penki žmonės – vyras, moteris ir du vaikai dėl patirtų sužalojimų išvežti į ligoninę, plaukus apdegusiai moteriai medikai pagalbą suteikė vietoje.

(Plačiau...)

Prieš ūkių naikinimą – traktoriais prie prezidentūros (3)

Tiek ūkininkų, kiek antradienį susirinko į susitikimą su Pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininku Jonu Vilioniu, Jurbarko savivaldybės darbuotojai pastaraisiais metais tikrai nėra matę. Su Rusijos embargu prasidėjęs pieno ūkių, kurie yra pagrindinis mūsų rajono smulkiųjų ūkininkų pragyvenimo šaltinis, naikinimas dar tik įgauna pagreitį ir kol kas niekas – nei Žemės ūkio ministerija, nei Vyriausybė neįstengia jų apginti. Ūkininkams nėra kitos išeities, tik gintis patiems.

(Plačiau...)

Televizijos debatų rengėjai pasityčiojo iš kandidatų? (video) (3)

Pirmą kartą rengiamiems tiesioginiams merų rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija sumanė naują politinės reklamos formą – už valstybės pinigus nupirko kandidatams galimybę televizijoje paskelbti savo nuostatas ir padiskutuoti su konkurentais. Sausio 25 d. į TV3 televiziją filmuotis buvo pakviesti ir aštuoni jurbarkiečių kandidatai. Deja, jų pastangos įtikinti rinkėjus nuėjo niekais, nes laida buvo parodyta tuomet, kai niekas to nesitikėjo.

(Plačiau...)

Valdžia būstus stato brangiai, parduoda – kone dykai (6)

Daug diskusijų ketverius metus kėlusio socialinio būsto plėtros projekto, įgyvendinamo buvusioje savivaldybės tarybos nario Romanso Dragūnavičiaus siuvykloje, šios kadencijos savivaldybės taryba nebaigs. Nors įkurtuvės turėjo vykti jau šį pavasarį, naujuose būstuose socialiai remtinos šeimos geriausiu atveju įsikurs tik rudenį. Įsibėgėjus statybos darbams paaiškėjo, kad siuvyklos pastatui rekonstruoti į butus prireiks kur kas daugiau pertvarkymų ir biudžeto lėšų, nei buvo galima tikėtis.

(Plačiau...)

Jurbarko šilumos tinklai statys biokuro katilinę (1)

Vos prieš metus rajono tarybai ir gyventojams ekspertų išvadas pateikę Jurbarko šilumos tinklų vadovai įrodė, kad miestui ekonomiškai naudingiausias kuras – gamtinės dujos. Tokią poziciją nepajudinamai rėmė gaminamos šilumos energijos kaina, tad ir privatininkų peršamas biokuras tuomet neatrodė viliojantis. Tačiau pasikeitusios aplinkybės šilumininkų planus apvertė aukštyn kojomis ir iki metų pabaigos, vėliausiai 2016-ųjų žiemą, Jurbarke jau turėtų veikti biokuro katilinė. Kas lėmė tokias permainas ir pakeitė abejonių nekėlusius sprendimus, klausiame AB „Kauno energija“ Jurbarko šilumos tinklų direktoriaus Petro Butkaus.

(Plačiau...)

Etikos sargai politikams išdalijo įspėjimus ir baudas (0)

Baigianti kadenciją savivaldybės taryba išsiskyrė iš visų iki šiol buvusiųjų tarnybinės etikos pažeidimų gausumu. Pastarąjį pusmetį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija kone kiekviename posėdyje kedeno Jurbarko politikų plunksnas – ir nustatė, kad iš kas trečio užančio kyšo nuslėptų privačių interesų ausys. Balandį šios kadencijos taryba baigs darbą, tačiau didžioji dauguma Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įspėjimus pelniusių politikų ir vėl dalyvauja savivaldos rinkimuose.

(Plačiau...)

Socialinės įstaigos įveikė kokybės egzaminą (0)

Nuo sausio 1 d. socialines paslaugas gali teikti tik licencijas turinčios įstaigos. Visos penkios rajone tokias paslaugas teikiančios įstaigos Socialinių paslaugų priežiūros departamento egzaminą išlaikė, todėl naujuosius metus sutiko jau turėdamos licencijas.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook