Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Numerio tema

Numerio tema

Viešviliečiai liko be nuolatinio gydytojo (0)

Viešvilės ambulatorija nuo vasario 1 d. liko be nuolatinio gydytojo. Kaip toliau bus užtikrinta paslauga, įstaigos steigėjui  – rajono  tarybai – atstovaujanti savivaldybė kol kas nieko konkretaus gyventojams nei pasakyti, nei pažadėti negali.

(Plačiau...)

Teismas konfiskuoja girtuoklių automobilius (1)

Sėdę girti prie vairo pernai teisme atsidūrė ir teistumą užsidirbo septyniolika rajono gyventojų. Dar 75-iems pažeidėjams skirtos administracinės nuobaudos. Tačiau nuo 2017-ųjų įsigaliojęs griežtas įstatymas ir tai, kad pernai skirta net laisvės atėmimo bausmių jas atidedant, girtuoklių nestabdo. Vos per pirmą šių metų mėnesį teisme nubausti jau trys asmenys, vairavę neblaivūs.

(Plačiau...)

Šimtmečio minėjimas prasidėjo politikų ginčais (5)

Visa Lietuva – nuo Prezidentūros iki mažiausio kaimo bendruomenės ruošiasi paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Jurbarkų seniūnija nusprendė šventę pažymėti ypatingai – gyvenvietės centre esančią aikštę pavadinti Lietuvos 100-mečio vardu. Tačiau šis noras netikėtai sulaukė pasipriešinimo ir sukėlė aršias diskusijas.

(Plačiau...)

Eržvilke miega neregėtas reaktyvinis monstras (0)

Eržvilke saugomą reaktyvinį lenktynių monstrą galima vadinti greičiausiu šioje Baltijos pakrantėje. „Jet car“ vadinamas automobilis į rajoną atkeliavo kartu su čia gyventi atsikėlusiu žinomu traukos lenktynių organizatoriumi ir dalyviu Andriumi Tikniumi.

(Plačiau...)

Diskutuoti apie emigraciją pakvietė žiniasklaidą (0)

Sausio 13 d. „Šviesoje“ rašėme apie Prezidentūroje savivaldybių merams ir žiniasklaidai pristatytą Tarptautinės migracijos organizacijos tyrimą apie savivaldybių galimybes skatinti emigrantų grįžimą į regionus. Renginyje užduotus namų darbus atlikti reikia, todėl Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pasitarti pakvietė rajono žiniasklaidos atstovus.

(Plačiau...)

Mokyklas ir politikų sprendimus pakerta skaičiai (6)

Sausio 25 d. savivaldybės tarybos posėdyje pakeistas prieš porą metų patvirtintas rajono mokyklų tinklo pertvarkymo 2016-2020 m. bendrasis planas. Mokyklų tinklo pertvarka Lietuvoje vykdoma nuo 1999 m. ir visų pokyčių priežastis – mokinių skaičius. Drastiškas vaikų mažėjimas ypač kaimuose verčia keisti ir politikų sprendimus – nuo rugsėjo mokyklos nebebus Raudonėje.

(Plačiau...)

Ukraina: gyvenimas ant nulinės ribos (0)

Sausio 15-osios vakare į Jurbarko r. viešąją biblioteką užsukę žmonės papuolė į karo sūkurį. Čia vykusiame renginyje „Ukrainos vakaras“ ketvertas ukrainiečių karių dalijosi išgyvenimais iš jau ketvirtus metus vykstančio karo su Rusija. Svečiai pasakojo, kaip kariavo ir kaip sunku buvo po karo grįžti į civilinį gyvenimą.

(Plačiau...)

Svarbus konkursas – ne savivaldybės įmonės nosiai (3)

Kovą baigiasi 2012 m. pasirašyta trišalė sutartis tarp Jurbarko r. savivaldybės administracijos, Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) ir UAB „Jurbarko komunalininkas“, pagal kurią savivaldybės įmonė rajono gyventojams teikė mišrių komunalinių atliekų surinkimo paslaugą. Jau dabar aišku, kad greit šią paslaugą teiks kita įmonė, nes „Jurbarko komunalininkas“ paskelbtame konkurse net nebandė dalyvauti.

(Plačiau...)

Remiamųjų ratas plečiamas: ar išbrisime iš skurdo? (0)

Socialinės paramos gavėjų šiais metais bus daugiau, nes nuo sausio 1 d. padidintas valstybės remiamų pajamų dydis nuo 102 iki 122 eurų, o Piniginės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimai numato, kad į pajamas nebus skaičiuojama išmoka vaikui bei dalis, nuo 15 iki 35 proc., darbo užmokesčio.

(Plačiau...)

Emigracijos problema perduodama savivaldybėms (6)

Sausio 10 d. Prezidentūroje savivaldybių merams ir žiniasklaidai Tarptautinės migracijos organizacija pristatė tyrimą „Grįžtamoji migracija: regionų perspektyva“, o merai iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės išgirdo, kad emigracijos problemas pirmiausia privalo spręsti savivaldybės.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook