Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Numerio tema

Numerio tema

Prieš ūkių naikinimą – traktoriais prie prezidentūros (3)

Tiek ūkininkų, kiek antradienį susirinko į susitikimą su Pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininku Jonu Vilioniu, Jurbarko savivaldybės darbuotojai pastaraisiais metais tikrai nėra matę. Su Rusijos embargu prasidėjęs pieno ūkių, kurie yra pagrindinis mūsų rajono smulkiųjų ūkininkų pragyvenimo šaltinis, naikinimas dar tik įgauna pagreitį ir kol kas niekas – nei Žemės ūkio ministerija, nei Vyriausybė neįstengia jų apginti. Ūkininkams nėra kitos išeities, tik gintis patiems.

(Plačiau...)

Televizijos debatų rengėjai pasityčiojo iš kandidatų? (video) (3)

Pirmą kartą rengiamiems tiesioginiams merų rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija sumanė naują politinės reklamos formą – už valstybės pinigus nupirko kandidatams galimybę televizijoje paskelbti savo nuostatas ir padiskutuoti su konkurentais. Sausio 25 d. į TV3 televiziją filmuotis buvo pakviesti ir aštuoni jurbarkiečių kandidatai. Deja, jų pastangos įtikinti rinkėjus nuėjo niekais, nes laida buvo parodyta tuomet, kai niekas to nesitikėjo.

(Plačiau...)

Valdžia būstus stato brangiai, parduoda – kone dykai (6)

Daug diskusijų ketverius metus kėlusio socialinio būsto plėtros projekto, įgyvendinamo buvusioje savivaldybės tarybos nario Romanso Dragūnavičiaus siuvykloje, šios kadencijos savivaldybės taryba nebaigs. Nors įkurtuvės turėjo vykti jau šį pavasarį, naujuose būstuose socialiai remtinos šeimos geriausiu atveju įsikurs tik rudenį. Įsibėgėjus statybos darbams paaiškėjo, kad siuvyklos pastatui rekonstruoti į butus prireiks kur kas daugiau pertvarkymų ir biudžeto lėšų, nei buvo galima tikėtis.

(Plačiau...)

Jurbarko šilumos tinklai statys biokuro katilinę (1)

Vos prieš metus rajono tarybai ir gyventojams ekspertų išvadas pateikę Jurbarko šilumos tinklų vadovai įrodė, kad miestui ekonomiškai naudingiausias kuras – gamtinės dujos. Tokią poziciją nepajudinamai rėmė gaminamos šilumos energijos kaina, tad ir privatininkų peršamas biokuras tuomet neatrodė viliojantis. Tačiau pasikeitusios aplinkybės šilumininkų planus apvertė aukštyn kojomis ir iki metų pabaigos, vėliausiai 2016-ųjų žiemą, Jurbarke jau turėtų veikti biokuro katilinė. Kas lėmė tokias permainas ir pakeitė abejonių nekėlusius sprendimus, klausiame AB „Kauno energija“ Jurbarko šilumos tinklų direktoriaus Petro Butkaus.

(Plačiau...)

Etikos sargai politikams išdalijo įspėjimus ir baudas (0)

Baigianti kadenciją savivaldybės taryba išsiskyrė iš visų iki šiol buvusiųjų tarnybinės etikos pažeidimų gausumu. Pastarąjį pusmetį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija kone kiekviename posėdyje kedeno Jurbarko politikų plunksnas – ir nustatė, kad iš kas trečio užančio kyšo nuslėptų privačių interesų ausys. Balandį šios kadencijos taryba baigs darbą, tačiau didžioji dauguma Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įspėjimus pelniusių politikų ir vėl dalyvauja savivaldos rinkimuose.

(Plačiau...)

Socialinės įstaigos įveikė kokybės egzaminą (0)

Nuo sausio 1 d. socialines paslaugas gali teikti tik licencijas turinčios įstaigos. Visos penkios rajone tokias paslaugas teikiančios įstaigos Socialinių paslaugų priežiūros departamento egzaminą išlaikė, todėl naujuosius metus sutiko jau turėdamos licencijas.

(Plačiau...)

Modernus priėmimo skyrius – viltis išsaugoti gyvybę (23)

Išsaugoti viltį ir gyvybę – net tada, kai su gyvenimu, rodos, besieja plonytė gija, padeda medikų profesionalumas, bet ne mažiau – ir medicininė įranga, leidžianti greitai apžiūrėti, ištirti ir nedelsiant pagelbėti. Jurbarko ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius, kuriame pirmiausia atsiduria visi, kuriems padėti reikia tuoj pat, atnaujintas ir modernizuotas įgyvendinus Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuotą projektą. Jo nauda džiaugiasi ir medikai, ir pacientai.

(Plačiau...)

Kalėdinės premijos sukėlė policininkų nepasitenkinimą (8)

Prieš didžiąsias metų šventes skirtos premijos supriešino Jurbarko r. policijos komisariato pareigūnus. Vieni džiaugėsi pamaloninti keliais šimtais litų, kiti liko it musę kandę. Iš maždaug šešiasdešimties šio komisariato darbuotojų solidžiomis sumomis paskatinti 21. Kai kuriuos nustebino faktas, kad nuo 217 iki 289 Eur premijomis paskatinti ne tik vadovybės išskirti pareigūnai, bet ir administracijos darbuotojos, kabinetuose kilnojančios popierėlius.

(Plačiau...)

Miesto gatvių apšvietimas – pagal valdžios užgaidas (3)

Jau bene dešimtmetis į kiekvieną gyventojų skundą savivaldybės valdininkai atsako priminimu taupyti. Susitaikyti su kasdieniais nepatogumais būtų kur kas lengviau, jei taupymo pavyzdį gyventojams rodytų valdžia, ji kažkodėl linkusi išlaidauti būtent ten, kur žmonėms mažiausiai naudos.

(Plačiau...)

Euras didelės panikos nesukėlė (0)

Trečiadienio vidurnaktį stoję akistaton su metų sandūra kėlėme taures ne tik už prasidedančius 2015-uosius, bet ir už lietuviškus litus pakeičiantį eurą. Ne vienas jurbarkietis, naujuosius sutikęs prie miesto eglės, iškart suko prie bankomatų. Dabar jau galime drąsiai teigti, kad nauja valiuta rūpesčių sukėlė tik daliai vyresnio amžiaus žmonių – tuo buvo galima įsitikinti penktadienio rytą apsilankius sausakimšame Lietuvos pašto skyriuje Jurbarke.

(Plačiau...)

Kultūros centrų auditas parodė valdžios bejėgiškumą (5)

Rudenį pradėtas kaimo kultūros centrų auditas jau davė pirmuosius rezultatus – gruodžio viduryje rajono tarybos Kontrolės komiteto nariams pristatytos Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro patikrinimo išvados. Paaiškėjo, kad penkti metai veikiantys kultūros centrai dirba kaip išmano, nes rajono kultūros strategijos nėra, o ją kurti turintys savivaldybės valdininkai nežino, net nuo ko pradėti.

(Plačiau...)

„Saugaus eismo centras“ – tarp geriausiųjų (0)

Susisiekimo ministerija paskelbė geriausias šalies vairavimo mokyklas. Pirmosios vietos šalyje nusipelnė Vilkaviškyje ir Kybartuose dirbanti V. Jalinsko individuali įmonė. Teorijos žinių egzaminus „Regitroje“ iš pirmo karto išlaikė beveik 90 proc., o praktinio vairavimo įgūdžių – per 65 proc. šios mokyklos mokinių. Į Tauragės apskrities geriausių vairavimo mokyklų trejetuką pateko Jurbarko „Saugaus eismo centras“, pagal reitingus nusileidęs tik Tauragės „Bicedai“.

(Plačiau...)

Biudžetininkų algos didina savivaldybės skolas (0)

Lapkričio pabaigoje posėdžiavusi savivaldybės taryba beveik be diskusijų perskirstė rajono biudžetą – iš visų eilučių „sukrapštė“ trūkstamas lėšas biudžetinių įstaigų darbuotojų gruodžio mėnesio algoms. Oficialiai teigiama, kad toks sprendimas priimtas siekiant palengvinti finansininkų darbą įvedant Lietuvoje eurą, tačiau pripažįstama, kad atlyginimų išmokėjimas dar labiau padidins savivaldybės kreditorinį įsiskolinimą.

(Plačiau...)

Permainų kaime organizatoriai šventė veiklos dešimtmetį (0)

Vietos veiklos grupės „Nemunas“ įkūrimo dešimtmetis tik menkai teprasikeitė su Kaimo plėtros programos finansuojamos vietos veiklos strategijos įgyvendinimo pabaiga, todėl į šventę susirinkę kaimo bendruomenių entuziastai turėjo puikią progą išsamiai apžvelgti savo darbo rezultatus, aptarti nueitą kelią ir prisiminti įveiktas kliūtis. Nors daugelis jautėsi tarsi įkopę į kalną, neslėpė, kad jų laukia kur kas aukštesnės viršukalnės, o joms įveikti neužteks gerų norų – teks keisti ne tik požiūrį į kaimą, bet ir į savo pačių galimybes.

(Plačiau...)

Politikai sukritikavo įtarimų sukėlusią sutartį (0)

Lapkritį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamente pasirašyta  sutartis dėl nemalonių kvapų iš Dainių kiaulių fermų mažinimo neįtikino savivaldybės tarybos politikų. Opozicinei mažumai pasirodė, kad  tai tėra priešrinkiminis akių dūmimas, neturintis nieko bendra su kova prieš smarvę. Be to, politikai mano, kad be tarybos žinios pasirašydamas sutartį rajono meras Ričardas Juška pažeidė Vietos savivaldos įstatymą ir viršijo merui suteiktus įgaliojimus.

(Plačiau...)

Veliuonos bažnyčiai grįžta ankstesnis švytėjimas (0)

Iki pat pirmųjų šalčių Veliuonoje dirbę UAB „Telšių meistras“ statybininkai Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiai jau sugrąžino dalį ankstesnio švytėjimo, nors baltai nušvito kol kas tik rytinė ir pietinė pastato sienos. Vilčių, kad bažnyčios restauravimas nesustos, veliuoniškiams teikia statybvietėje skelbiama informacija, jog projekto pabaiga numatyta tik 2017 m.

(Plačiau...)

Miškų keliams – griežtesnė kontrolė (0)

Miškas be kelio – miškas be žmogaus. Tokia taisykle vadovaujasi kasmet kelias dešimtis kilometrų kelių nutiesiantys ir sutaisantys Jurbarko miškų urėdijos specialistai. Be gerų kelių tinklo būtų neįmanoma nei užauginti vertingą mišką, nei nukirsti ir išvežti medieną. Kelių priežiūra kainuoja milijonus, kuriuos iš savo kišenės kol kas traukia išskirtinai miškininkai. O didžioji dalis miško verslu užsiimančių privatininkų stengiasi tyliai išgabenti medieną, kad netektų atsakyti už sugadintus kelius.

(Plačiau...)

Planai: ryškėja lynų kelio per Nemuną kontūrai (20)

Savivaldybės svajonė nutiesti lynų kelią per Nemuną pamažu įgauna kontūrus. Penktadienį UAB „Envitra“ konsultantas Mantas Kaušylas Jurbarko ir Šakių rajonų vadovams pristatė sukonkretintus būsimo lynų kelio parametrus, kainą ir atsipirkimo galimybes. Trečią kartą bendrą projektą aptarti susirinkę kaimyninių savivaldybių atstovai neabejoja, kad lynų kelias mūsų kraštui būtinas, tačiau kartu su juo norėtų įrengti ir visą turistų aptarnavimo infrastruktūrą.

(Plačiau...)

„Baltosios pirštinės“ – generolai be kariaunos (3)

Vyriausioji rinkimų komisija pastebi, kad visuose rinkimuose fiksuojama vis daugiau pažeidimų. Skandalingiausi būna Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimai. Prognozuojama, kad dar labiau aistras kurstys tiesioginiai merų rinkimai. Skaidrių rinkimų idėją keliančios nevyriausybinės organizacijos „Baltosios pirštinės“ žvalgai šią savaitę pasirodė ir Jurbarke. Deja, pilietišką jaunimą geriausiu atveju galima vadinti generolais be kariaunos.

(Plačiau...)

Savivaldybės darbuotojų išlaikymas kainuos brangiau (3)

Kone kasmet tvirtinant valstybės biudžetą finansų ministrai primena būtinybę mažinti valstybės tarnautojų ir viešojo sektoriaus darbuotojų skaičių. Savivaldybėje atvirkščiai – kiekvienų metų pabaigoje steigiami nauji etatai. Spalį nuspręsta, kad savivaldybei reikia dar vieno valstybės tarnautojo etato. Tačiau ir be šio sprendimo savivaldybės darbuotojų ir kitų biudžetininkų išlaikymas mokesčių mokėtojams ateinančiais metais kainuos brangiau.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook