Administracijos direktore patvirtinta Vida Rekešienė, pavaduot...

Administracijos direktore patvirtinta Vida Rekešienė, pavaduotojas - Darius Juodaitis (11)

2019-05-30

Užtektinai balsų negavusi Vida Rekešienė savivaldybės administracijos direktore šiandien bandys tapti dar kartą.

Gegužės 8-ąją neeiliniame savivaldybės tarybos posėdyje nepavykus išrinkti Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus šiandien procedūra pakartota iš naujo. Meras Skirmantas Mockevičius teikė tą pačią kandidatūrą ir vylėsi, kad Vida Rekešienė  surinks reikiamą balsų skaičių. Šį kartą už kandidatūrą balsavo 14 tarybos narių. Šių balsų pakako politikės paskyrimui į pareigas.

Administracijos direktorės pavaduotoju patvirtintas Darius Juodaitis. Už politiko kandidatūrą balsavo 14, prieš - šeši tarybos nariai.

Gegužės 8 d. savivaldybės administracijos vadovams išrinkti skirtame neeiliniame tarybos posėdyje balsų V. Rekešienei pritrūko. Nors kandidatė į administracijos direktorius tribūnoje jautėsi užtikrintai, o atsakymai į tarybos narių klausimus liete liejosi, už V. Rekešienę balsavo tik dvylika tarybos narių. Norint sėkmingai kandidatą deleguoti į šį postą būtina surinkti bent trylika balsų.

Vertinant jėgų pasiskirstymą rajono taryboje, sudarytai valdančiajai daugumai balsų turėjo užtekti, todėl galima teigti, kad už socialdemokratų pasiūlytą ir mero balsavimui teiktą V. Rekešienės kandidatūrą nebalsavo net savi. 

Redakcijos žiniomis, savivaldybės meras S. Mockevičius valdančiosios daugumos pasitarime išsakė įtarimus dėl galimo tarybos narių papirkimo ir pareikalavo prisipažinti kaltus dėl sužlugdyto balsavimo. Daugumai atstovaujantys tarybos nariai net neslepia, kad pasitarime buvo užsiminta apie biuletenių sutartinį žymėjimą, kuris sudrausmintų daugumai priklausančius politikus.

Savivaldybės meras S. Mockevičius iškart po pralaimėto balsavimo teigė, kad V. Rekešienės kandidatūrą teiks dar kartą, mat teisinis reglamentavimas numato galimybę tą patį asmenį į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas siūlyti du kartus.

Pati V. Rekešienė laiką tarp posėdžių išnaudojo balsų paieškai, kalbėjosi ne tik su valdančiajai daugumai priklausančiais tarybos nariais, bet ir su opozicijos atstovais.  Nemažai iečių teko sulaužyti ir patiems rajono socialdemokratams, turėjusiems apsispręsti, ar jų partietė V. Rekešienė gali vadovauti savivaldybės administracijai.

Pavykus išrinkti administracijos direktorių, bus svarstomas ir klausimas dėl pavaduotojo. Į šią pareigybę numatytas konservatorius Darius Juodaitis.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook