Administracijos direktorius išrinktas valdančiųjų balsais (2 v...

Administracijos direktorius išrinktas valdančiųjų balsais (2 video) (15)

2019-10-11

Vakar į neeilinį posėdį susirinkusi rajono taryba balsavo už ne itin sėkmingai ieškotą naująjį savivaldybės administracijos direktorių. Tarybos opozicija atsakomybės už jai nepriimtiną kandidatą neprisiėmė ir balsavime nedalyvavo – Raimundas Bastys savivaldybės administracijos vadovu išrinktas tik valdančiosios koalicijos balsais.

Raimundo Basčio paskyrimui į Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas slaptu balsavimu pritarė 15 tarybos narių. Šis postas – politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigos, į kurias kandidatas siūlomas mero teikimu, todėl ir atsakomybė tenka rajono vadovui bei jo suburtai valdančiajai koalicijai.

Nacionalinės žemės tarnybos Jurbarko skyriuje vyr. specialistu dirbantį R. Bastį pagal daugumos pasidalintas pozicijas pasiūlė tris mandatus rajono taryboje turintys socialdemokratai. Pats R. Bastys, prisistatydamas rajono tarybai, sąsajų su socialdemokratais buvo linkęs neįvardyti. Socialdemokratų teisę siūlyti kandidatą į savivaldybės administracijos direktorius patvirtino rajono meras.

R. Basčio politinės pažiūros liko neaiškios net ir išrinkus jį administracijos direktoriumi. Nors jis į atsakingas pareigas pasiūlytas socialdemokratų, jo sutuoktinė Jūratė Bastienė yra aktyvi konservatorė, su šios partijos sąrašu savivaldos rinkimuose dalyvavo ir sūnus Pijus.

Tarybos opozicijai ypač rūpėjo galimai prorusiškos R. Basčio nuostatos. Paaiškėjus kandidatūrai, R. Basčio tinkamumu šioms pareigoms suabejota dėl viešai išplatintų nuotraukų, kuriose jis įsiamžinęs prie Sovietų Sąjungos herbo ar su asmenimis, seginčiais Georgijaus ar kitaip vadinamą kolorado juostelę.

R. Bastys yra baigęs Kaliningrado karinę aviacijos technikos mokyklą, vadovavęs rengiamiems karininkams. Šią informaciją nesunkiai galima rasti rusiškame socialiniame tinkle odnoklasniki.ru, kuriame R. Bastys turi savo profilį.

Nors R. Bastys teigė Lietuvos valstybei atidavęs 25-erius darbo metus, tarybos posėdyje opozicija ypač domėjosi R. Basčio galimomis prorusiškomis nuotaikomis. Savivaldybės administracijos direktoriumi jis patvirtintas gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymą dėl tinkamumo užimti pareigas, tačiau  Valstybės saugumo departamento įvertinimo dar nėra. Todėl tarybos sprendime dėl jo paskyrimo administracijos vadovu yra nurodyta, kad dirbti ar susipažinti su slapta informacija jis galės tik gavus Valstybės saugumo departamento jo kandidatūros tikrinimo išvadą.

Šis penktadienis buvo bene paskutinė diena patvirtinti savivaldybės administracijos direktorių. Panašu, kad didelio pasirinkimo R. Bastį tvirtinant į šias pareigas neturėjo ir valdančioji dauguma.  Administracijos direktorių privaloma paskirti per du mėnesius atsilaisvinus šioms pareigoms, todėl įstatymo numatytas terminas  baigiasi šį sekmadienį.

Po savivaldos rinkimų administracijos vadove antrai kadencijai patvirtinta Vida Rekešienė rugpjūčio 13 d. buvo atleista kaip praradusi pasitikėjimą. Ją į šias pareigas taip pat buvo delegavę socialdemokratai su dideliu savivaldybės mero S. Mockevičiaus palaikymu. V. Rekešienę nuo pareigų rugpjūčio pradžioje nušalino Kauno apylinkės teismas, STT pareigūnams jai pareiškus įtarimus dėl galimo dokumentų klastojimo, lėšų iššvaistymo ar padėjimo iššvaistyti atnaujinant Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyną.

Jei iki spalio 13 d. rajono taryba nepatvirtintų administracijos vadovo, reikalus turėtų perimti Vidaus reikalų ministerija ir savivaldybei grėstų tiesioginis valdymas.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook