Balsavimas

Ar jaučiatės saugūs pėsčiųjų take prie Imsrės

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Autobusiukas neįgaliesiems uždavė daug klausimų

Autobusiukas neįgaliesiems uždavė daug klausimų (0)

2017-10-11

Garažo vartai saugo seną „Jurbarko vilties“ autobusiuką, tačiau rajono Neįgaliųjų draugija renkasi jį, o ne Neįgaliųjų reikalų departamento siūlomą naują. L. Pilecko nuotr

Niekas neabejoja, kad neįgaliųjų poreikiams tenkinti būtina transporto priemonė, tačiau Jurbarko r. neįgaliųjų draugija, vienijanti per 500 narių, jos neturi iki šiol. Kad pagaliau draugijai autobusiukas būtų skirtas, rūpinasi net dvi neįgaliųjų organizacijos. Neįgaliųjų reikalų departamentas, Jurbarko r. savivaldybė ir net Seimo narys.

Vežė 14 metų

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Jurbarko viltis“ buvo vienintelė nevyriausybinė neįgaliaisiais besirūpinanti organizacija, turėjusi savo transporto priemonę. Autobusiukas „Mercedes“ buvo gautas dar 2004 m. ir iki šiol bendrijos eksploatuotas. „11 vietų su vairuotoju visai naują autobusiuką gavome iš Vilniaus. Juo vežiojome savo klientus, nuomojome kitoms organizacijoms“, – sako bendrijos pirmininkė Regina Andriuškienė.

Moteris tikina, kad visą laiką autobusas buvo puikiai prižiūrimas – juo rūpinosi R. Andriuškienės vyras, visuomeniniais pagrindais dirbęs vairuotoju. „Viskas turi pabaigą. Autobusui tuoj reikės rimto remonto – jau ir rūdys lenda, reikia naujų padangų, ir variklis – ne amžinas, tuoj reikės pereiti techninę apžiūrą. Nebegalim jo išlaikyti“, – tikina bendrijos vadovė.

Pasak jos, gavus autobusą tuometis meras Aloyzas Zairys buvo pažadėjęs pagalbą, tačiau nė iš vienos valdžios bendrija paramos taip ir nesulaukusi.

R. Andriuškienė tikina, kad pati kreipėsi į Neįgaliųjų reikalų departamentą prašydama nutraukti panaudos sutartį, kuri galioja iki 2019 m. „Jie kažkodėl neskuba, aš skambinu, skubinu, bet sutartis dar nenutraukta“, – sako bendrijos vadovė. Ji tikina, kad gali išsiversti ir be transporto, kaip iki šiol darė kitos organizacijos. Be to, turi aš- tuonių vietų šeimos automobilį, kuriuo galės pavėžėti ir neįgaliuosius. „Vykdom projektus, autobusiuką nuomodavom kitoms organizacijoms, patys visur keliaudavom – štai ir vakar dalyvavom sporto šventėj. Bet išsiversim su tuo, ką turim. Siūlė man naują autobusą. Atsisakiau, nes vis tiek neišlaikysiu be pagalbos.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

"Šviesos" inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook