Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendruomenių žmonėms linkėjo ąžuolų stiprybės

Bendruomenių žmonėms linkėjo ąžuolų stiprybės (0)

2018-07-24

Liepos 22 d. Šilalės rajone, Laukuvoje, pagerbtos Tauragės apskrities bendruomenės ir bendruomeniški žmonės. Žemės ūkio ministerijos dovana jiems – Stelmužės ąžuolo palikuonys. Jurbarko rajone bus pasodinti net 7 stelmužiukai, nes tiek mūsų krašto atstovų pelnė projekto „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ nominacijas. 

Išaugino Stelmužės palikuonis

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Žemės ūkio ministerija inicijavo projektą „Tautos šimtamečiai ąžuolai“. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje mėgintuvėliuose išauginti ąžuoliukai – Stelmužės ąžuolo palikuonys. Jais bus apdovanota net 150 bendruomenių narių, projektų ir objektų, laimėjusių Žemės ūkio ministerijos paskelbtas nominacijas. Jų buvo 15, o laimėtojus išrinko socialinio tinklo Facebook paskyros Šimtamečiai ąžuolai lankytojai.

Stelmužės ąžuolas, augantis Zarasų rajone, – seniausias ir storiausias Lietuvoje ir vienas seniausių Europoje. Spėjama, kad šiam ąžuolui – Lietuvos gamtos paminklui – apie 1500 metų, o jo kamieną apkabintų 8-9 vyrai. Ąžuolą pamatyti galima, bet apkabinti jau ne – medis aptvertas, kad lankytojai nemindžiotų jo šaknų. Mokslininkų rekomendacijomis taikoma ir kitų ąžuolo gyvybingumą palaikančių priemonių. 

„Stelmužės ąžuolas mena daugelį Lietuvos istorijos laikotarpių. Tai mūsų tautos dvasinės stiprybės simbolis, kuris niekada nedings – šio ypatingo ąžuolo palikuonis ministerija dovanoja Lietuvai jos gimtadienio proga. Kviečiame visus būti ąžuolais – įleisti savo šaknis čia, Lietuvoje, čia augti ir stiprėti“, – sakė projekto „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ nominantų atrankos komisijos pirmininkė, žemės ūkio ministro patarėja Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook