Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bibliotekos kiemelį puoš tapyta siena

Bibliotekos kiemelį puoš tapyta siena (3)

2018-06-04

Vasara į Jurbarko r. savivaldybės bibliotekos kiemelį pakvietė teptukais ir pieštukais apsiginklavusius Antano Sodeikos meno mokyklos moksleivius, o skaitytojus – į tradicinį vasaros skaitymo iššūkį. Svečius bibliotekininkės vaišino „ežiuko vaišėmis“ – grybų mišraine bei pyragais ir gaivinančiu gėrimu.

Pirmadienį bibliotekos kiemelyje dviejų projektų startą paskelbė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldutė Masaitytė. Į trečią kartą Lietuvoje, o antrą – Jurbarke rengiamą vasaros skaitymo iššūkį biblioteka kviečia šūkiu „Knygos, vasara ir aš!“ Šią vasarą įvairaus amžiaus skaitytojai kviečiami perskaityti penkias knygas ir įvykdyti su jomis susijusias užduotis. Iššūkiui galima ryžtis visą vasarą, iki rugpjūčio 31 d.

Iššūkio dalyviai turės perskaityti knygą apie Lietuvą ir aprašyti joje įvardytą vietovę, įvertinti draugo rekomenduotą knygą ir galbūt rekomenduoti ją kitiems draugams, perskaityti savo gimimo metais parašytą knygą, taip pat knygą apie profesiją. Smagiausia užduotis – knyga apie atostogas.

„Skaitymo iššūkio dalyviai burtų keliu bus apdovanoti gertuvėmis. Jų turime net 12. Respublikiniame žaidime užsiregistravę ir dalyvavę skaitytojai galės laimėti ir USB atmintukų. O rudenį suskaičiuosime perskaitytas knygas ir surengsime baigiamąjį renginį“, – skaityti gundė A. Masaitytė. Tą daryti galima ir bibliotekos kiemelyje – šeštadieniais čia įrengiama patogi skaitymo erdvė, žadama, kad čia bus galima nusipirkti ir ledų.

Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas „Rašytojai ir jaunieji iliustruotojai“ jau įsibėgėjo – bibliotekoje svečiavosi rašytojai Selemonas Paltanavičius ir Tomas Dirgėla bei aktorius Giedrius Arbačiauskas, o rudenį su jurbarkiečiais susitiks Gabrielius Liaudanskas–Svaras ir Urtė Uliūnė. Pagal šių rašytojų knygas vidiniame bibliotekos kiemelyje esančią sieną iliustracijomis puošia meno mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojų Linos Rušienės ir Inesos Bosaitės.

Sieną tapys meno mokyklos ketvirtokai ir penktokai, prisijungs egzaminus išlaikę šeštokai iš viso apie 20 jaunųjų dailininkų. Savaitę meno mokyklos mokiniai galvojo, improvizavo, piešė ant popieriaus eskizus pagal bibliotekininkų atsiųstus tekstus. Mokytoja L. Rušienė iš nupieštų eskizų paruošė pirminį sienos maketą, kuriame panaudota 11 piešinių. Ant bibliotekos sienos turėtų apsigyventi S. Paltanavičiaus vaikiškų knygų herojai – žvėreliai. „Turime planą, tačiau dirbant dar viskas gali keistis“, – sakė L. Rušienė.

Kultūros taryba projektui skyrė 2900 eurų, mažiausiai 10 proc. šios sumos pridės Jurbarko r. savivaldybė. Dažų parūpino Daivaro Rybakovo įmonė „DK statyba“. Piešiniais bus padengta pusė automobilių aikštelės sienos. Piešėjai planuoja užtrukti savaitę, o piešinio pristatymas jurbarkiečiams numatytas rugpjūčio pabaigoje.

„ŠVIESOS“ inform.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook