Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Centrinė miesto gatvė paskendo piktžolėse

Centrinė miesto gatvė paskendo piktžolėse (6)

2018-08-18

Kol rangovas ir seniūnija diskutuoja, kas turi prižiūrėti rekonstruoto kvartalo gėlynus ir veją, gyventojai stveriasi už galvų ir skundais atakuoja už tvarką atsakingus valdininkus. J. Stanaitienės nuotr

Gyventojai tampa nepakantūs netvarkai. Redakcijoje netyla skambučiai apie netvarką, o artėjant miesto šventei kai kurie jurbarkiečiai taikosi patys ateiti su kauptukais į miesto centrą – ką tik sutvarkytame kvartale akis bado kelius siekiančios piktžolės ir nešienauta veja.

Tik laistė

Dariaus ir Girėno, P. Cvirkos, K. Donelaičio ir Vytauto Didžiojo gatvėmis apribotas miesto kvartalas baigtas tvarkyti vasaros pradžioje. Tada surengtas ir susitikimas su gyventojais, kuriame jų priekaištų ir pageidavimų išklausė kvartalo rekonstrukcijos projekto užsakovo – savivaldybės ir darbų rangovo – UAB „Jurmelsta“ atstovai. Kvartalo sutvarkymas kainavo 364 tūkst. Eur.

Rangovams buvo belikę augalų sodinimo darbai, lauko baldų ir vaikų žaidimų aikštelės įrengimas. Kvartale buvo pasodinta apie 100 medelių ir krūmų, įrengti gėlynai. Po savaitės gyventojai džiaugėsi ir dekoratyvine sienele, puošta gėlių vazonais, ir žydinčiais darželiais aplink daugiabučius.

Pasidžiaugus artėjančiomis pabaigtuvėmis reikalai ėmė strigti. Kilo problema dėl augalų laistymo – karštą vasarą norint juos išsaugoti laistyti reikia nuolat.

Savivaldybės infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja Gražina Gadliauskienė pagalbos prašė ir gyventojų.

„Jurmelsta“ pažadėjo pastatyti vandens talpyklą, kad gyventojai galėtų bet kada augalus palieti. Taip ir buvo padaryta, tačiau žmonės pasakoja, kad per naktį vandens talpykla likdavusi tuščia – kažkas vandenį išleisdavo.

Kadangi projektas bus užbaigtas ir patikrintas Centrinės projektų valdymo agentūros tik rugpjūčio gale, o visas apželdinimas turi iki to laiko išlikti toks, kaip numatyta projekte, teko tartis su UAB „Jurbarko komunalininkas“, kad augalai būtų laistomi.

„Mums užduotis pateikia Jurbarko miesto seniūnija. Šiame kvartale augalus mūsų prašė laistyti, tai mes ir laistėme. Beje, rankiniu būdu. Jokio kito užsakymo juos prižiūrėti mes negavome“, – tikina „Jurbarko komunalininko“ želdinių priežiūros vadovė Liljana Dragūnavičienė.

Pasak specialistės, ir patys bendrovės darbuotojai pamatę netvarką apie ją praneša miesto seniūnui, kad būtų suformuota užduotis, ir seniūnas tokias vietas parodo.

„Neturim mes tokios didelės miesto tvarkymo komandos, kad viską pastebėtume. Mieste viešųjų erdvių, kurias reikia tvarkyti, daug, o tvarkytojų – mažai. Kur mums nurodo, ten tvarkome. Tokios taisyklės“, – patikina „Jurbarko komunalininko“ atstovė.

Grožis blanksta

Laistomi augalai veši ir auga, o tada jau reikia gėlynus ravėti, veją – pjauti. Štai čia ir nebeliko kam šio darbo atlikti, o sukurtas grožis – baigia išnykti. Visas kvartalas paskendo žolėse, o keliaujantieji centrine Dariaus ir Girėno gatve negali atsistebėti „puošniomis“ balandomis. Pasak vyr. architektės G. Gadliauskienės, kol projektas savivaldybei nepriduotas, augalų priežiūra turėtų rūpėti UAB „Jurmelsta“, nebent rangovas rastų, kas tai padaro už jį.

Už tvarką mieste atsakingas seniūnas Romualdas Kuras iš karto pripažino, kad dėl šio kvartalo priežiūros yra „šiokių tokių neaiškumų“. „Mes ten laistėm, bet žolę turėtų pjauti „Jurmelsta“, bet jie to daryti kaip ir nebenori“, – ketvirtadienį „Šviesai“ tvirtino seniūnas. Pasak jo, „Jurmelstos“ statybų direktorius Antanas Endriukaitis prašė seniūnijos perimti želdynų priežiūrą. „Rangovas prieš ūkio ministro vizitą žolę buvo nupjovęs, bet dabar jiems sunku. Aš pats irgi negaliu savivaliauti, kol projektas nepriduotas. Sakys paskui, kad kažką ne taip nupjovėm. Derinsiu su savivaldybe, kad leistų želdinių priežiūrą perimti „Jurbarko komunalininkui“, – ilgas procedūras vardija R. Kuras.

Pasak seniūno, sprendimas bus priimtas artimiausiu metu, o iki miesto šventės tikrai viskas bus sutvarkyta. Kol seniūnija tam tik ruošiasi, balandos kėsinasi praaugti pušeles, o jurbarkiečiai galanda kauptukus ir ruošiasi patys sutvarkyti miesto centrą.

Tikisi susitarti

„Čia tokia truputėlį dviprasmiška situacija gavosi. Lyg ir sutarėm su seniūnu, bent aš taip įsivaizdavau, kad jis pasirūpins tvarkymu ir parašys paraišką „Jurbarko komunalininkui“. Seniūnas lyg ir buvo žadėjęs. Taip ir stumdom vieni nuo kitų“, – dūsavo „Jurmelstos“ statybų direktorius A. Endriukaitis. Jis tikino, kad iki šiol, kai reikėjo žolę pjovė. „Ir prieš ministro vizitą tą padarėme“, – tikino rangovo atstovas.

Pasak A. Endriukaičio, bendrovė turi tokią praktiką – perdavus statybvietės aktą jos priežiūra pereina projekto užsakovui. „Statybvietės perdavimo aktą lyg ir perdavėme savivaldybei“, – neužtikrintai sakė specialistas.

A. Endriukaitis patikino, kad dar kartą kalbės su seniūnu, kas turi prižiūrėti aplinką rekonstruotame kvartale. „Jei niekas nieko nedarys, spjausiu į viską ir vėl nupjausiu. Tiek ten to pjovimo“, – tikino rangovo atstovas.

Šioje istorijoje liūdniausia, kad apie gyventojus negalvojama, jie niekam nerūpi. Žolė pjaunama prieš atvykstant ministrui, gėlynai ravimi prieš šventę, o kasdien jurbarkiečiai gali bristi nors ir per dilgėles. Tokių „išpuoselėtų“ vietų mieste apstu. Tačiau valdininkai per mašinų langus jų nepastebi.

Jūratė Stanaitienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook