Balsavimas

Ar maudotės Nemune?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Daugiabučių renovacija pagreičio neįgauna

Daugiabučių renovacija pagreičio neįgauna (0)

2017-08-02

Seniausio Jurbarko naujamiesčio namo – Gedimino g. 24 gyventojai pritarė renovacijai ir jau tuoj sulauks statybininkų. Rangovas – A. Žilinskio ir ko UAB darbus ketina baigti dar šiemet. J. Pileckienės nuotr.

Aplinkos ministerijos dar pernai paskelbtas III daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) etapas niekaip neįsisiūbuoja – renovuoti savo namų neskuba gyventojai visoje Lietuvoje, o Jurbarke renovaciją stabdė dar ir problemos dėl investicinių planų rengėjo kvalifikacijos ir parengtų planų kokybės. Tačiau ir VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) patvirtinus investicinius planus paaiškėjo, kad gyventojai namų renovuoti nesiveržia.

Rengė susirinkimus

Vos tik investicijų planai buvo patvirtinti, paskirtasis renovacijos administratorius – UAB „Jurbarko komunalininkas“ ėmė kviesti renovuoti numatytų namų gyventojų susirinkimus. Gegužės pabaigoje ir birželį susirinkimai buvo surengti 13 daugiabučių namų gyventojams.

Septyniems namams – Dariaus ir Girėno g. 97A, 68 ir 39, V. Kudirkos g. 30, S. Daukanto g. 19, Gedimino g. 24 ir Kauno g. 40 buvo rengiami nauji investiciniai planai. Šešiems – Dariaus ir Girėno g. 64, Kauno g. 46 ir 23, Kęstučio g. 12 ir Lauko g. 6 planai buvo koreguojami, nes šie namai rengėsi dalyvauti II daugiabučių namų atnaujinimo etape, bet nebuvo renovuoti dėl įvairių priežasčių: neperžengė banko kreditavimo sąlygų barjero, name buvo niekam nepriklausantis butas, neatsirado rangovo ar buvo nutraukta sutartis, nes reikėjo atlikti daugiau darbų nei buvo surašyta investiciniuose planuose, kai kuriuose namuose buvo skolininkų.

Namas Klausučiuose, kuriame įrengti socialiniai būstai, bus renovuojamas savivaldybės tarybos sprendimu, nes savivaldybė yra jo savininkė. Savivaldybės administracija turi pasirašyti su UAB „Jurbarko komunalininkas“ sutartį, kad bendrovė galėtų administruoti renovacijos darbus, ir renovacija prasidės.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.

„ŠVIESOS“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook