Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Departamentas nurodė naikinti konkurso rezultatus

Departamentas nurodė naikinti konkurso rezultatus (15)

2018-06-25

Valstybės tarnybos departamentas  dėl esminių  procedūrų pažeidimų Jurbarko r. savivaldybės administracijai nurodė panaikinti  konkurso į savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas rezultatus.

Konkursas į Jurbarko r. savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigybę vyko birželio 7 d. Iš trijų jame dalyvavusių pretendenčių sėkmė šypsojosi Skirsnemunės seniūnijos seniūno pavaduotojai Ramintai Greičiuvienei. Savivaldybės administracija tą pačią dieną savo interneto svetainėje sveikino naująją valstybės tarnautoją – iki darbo pradžios tereikėjo sulaukti atsakymo iš Specialiųjų tyrimų tarnybos. Tokios pažymos R. Greičiuvienė laukė ir pernai rugpjūtį, kai laimėjo konkursą į Skirsnemunės seniūno pavaduotojas. Nors tokios pažymos kaskart reikia iš naujo, tikėtina, kad R. Greičiuvienei ši tarnyba priekaištų greičiausia neturėtų, tačiau  jų turi Valstybės tarnybos departamentas. Tiesa, ne konkursą laimėjusiai R. Greičiuvienei, o jį organizavusiai ir vykdžiusiai komisijai, kuriai vadovavo savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė.

Birželio 22 d. Valstybės tarnybos departamentas raštu informavo savivaldybę, kad konkursai į valstybės tarnautojo pareigas rengiami vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu ir Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo reikalavimais. Gi Jurbarko r. savivaldybės administracijos specialistų komisija su pirmininke V. Rekešiene priešakyje tų reikalavimų  arba nežinojo, arba dėl jiems vieniems suprantamų, o kitiems gal tik menamų priežasčių nepaisė.

Valstybės tarnybos departamento rašte „Dėl nustatytų pažeidimų“ akcentuojama keletas neatitikimų Konkurso aprašo reikalavimams. Vienai pretendentei komisija suteikė per mažai laiko (vietoje penkių tik dvi dienas) pateikti  dokumentams apie išsilavinimą ir darbo patirtį. Departamentas konkurso komisijai turėjo priekaištų dėl balų skaičiavimo metodikos.

Be to, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigybės aprašyme nustatytas vokiečių ar anglų kalbos pažengusio vartotojo lygmuo B1 lygiu. Užsienio kalbos mokėjimas turi būti patikrintas iki konkurso pradžios. Deja, net konkurso laimėtoja tokios pažymos pateikusi nebuvo. Valstybės tarnybos departamentas atkreipė dėmesį, kad pretendentams, nepateikusiems šių dokumentų, neleidžiama dalyvauti konkurse ir apie tai pažymima protokole.

Savivaldybės  administracijos direktorė V. Rekešienė departamentui bandė paaiškinti, kad R. Greičiuvienė  dirbo savivaldybės administracijos Dokumentų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausiąja specialiste ir šios pareigybės aprašyme nustatytas kalbos lygmuo  B2, todėl  vertino, jog užsienio kalbos gebėjimai išlikę.

Valstybės tarnybos departamentas remiasi įstatymais ir nurodo, kad užsienio kalbos mokėjimo lygmuo gali būti užskaitomas tik jei buvo nustatytas einamų pareigų pareigybės aprašyme, o laimėtoja nuo 2017 m. rugpjūčio 3 d. dirba kitą darbą.

Pažeidimus Valstybės tarnybos departamentas vertina kaip esminį konkurso procedūrų pažeidimą ir konkurso rezultatus nurodo naikinti.  Departamento išvadą savivaldybės administracija gali skųsti Lietuvos administracinių ginčų komisijai arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Tik ginčytis su Valstybės tarnybos departamentu, kai pažeidimai bado akis, nebus lengva.

Jolita Pileckienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook