Balsavimas

Ar pajutote, kad labai padidėjo žemės mokestis?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dvidešimtieji LIONS metai paženklinti dosnumu

Dvidešimtieji LIONS metai paženklinti dosnumu (0)

2017-12-20

Šiemet tarptautinis LIONS judėjimas mini 100-metį, o Jurbarko LIONS klubas švenčia 20-mečio jubiliejų. Prasmingi skaičiai tik dar labiau nuteikia dosnumui – gruodžio 2 d. tradiciniame labdaros vakare aukojančiųjų netrūko, o kitą dieną pas nepasiturinčias rajono šeimas išvykęs Kalėdinis karavanas buvo gausus ir šventiškas.

Aukojo su šypsenomis

Kasmet Jurbarko liūtai, kaip dažnai vadinami LIONS klubo nariai, prieš didžiąsias žiemos šventes rengia labdaros vakarą „Tik duodamas esi turtingas“. Surinkti pinigai skiriami taip pat išskirtine jurbarkiečių tradicija tapusiam Kalėdiniam karavanui ir kitoms iniciatyvoms paremti vaikus, neįgaliuosius, ligonius.

Jurbarko parodų ir koncertų salėje surengtas labdaros vakaras nuteikė ypatingai, vakaro svečiai jautėsi pakylėtai ir jaukiai, o gerą įspūdį dar sustiprino elegantiškas ir skoningas muzikinis pasirodymas. Gražią programą, pilną fortepijono, saksofono ir klarneto garsų bei lengvų baleto žingsnelių, dovanojo Antano Sodeikos meno mokyklos auklėtiniai, Vlado Šimkaus eiles skaitė smalininkietis aktorius Arnas Ašmonas.

Nors bilietai kainavo po 35 Eur, jurbarkiečiai į renginį susirinko gausiai. Ne ką menkesnis buvo ir svečių pulkas – su jubiliejumi pasveikinti atvyko trylikos klubų iš kitų miestų atstovai – nuo apygardai D-131, kaip LIONS klubų registre vadinama Lietuva, vadovaujančio gubernatoriaus Kazimiero Rimeikio iki vos tik rugsėjį inauguruoto Kauno moterų klubo.

Vieni garbingiausių vakaro svečių – partneriai iš Norvegijos, nuo 2009 m. kasmet atvykstantys dalyvauti Kalėdiniame karavane ir dosniai jam aukojantys. Jubiliejaus proga šeši norvegų LIONS klubai Jurbarko liūtams įteikė 1500 Eur čekį. Sveikinimo žodžių ir dovanų buvo dosnūs ir kitų klubų nariai, dažniausiai linkėję darbų ir idėjų tęstinumo, bendrystės, tobulėjimo ir pastovumo geruose darbuose. „Skaniausia duona – kuria pasidalijame. Niekas mūsų neverčia dirbti, aukoti, tai darome savo noru, vedami bendrystės ir kilnaus tikslo“, – sakė gubernatorius K. Rimeikis.

Vakaro vedėjai – klubo narys Gvidas Byčius ir Ugnė Balčiūnaitė vakaro dalyviams liūdėti neleido – po muzikinių pasirodymų kvietė prie gausiai vaišėmis nukloto stalo, ragino dalyvauti loterijoje ir aukcione. Renginiui įsibėgėjus netrūko šokių, skambant klaipėdiečių grupės „West Coast“ muzikai, varžytuvių, buvo mezgamos pažintys, kuriami planai ir brėžiamos veiklos gairės ateičiai.

Labdaros vakaras pavadinimą pateisino – surinkta per 2300 eurų, keliais šimtais daugiau nei pernai. 1300 eurų surinkta loterijoje ir aukcione. Loterijoje svečiai laimę bandė norėdami laimėti „Sūrio džiazo“ produkciją, Kidulių krašto vyną, nakvynę Panemunės pilyje, o aukcione varžėsi dėl meno kūrinių bei ypatingų skanėstų.

„Darydami gerus darbus jų neskaičiuojame, skaičiuojame laimingus veidus ir spindinčias akis. Jurbarko klubas per veiklos metus suteikė pagalbą 3 tūkst. rajono vaikų, kurių spindinčios akys ir šypsenos – tai grąža, kurios siekiame ir gauname“, – vakaro svečiams, aukotojams ir pagalbininkams dėkojo Jurbarko LIONS klubo prezidentė Audronė Balčiūnienė.

Pasklido po rajoną

Kiekvienas LIONS kubas turi savo tradicijas ir iniciatyvas – vieni rengia pyragų dienas, kiti aukoja onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, treti daugiau pagalbos skiria silpnaregiams – tokia buvo pradinė LIONS kubų idėja. Jurbarkiečių Kalėdinis karavanas pripažįstamas viena gražiausių akcijų. Jis pradėtas rengti nuo klubo įkūrimo praėjus keleriems metams.

Klubiečiai bendradarbiauja su visomis savivaldybės seniūnijomis ir dar rudenį surenka informaciją apie šeimas. Liūtų dėmesio ir paramos kasmet sulaukia po penkias seniūnijų šeimas – iš viso 60. „Dažnai aplankome tas pačias šeimas, atsiranda ir naujų. Šiose šeimose vaikų – vidutiniškai po keturis. Jie žino, kad mes atvyksime su dovanomis, ir labai laukia“, – sako A. Balčiūnienė.

Kalėdinėms dovanoms po 15 Eur šeimai skiria ir Jurbarko, ir Norvegijos LIONS klubai. Norvegai dar rudenį gauna sąrašą vaikų, kurie auga lankomose šeimose, todėl į karavaną atvyksta jau supakavę kiekvienam asmenines dovanas.

Šiemet į Jurbarką atvyko 23 žmonių delegacija. Norvegų liūtai kasmet atsiveža jaunuolių, kad jie pamatytų, kokioje socialinėje atskirtyje gyvena žmonės, ir įskiepytų jiems norą padėti. Nors ir ne pirmą kartą po šeimas keliauja kai kurie svečiai iš Norvegijos, tačiau sąlygos, kuriomis šeimos gyvena, kai iki namų reikia bristi per laukus, jiems kaskart užgniaužia kvapą. „Nieko negaliu kalbėti. Man verkia širdis“, – sakė ne pirmą kartą Jurbarke viešintis norvegas. Kita viešnia po pernai metų kelionės važiuoti į kaimus nesiryžo – per sunku matyti vargstančius vaikus.

Tie, kurie galėjo ir norėjo, drauge su Jurbarko liūtais bei socialiniais darbuotojais pasklido po visą rajoną. „Visko nuvažiavę randame – ir netvarkos, ir labai gražiai sutvarkytus namus, vaikus be jokių emocijų ir besidžiaugiančius kiekviena smulkmena. Smagu, kai matai, kad šeimos stengiasi ir nepiktnaudžiauja parama“, – sako Jurbarko LIONS klubo prezidentė.

Pasak A. Balčiūnienės, norvegai linkę padėti šeimoms, kurios rodo pastangas kabintis į gyvenimą, ieško darbo. „Mums kartais atrodo, kad vaikai nekalti, kaip gyvena jų tėvai, ir paramos reikia kiekvienam, tačiau norvegai mano kitaip – jie nori padėti perspektyvioms šeimoms“, – sako prezidentė.

Metai – pilni veiklos

Norvegai mėgsta tvarką. Jie prašo ataskaitų už paaukotus pinigus ir daiktus. Kalėdinis karavanas – ne vienintelė iniciatyva, remiama norvegų. Jie jurbarkiečiams siunčia nemažai labdaros – drabužių, avalynės, patalynės. „Jie surenka labdarą, pasirūpina transportavimu. Mes pasirūpiname muitais, iškrovimu ir išdalijimu. Kai Jurbarką pasiekia didžiulis sunkvežimis labdaros, ieškome vietos sandėliavimui ir visi klubo nariai, pasiraitoję rankoves, krauname“, – juokiasi A. Balčiūnienė.

Prezidentė dėkinga ir klubo nariams, niekada neatsisakantiems padėti, ir Jurbarko verslininkams, suteikiantiems patalpas daiktams laikyti ar paremiantiems liūtų veiklas. Gautą labdarą liūtai siūlo seniūnijoms, bendruomenėms – tiems, kurie aktyviausi ją dalijant ir žino žmones, kuriems jos reikia.

LIONS klubiečiai lėšų ieško rengdami įvairias akcijas, tačiau neretai ir patiems tenka atverti kišenes. „Yra stojimo į klubą mokestis, nario mokestis. Dažnai liūtai asmeniškai prisideda prie įvairių renginių. Net rengdami labdaros vakarą klubo nariai mokėjo daugiau nei už bilietą“, – tikina A. Balčiūnienė.

Savo patikimumą įrodę liūtai stengiasi dirbti vadovaudamiesi LIONS šūkiu „Mes tarnaujame!“ Šiais metais klubas surengė akciją „Padėkit vaikų akims matyti“, kurioje rinko pinigus silpnai matančiai Raselei iš Raudonėnų, taip pat pasirūpino šešiolikmetės Sigutės buitimi – įrengė krosnį, o mažai vaikštančiai mergaitei dovanojo kompiuterį, ir ruošiasi nuvežti Sigutei vežimėlį, kad būtų lengviau judėti.

Klubiečių pastangomis prieš rugsėjį rajono vaikams buvo išdalyta 70 mokyklinių kuprinių, o Girdžių vaikų dienos centrui padovanotas muzikinis centras. LIONS prisidėjo ir apdovanojant geriausią Naujamiesčio pagrindinės mokyklos klasę – išnuomojo autobusą, kad galėtų dalyvauti edukacinėje programoje „Amžinasis pasienis“ Smalininkuose. „Daugiausiai dėmesio skiriame neįgaliems, sergantiems vaikams. Paramos reikia daug kam, reikia labai pasverti, kam ji svarbiausia“, – tikina klubo prezidentė.

Pagalba šeimas pasiekia nebūtinai pinigais – kartais reikia rasti tinkamą gydytoją, sutaisyti dantis ar duoti teisinį patarimą. „Bendraujame daug su kitais klubais, važiuojame vieni pas kitus į renginius. Būna ir taip: Šiaulių klubo nariams tarpininkaujant dvi Jurbarkų seniūnijos šeimos gavo paršelių. Štai ką reiškia bendrystė!“, – juokiasi A. Balčiūnienė.

Dabar Jurbarko klube – 19 narių. Klubas sparčiai nesiplečia, nes čia ateinantys turi suprasti, kad teks aukoti ir savo pinigus, ir dar brangesnį dalyką – laiką. Tapti klubo nariu taip pat ne taip paprasta – naują narį turi rekomenduoti vienas iš senbuvių, kuris tampa krikštatėviu ir yra atsakingas. „Mano krikštatėvis buvo amžino poilsio atgulęs Raimundas Šulinskas – vienas iš pirmųjų liūtų“, – apie klubo tradicijas pasakoja prezidentė.

Jurbarko LIONS klubo gimtadienis – gruodžio 6 d. Tą dieną prieš 20 metų jurbarkiečius į LIONS klubų veiklą inauguravo Danijos Bogensės klubas. Klubo veiklą pradėjo būrys aktyvių jurbarkiečių – Kristina Vančienė, Vilijana Urbietienė, Jolita Lapėnienė, Gvidas Byčius ir kiti.

Jūratė STANAITIENĖ« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook