Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dviračiais – aplink 100-metį švenčiančią Lietuvą

Dviračiais – aplink 100-metį švenčiančią Lietuvą (0)

2018-07-18

Liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, startavę 100-mečio žygio dviračiais aplink Lietuvą dalyviai penktadienio vakarą pasiekė Jurbarką. Beveik 30 Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo (LKA KK) organizuoto žygio dalyvių prie Nemuno tilto pasitiko būrys jurbarkiečių, pasirengusių žygeivius palydėti į nakvynės vietą Smalininkuose.

Žygio organizatoriai kvietė visus piliečius bet kuriame taške prisijungti prie žygeivių, drauge minti pedalus dieną ar dvi, taip pat tikėjosi, kad vietinės bendruomenės pasitiks ir palydės dviratininkus bet kokį atstumą. Jurbarke dviratininkų sutikimą organizavo Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, paprašytas LKA keliautojų klubo prezidento Rolando Lubio.

Jurbarkiečiai buvo kviečiami prisijungti prie žygio dalyvių. „Žmonės registravosi gana aktyviai. Tikiuosi, kad vis pasirodantis lietus jų neišgąsdins“, – belaukiant žygio dalyvių sakė D. Juodaitis. Jurbarkiečiai lietaus neišsigando – Šimtmečio žygio dalyvius pasitiko apie 20 dviratininkų.

Vėliavomis pasipuošusi keliautojų kolona griausmingais „valio“ dėkojo prisijungusiems jurbarkiečiams ir įteikė LKA KK Vienybės vėliavėles. „Šias vėliavėles, kuriose sujungta Trispalvė, istorinė Lietuvos vėliava ir Gediminaičių stulpai, mes sukūrėme kaip atsavarą prieš keletą metų Vilniuje pradėjusioms plisti Georgijaus – „kolorado“ juostelėms. Dabar jas dovanojame savo draugams“, – sakė LKK KK prezidentas R. Lubys.

Bendra žygeivių ir jurbarkiečių kolona pirmiausia pasuko prie Vytauto Didžiojo paminklo. Čia architektė, Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja Gražina Gadliauskienė papasakojo apie skulptūrą ir jos autoriaus Vinco Grybo kūrybą.

Dar 100-mečio žygio dalyviams nepasiekus Jurbarko, čia prasidėjo žygio projekto veiklos. Jurbarko viešojoje bibliotekoje tądien vyko pirmosios medicinos pagalbos kursai, kuriuos dovanojo Lietuvos paramedikų asociacija – dviratininkų žygio „LT-100“ rėmėja, o Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje buvo atidaryta žygyje dalyvaujančio gydytojo, keliautojo Valentino Kabašinsko fotografijų paroda „Lietuva Šilko kely“.

Į parodą užsuko ir visi žygio dalyviai. Autorius papasakojo apie savo kelionę, patirtus nuotykius bei jausmus, darant vieną ar kitą nuotrauką. „Lietuva visada buvo su manimi. Elgiausi ir bendravau taip, kad kiekvienas sutiktas žmogus apie Lietuvą susidarytų pačią geriausią nuomonę“, – sakė V. Kabašinskas, laikydamas rankoje saulės ir vėjo nugairintą trispalvę, lydėjusiąją visą ilgą kelionę.

Paroda – apie kelionę dviračiu senuoju Šilko keliu nuo Atėnų iki Pekino 2008 m., aplankant Turkiją, Sakartvelą, Azerbaidžaną, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgiziją. Per pusę metų numinta beveik 13 tūkst. km. Kelionę pradėjęs su bendraminčiais, per Kiniją Valentinas keliavo vienas – norėjo kuo geriau pažinti šį kraštą ir jo žmones.

Apžiūrėję parodą dviratininkai suko į Smalininkus, kur dalyvavo Jurbarko kultūros centro vokalinės instrumentinės studijos „Jada“ koncerte. LKA keliautojų klubo prezidentas R. Lubys padėkojo Jurbarko rajono savivaldybės administracijai, Smalininkų seniūnijai ir bendruomenei už svetingą priėmimą. Svečių sutikimą Smalininkuose surengęs seniūnas Ramūnas Alminas su dviratininkais atmynė nuo Jurbarko. Dviratininkų padovanotą Lietuvos istorinę vėliavą, į Smalininkus atvežtą iš S. Daukanto aikštės Vilniuje, D. Juodaitis įteikė Smalininkų bendruomenei.

Po koncerto svečiai lankėsi Senovinės technikos muziejuje, susipažino su eksponatais, klausėsi muziejaus savininko Justino Stonio pasakojimų, vaišinosi ant laužo virta sriuba. Nakvynei dviratininkai apsistojo Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje. Ankstų rytą, po Smalininkų bendruomenės narių paruoštų pusryčių, svečiai išlydėti į tolimesnę kelionę – pro Rambyno kalną į Vileikių pasienio užkardą.

LKA keliautojų klubas žygį rengia bendradarbiaudamas su Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie VRM, Lietuvos Šaulių sąjunga, Nacionaline jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, Lietuvos Edukologijos universitetu, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono ir archeologijos institutu, VšĮ „Mūsų vėliavos“ ir vietos savivaldomis. Ši kelionė skirta puoselėti ir ugdyti pilietinį sąmoningumą ir vertybes, stiprinti lietuvių, gyvenančių už Lietuvos valstybės sienos, tautinį identitetą, skatinti aktyvų ir gyvą Lietuvos grožio ir autentikos pažinimą.

Važiuojat perimetru aplink Lietuvą žygeiviai lanko gamtinius, istorinius, technologinius, urbanistinius objektus, partizanų ir įvairių mūšių vietas, paminklus, muziejus, atodangas, riedulius, draustinius, tiltus, įmones, susitinka su savo veikla Lietuvą garsinančiais piliečiais, lankosi kariuomenės padaliniuose, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pasieniečių užkardose. Per 24-26 žygio dienas kasdien įveikiant 75-95 km planuojama nuvažiuoti apie 1800 km.

Taip pat planuojama suderinus su vietos valdžia pastatyti 22 stacionarias vėliavas, o Lietuvos labiausiai nutolusiuose šiaurės, rytų, vakarų ir pietų taškuose – 4 kryžius, pagamintus iš dviračių detalių.

Jūratė Stanaitienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook