Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Geri darbai – su ilga įtarimų uodega

Geri darbai – su ilga įtarimų uodega (6)

2019-07-23

Jei neteko matyti, kad ne arklys vežimą, o vežimas arklį temptų, reikia pasižiūrėti į rajono savivaldybės darbą. Administracijos valdininkai pirmiau nutaria, paskelbia paslaugos viešąjį pirkimą, su greitai atsiradusiu laimėtoju pasirašo darbų atlikimo sutartį, o tik po to kreipiasi į rajono tarybą, kad ši apsvarstytų ir pritartų ar ne planuojamiems darbams.

Kitaip pasakius, rajono žmonių išrinkti politikai taip nuvertinti, jog kviečiami prie stalo, kai šaukštai jau po pietų. Birželio 27 d. rajono tarybos posėdžiui buvo pateiktas svarstyti klausimas „Dėl pritarimo projektui „Užterštos naftos produktais teritorijos Jurbarko rajono savivaldybėje, Girdžių seniūnijoje, Būtrimų kaime sutvarkymas“.

Kai taryba dar tik rengėsi svarstyti, pritarti projektui ar ne, paaiškėjo, kad jau gegužės 15 d. sudaryta paslaugos viešojo pirkimo komisija, gegužės 22-ąją paskelbusi mažos vertės pirkimo apklausą, galiojusią tik kelias dienas – iki gegužės 28-osios.

Komisija nenurodytą to mėnesio dieną jau patvirtinusi apklausos dokumentus, o birželio 11 d. savivaldybės administracija pasirašiusi darbų atlikimo sutartį su viešąjį pirkimą laimėjusia Vilniuje registruota UAB „Biodegra“. Ji 40 arų teritoriją pagal šią sutartį galės tvarkyti visus metus. Žodžiu, vežimas jau daugiau kaip prieš dvi savaites nuvažiavęs, o rajono tarybos narių prašoma apsvarstyti, leisti jam važiuoti, ar ne – t. y. skirti tam beveik du tūkstančius eurų, ar susilaikyti.

Nors savivaldybei tai menki pinigai, nes projektas vykdomas už Europos Sąjungos paramos lėšas, o savivaldybės dalis yra tik 5 proc., arba 1877,14 Eur, ir tam, reikia tikėtis, nė vienas tarybos narys nebūtų prieštaravęs, tačiau kai kuriuos jų tokie administracijos veiksmai papiktino. Tuo labiau kad maždaug už 0,4 ha (436 kv. m) teritorijos sutvarkymą bus sumokėta 37542,71 Eur, arba daugiau kaip 86 eurai už vieną kvadratinį metrą, o gal ir daugiau, jeigu atsiras „papildomų būtinųjų išlaidų“.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook