Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Į atidarytus darželius vesti vaikų tėvai neskuba

Į atidarytus darželius vesti vaikų tėvai neskuba (1)

2020-04-29

Nors darželiai pasirengė priimti į darbus grįžtančių tėvų vaikus, jų antplūdžio kol kas nesulaukė. Prašymus į miesto švietimo įstaigas parašė vos po kelis tėvus. J. Stanaitienės nuotr

Balandžio 23 d. sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, įpareigojantį savivaldybes nuo balandžio 27 d. atverti darželius vaikams, kurių tėvai privalo grįžti į darbą ir neturi kur jų palikti. Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys savo ruožtu tuo pasirūpinti nurodė rajono švietimo įstaigų vadovams.

Išskirtiniais atvejais

Sveikatos apsaugos ministerija aiškina, kad ir toliau vaikų ir negalią turinčių žmonių priežiūrą savivaldybės turi organizuoti tik išimtiniais atvejais, jei to neįmanoma padaryti namuose.

Pasak ministro A. Verygos, nereikėtų suprasti, kad darželiai atidaromi ir į juos galima vesti visus vaikus kada panorėjus.

Tą galima daryti tik tuomet, kai tėveliai arba kiti prižiūrintys artimieji turi dirbti ir neturi galimybės samdyti auklės ar rasti kitų būdų pasirūpinti vaiku. Jei vaiką prižiūrėti namuose galimybių nėra, savivaldybių administracijos privalo užtikrinti jų priežiūrą.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus R. Basčio įsakyme nurodoma, kad tėvams dėl vaikų priežiūros reikia kreiptis į švietimo įstaigas ir pateikti darbdavio pažymą dėl būtinumo darbus atlikti darbo vietoje.

Tai yra abu tėvai turi įrodyti, kad jiems neleidžiama dirbti nuotoliniu būdu ir nėra galimybės palikti vaiko namuose.

Kad tokia pažyma yra būtina, nurodoma ir sveikatos apsaugos ministro sprendime.

Daug sąlygų Ministro sprendime išdėstyta ir daugiau sąlygų, kurias būtina įvykdyti, kad vaikas galėtų lankyti švietimo įstaigą.

Į darželius negalima vesti lėtinėmis ligomis sergančių vaikų.

Tokius vaikus auginantiems tėvams išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Taip pat į darželius negali būti vedami vaikai, gyvenantys kartu su rizikos grupės žmonėmis – vyresniais nei 60 metų, sergančiais lėtinėmis ligomis.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook