Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Įmonė tvarkytis su dumblo problemomis palikta viena

Įmonė tvarkytis su dumblo problemomis palikta viena (1)

2019-05-18

Laikino nuotekų dumblo saugojimo aikštelę pripildžius sklidinai UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui Dariui Dragūnavičiui tenka sukti galvą, kur dumblą dėti, nes sprendimo, kaip nuolat jį tvarkyti, nėra. J. Stanaitienės nuotr

Balandį Jurbarko r. savivaldybės tarybai pristatydamas UAB „Jurbarko vandenys“ 2018 m. veiklos ataskaitą įmonės direktorius Darius Dragūnavičius užsiminė apie dumblo tvarkymo problemą. Tai nebuvo naujiena rajono vadovams, nes bendrovės atstovai jau anksčiau kreipėsi į savivaldybę ir ieškojo išeities, bet sprendimų kol kas tenka ieškoti be pagalbos.

Uždraudė užarti

Jurbarkiečiai ne vieninteliai turi rūpesčių dėl nuotekų dumblo tvarkymo. Kiekviena savivaldybė ieško sau priimtinų būdų dumblą panaudoti. „Tai – visos respublikos problema. Ją spręsti reikia aukščiausiu lygiu. Aplinkos ministerija, mano nuomone, yra viena silpniausių grandžių. Nesulaukiame jokio konkretumo, gairių nubrėžimo. Kai kreipiamės pagalbos, gauname tik formalius raštus. Viskas paliekama spręsti patiems, o kažko nepadarius, grasinama bausmėmis“, – problemos ignoravimą aukščiausios valdžios lygiu įžvelgia D. Dragūnavičius.

Nuotekų dumblo tvarkymas pradėjo strigti praėjusių metų pavasarį.

UAB „Jurbarko vandenys“ Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos pateikė 2018-2020 m. planą, pagal kurį ketino nuotekų dumblu tręšti neapželdintą miško plotą. Tačiau gavo atsakymą, kad tokia veikla draudžiama.

Iki tol UAB „Jurbarko vandenys“ turėjo leidimą nusausintą nuotekų dumblą, kuris buvo kaupiamas 2008 m. pastatytoje laikino nuotekų dumblo kaupimo aikštelėje, užarti neapželdintoje teritorijoje Pašvenčio miške, po aukštos įtampos laidais. Nors toks dumblo tvarkymo būdas dar 2010 m. sulaukė įvairių vertinimų, visuomenės pasipiktinimo, tai, pasak UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriaus pavaduotojo nuotekų ūkiui Egidijaus Tendzegolskio, buvo gamtai nekenksmingas ir civilizuotas būdas.

Nelikus galimybės dumblą užarti, buvo sudaryta sutartis su UAB „Tauragės vandenys“, eksploatuojančia dumblo apdorojimo įrenginius, kuriuose dumblas utilizuojamas. Jurbarke surinktas ir nusausintas dumblas buvo vežamas į Tauragę, iš kurios grįždavo jau granulių pavidalu kaip trąša. „Ši sistema taip pat turi trūkumų, nes mes patys turime nuvežti ir parvežti dumblą, pirkti transportavimui reikalingus maišus, ieškoti ūkininkų, kuriems tas granules perduoti. O tai – ne taip lengva. Ūkininkai nori, kad mes sutvarkytume visus tokiam tręšimui reikalingus dokumentus“, – sako E. Tenzegolskis.

Padėtis dar pablogėjo praėjusių metų pabaigoje pasibaigus sutarčiai su UAB „Tauragės vandenys“ – pastaroji atsisakė ją pratęsti. Neišvežamu dumblu sparčiai prisipildė laikinojo saugojimo aikštelė, jis kaupiamas ir Jurbarko nuotekų valykloje avarinėje aikštelėje esančiuose maišuose.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook