Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Išsikovojo: Jurbarkų aikštė turi pavadinimą

Išsikovojo: Jurbarkų aikštė turi pavadinimą (4)

2018-02-28

Lietuvos 100-mečio pavadinimą gavusioje aikštėje Jurbarkų seniūnija planuoja pastatyti akmenį ar skulptū- rą ir įamžinti vardo suteikimo progą. J. Pileckienės nuotr

Vasario 22 d. Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje be diskusijų buvo pritarta sprendimui suteikti Jurbarkų gyvenvietės centre esančiai aikštei Lietuvos 100-mečio pavadinimą. Tokio sprendimo seniūnijos gyventojams teko palaukti, nes pirmas bandymas prieš mėnesį buvo nesėkmingas.

Jurbarkų seniūnija sausio 11 d. užregistravo prašymą dėl vardo suteikimo aikštei ir tikėjosi, kad tarybos sausio posėdyje jam bus pritarta. Seniūno Audronio Kačiušio sumanymui sutvarkytą ir prižiūrimą aikštę pavadinti Lietuvos 100-mečio vardu pritarė Jurbarkų bendruomenės centro pirmininakas Ramūnas Siniauskas. Paraginti savivaldybės vyr. architektės Gražinos Gadliauskienės seniūnijos darbuotojai surinko ir tarybos nariams pateikė per 50 seniūnijos gyventojų, pritariančių šiai idėjai, parašų.

Reikalai strigti pradėjo jau komitetų posėdžiuose – tarybos nariai ėmė svarstyti, kad ne visi seniūnijos gyventojai žinojo apie seniūno planus, kad jie buvo per mažai viešinami, o ir pati aikštė – niekuo neypatinga, kad jai būtų suteiktas toks garbingas vardas.

Diskusijos persikėlė ir į tarybos posėdį, kuriame nuspręsta neskubėti, ir dar kartą pavesta seniūnui informuoti gyventojus apie numatomą aikštei suteikti pavadinimą bei atsiklausti jų nuomonės. Tarybos nariai tikino, kad skubėti nėra kur, nors A. Kačiušis aiškino, kad bendruomenė planuoja šioje aikštėje švęsti Vasario 16-osios, Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, ir būtų prasminga paskelbti apie Lietuvos 100-mečio pavadinimo aikštei suteikimą.

Seniūnas tikino, kad aikštei gavus pavadinimą būtų galvojama, kaip jį įamžinti. „Aikštėje tikrai pastatysime kokį nors akmenį ar skulptūrą, ant kurios parašysime, kokia proga ji gavo tokį gražų pavadinimą. Čia minėsime visas svarbiausias šventes, joje nuolat plevėsuos Lietuvos istorinė vėliava, o per šventes kelsime Trispalvę“, – sakė A. Kačiušis.

Jurbarkų seniūnija šiai progai jau ruošėsi – aikštėje pastatė stovą vėliavai, kuri turėjo būti iškelta šventinį Vasario 16-osios rytą. Nors tarybos nariai, įsivėlę į diskusijas ir dėl galimai užgautų ambicijų, kad kaimas drįso užbėgti už akių ir aikštei paprašė pavadinimo, kuris numatytas atnaujintam tiltui per Nemuną, sprendimą atidėjo, Jurbarkų gyventojams šventės nesugadino. Trispalvė Lietuvos valstybės atkūrimo šventės dieną aikštėje suplevėsavo, o Šimtmečio pavadinimas nugulė šventės dalyvių širdyse.

Vykdydamas tarybos sprendimą Jurbarkų seniūnijos seniūnas A. Kačiušis išplatino pranešimą apie numatomą pavadinimo suteikimą aikštei ir paragino gyventojus užeiti į seniūnija bei pritarti arba paprieštarauti tokiam sumanymui pasirašant. Iki vasario vidurio pavadinimui pritarė dar 95 Jurbarkų seniūnijos gyventojai.

Komiteto posėdyje pristatydama sprendimo projektą G. Gadliauskienė sakė, kad 95 parašai tikrai nėra mažai 750 gyventojų turinčiai seniūnijai, ir į jų pageidavimus reikėtų atsižvelgti. „Man visada smagu, kai įrengta vieta gauna pavadinimą. Tai, ką padarome dabar, lieka ateičiai. O ir daugiau norinčių tokio pavadinimo neatsirado“, – rajono tarybos narius, abejojančius, ar neatsiras aikštės tokiu pavadinimu kiekviename kaime, ramino Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja G. Gadliauskienė.

Nežinia, kas pasikeitė per mėnesį – gyventojai, kaip anksčiau, taip ir dabar seniūnijos sumanymui pritarė, aikštė didesnio istorinio svorio neįgijo, tačiau dabar tarybos nariai Lietuvos 100-mečio pavadinimą Jurbarkų aikštei suteikė be ginčų. Tik ar neliko paprastiems seniūnijos gyventojams nuosėdų, kai švenčiant valstybės gimtadienį vėliava kilo, kai kurių politikų manymu, nevertoje 100-mečio vardo aikštėje. Ar neapgalvotais sprendimais politikai neprivertė jų jaustis mažiau vertais nei kiti?

Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook