Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Iššūkių ir sėkmių rugsėjis sugrįžta į mokyklas

Iššūkių ir sėkmių rugsėjis sugrįžta į mokyklas (0)

2018-09-02

Tradicinė įžanga į naujus mokslo metus – mokyklų vadovų pasitarimas, skirtas pasveikinti kolegas su švente ir iššūkių bei sėkmių pilnu darbymečiu. D. Karopčikienės nuotr

Su astrų ir kardelių puokštėmis sugrįžta Rugsėjo 1-oji ir stabteli prie kiekvieno – ir sėdančio į mokyklinį suolą, ir to, kam jau seniai nuskambėjo paskutinis skambutis. Mokslo metų pradžios šventė mokyklose šiemet nukelta į pirmadienį. O švietimo įstaigų vadovus į pasitarimą rugpjūčio 29 d. pakvietė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Darbiniai reikalai – posėdžiautojams, o sveikinimai – visiems, pradedantiems įtemptą, iššūkių ir sėkmių pilną darbymetį.

Sveikinimai ir atsisveikinimai

Mokyklų vadovų pasitarimas – tradicinė įžanga į naujus mokslo metus – buvo ir šventiškas, ir darbinis. Darbotvarkėje pažadėtasis siurprizas – mero pavaduotojo Sauliaus Lapėno muzikinis pasveikinimas ir linkėjimas: neškit tiesą!

Renginį vedusiai Švietimo, kultūros ir sporto skyrius vedėjai Jolitai Jablonskienei tai buvo pirmasis prisistatymas ugdymo įstaigų vadovams – ji skyriui vadovauja tik antra savaitė. Tad sveikindama ir linkėdama priminė, kad „Rugsėjo 1-oji – ne tik žinių, bet ir taikos diena, tikiuosi, kad taikiai, gražiai, darniai dirbsime ir bendrausime“. Susitikime dalyvavo ir pedagogus sveikino Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius bei administracijos direktorė Vida Rekešienė.

„Rugsėjo pirmoji yra diena, kuri suvirpina kiekvieno širdį, nes visi esame buvę mokiniais. O mokytojai – tie žmonės, kurių rankose yra mūsų ateitis. Nuo to, kaip mokysite, auklėsite, vesite pažinimo keliu, priklausys visų mūsų ateitis, – skambiai pradėjo meras S. Mockevičius ir gręžėsi į mokyklų dabartį. – Esate tie, kuriuos labiausiai spaudžia permainų vėjas. Nežinia, kuri kamavo visą vasarą, nedaug sumažėjo, tai neduoda ramybės dirbant. Tačiau manau, kad išspręsite tas problemas, kurių nuolat kyla, nes be problemų gyventi neina. Labai linkiu, kad įveiktumėt tas negandas ar išbandymus, kuriuos mums siunčia Seimas ir Vyriausybė, bandydami, kiek mes esam atsparūs. Mokytojai turbūt labiausiai atsparūs, nes didžiulis stresas kiekvieną dieną, nes sunkėja, nežinau, dėl kokių priežasčių, bendravimas su jaunimu.“

Mero minėta nežinia, be abejo – naujasis mokyklų finansavimo modelis ir etatinis mokytojų darbo apmokėjimas.

Už ilgametį darbą meras padėkojo Vytautui Staponui ir Sigitui Vaitiekūnui, buvusiems mokyklų, kurios nuo rugsėjo panaikintos, vadovams – Raudonės mokykla panaikinta, Vadžgirio pagrindinė tapo Eržvilko gimnazijos skyriumi.

Rajono mokyklos sumažėjo 84 mokiniais ir 10 klasių komplektų. Neliko jau minėtų dviejų mokyklų. Bet pirmadienį, kai mokiniai sueis į klases, paaiškės, ar tikrai tik tiek – kartais mokyklos likimas sprendžiamas jau prasidėjus mokslo metams.

Jurbarko Vytauto Didžiojo ir Naujamiesčio mokyklos tapo progimnazijomis, arba, kaip buvo sakyta posėdyje, pakeitė įvaizdį.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook