Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kelio į Jurgio Baltrušaičio gimtąją sodybą nerado

Kelio į Jurgio Baltrušaičio gimtąją sodybą nerado (2)

2019-07-16

Jei į Jurgio Baltrušaičio gimtinę Paantvardžio kaime važiuosite pagal nuorodą kelyje Jurbarkas-Kaunas, atsidursite čia: tiesiai – sunkiai išvažiuojamas kelias, kairėje – nežinia kur vedantis keliukas, dešinėje – tik vėžės per lauką. J. Pileckienės nuotr

Jei nevertiname praeities ir į mūsų šiandieną kelius tiesusių žmonių, ar sąžininga girtis savo darbais „žmonių labui“ ir piešti ateities vizijas? Tokie klausimai kyla po telefono skambučio: pro Jurbarką važiavę vilniečiai norėjo rasti iš mūsų krašto kilusio poeto, diplomato Jurgio Baltrušaičio gimtosios sodybos vietą. Jiems nepavyko.

Gėda dėl to turėtų būti Jurbarko r. savivaldybės valdininkams, atsakingiems už kultūrą, kultūros paveldo apsaugą, rajono žinomumą. Tik vargu ar kas iš jų paraustų, nes į Švietimo skyrių įtarpuotas buvęs savivaldybės Kultūros skyrius pamažu nunyko – šiuo metu apskritai nėra už kultūrą atsakingo specialisto.

Šiandieninių kultūros darbuotojų pirmtakų pastangomis Skirsnemunės seniūnijos Paantvardžio kaime įamžinta žymaus kraštiečio J. Baltrušaičio gimtoji sodyba – pastatytas kryžius ir paminklinis akmuo. Ši sodybos vieta priskiriama kultūros paveldo objektams, todėl su jos apsauga sietini reikalavimai tvarkingai įforminti Kultūros paveldo objekto individualiame apsaugos reglamente.

Tačiau norintiesiems pajausti J. Baltrušaičio gimtinės dvasią, paveldosaugininkų dokumentai rūpi mažiausiai. Žmonės tiesiog norėtų rasti į šią vietą vedantį kelią. Pabandykite – nepavyks. Nebent gyvenate Paantvardžio ar aplinkiniuose kaimuose. Dar galėtų pasisekti, jei ką sutiktumėte iš vietinių žmonių.

Važiuojant iš Jurbarko Kauno link, vos pravažiavus Rotulius, kairėje kelio pusėje yra lankytinus objektus žymintis ženklas su užrašu „Jurgio Baltrušaičio gimtinė“. Nurodyta, kad tikslą pasieksite už šešių kilometrų. Sodybvietės ieškoję žmonės taip ir padarė, bet nubildėję žvyrkeliu beveik 6 km atsimušė į „sankryžą“: tiesiai gal pravažiuotų tvirtas traktorius, dešiniau nuvingiuoja lauko keliukas, kairėje – kitas neaiškus kelias, panašu vedantis į tolėliau prigludusią sodybą. Juo per sausrą gali važiuoti drąsiai, o gerai palijus reikėtų pasvarstyti.

Už kultūros paveldą atsakingas Jurbarko r. savivaldybės Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. specialistas Viktoras Klepikovas sako, kad reikėjo sukti „ties fermom“. Tačiau keliavę vilniečiai to nežinojo, nes ties fermomis jokios rodyklės ar kitos informacijos nėra. Rajono svečių maršrutą patikrinę jokių ženklų neradome, tuščiame kelyje nebuvo ir kieno pasiklausti – prašuoliavo tik zuikis, kuriam atmintinų rajono vietų saugojimas ar ženklinimas vargu ar suvokiamas

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook