Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kelių direkcijos sprendimai bendruomenės neįtikino

Kelių direkcijos sprendimai bendruomenės neįtikino (2)

2018-09-30

Nors prie Stakių prasidėjusių darbų jau niekas nesustabdys, Vertimų gyventojai nori aiškumo, kada technika atvažiuos ir į jų kelią. L. Pilecko nuotr.

Kriterijais, lemiančiais, kuris kelias bus išasfaltuotas, galima manipuliuoti. Vertimų kaimo bendruomenė, vėl likusi prie duobėto žvyrkelio, ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai, ir rajono savivaldybei siunčia žinią – čia gyvenantys žmonės netiki, kad sprendimas buvo priimtas skaidriai, ir reikalauja atsakomybės už dešimtmečiais besitęsiantį vargą.

Vertimų gyventojai vis buvo maitinami pažadais ir vylėsi sulaukti asfalto. Jų raštai skriejo įvairaus lygmens valdininkams ir politikams, tačiau bendruomenė liko prie suskilusios geldos. Paaiškėjo, kad asfaltą į Vertimus galėjo pražiopsoti savivaldybė. Apie tai, kad dėl galimo savivaldybės klerkų apsileidimo kelias liko be asfalto, „Šviesa“ rašė rugsėjo pradžioje.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) sprendimus dėl asfaltuojamų kelių lemia daug kriterijų – nuo lankytinų vietų, eismo intensyvumo, visuomenės prašymo, maršruto užbaigtumo, iki to, ar važiuoja keliu viešasis transportas.

Deja, Vertimų gyventojai dar ilgai maudysis dulkėse ir laužys automobilius žvyrkeliu, nes savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus specialistas Rimantas Milius galimai informacinėje sistemoje nepažymėjo, kad į kaimą važiuoja viešasis transportas. Dėl to iš numatytų asfaltuoti kelių ketverto Vertimkelis nukrito į vienuoliktą sąrašo vietą.

Tokios liūdnos permainos eilėje į geresnį gyvenimą vertimiškius paskatino atidžiau pažvelgti į situaciją rajone ir patyrinėti asfaltavimui parinktus kelius. Netrukus bendruomenei kilo dar daugiau klausimų, nes, pavyzdžiui, 1706-uoju ir 1702-uoju numeriais pažymėtiems keliams Raudonės seniūnijoje iš Stakių į Graužėnus ir iš Stakių į Raudonėnus buvo suteikta pirmumo balų už esą ten esančius lankytinus objektus.

Vertimų kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Saročkienė ir aktyvi bendruomenės narė Irma Savickaitė pasidomėjo, į kokius lankytinus objektus veda šie keliai. Paaiškėjo, kad abu jie vingiuoja pro dirbamus laukus ir miškus. Vargu, ar turistai čia turėtų ką veikti, nes prie šių kelių nėra nė vieno lankytino objekto.

„Jokių ten esančių objektų, į kuriuos galėtų užsukti turistai, nežino nei Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras, nei Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas. Pradėjome svarstyti, ar tai klaida, ar, galbūt, tyčinis veiksmas. Asfalto reikia visiems. O kriterijai, pagal kuriuos sudaromas asfaltavimo eiliškumas, jei jų niekas netikrina, mūsų manymu, labai lengvai pastumdomi. Klausėme kelių direkcijos, kokius lankytinus objektus jie ten rado ir pagal kokius kriterijus nustatė, kad tai – lankytini objektai“, – kalbėjo I. Savickaitė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.

Taip pat skaitykite:

Vertimkelio asfaltą galėjo pražiopsoti savivaldybė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook