Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Klausimas dėl aukštesnių pareigų – be atsakymo

Klausimas dėl aukštesnių pareigų – be atsakymo (6)

2018-12-14

Savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui pradėtą tyrimą Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nutraukė, nes savo pačios teiktų rekomendacijų nepagrindė jokiu įstatymu. J. Stanaitienės nuotr.

Gruodžio 12 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutraukė tyrimą dėl Jurbarko r. savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus elgesio, bet neatsakė į klausimą, ar rajono vadovo sprendimas priimti dirbti į Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pareigas konkursą laimėjusią pretendentę buvo teisėtas.

Nuo pradžių

Savivaldybės mero S. Mockevičiaus ir dabartinės Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Rasidos Kalinauskienės pavardės Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje linksniuojamos bene metus. Pirmoji etikos sargų dėmesį atkreipė R. Kalinauskienė, iki pradedant vadovauti bibliotekai dirbusi savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja. Prieš tai ji buvo savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė, o pasikeitus pareigoms, privalėjo deklaruoti privačius interesus, bet to nepadarė.

Dar 2017 m. liepos 26 d. posėdyje VTEK susipažino su gautu skundu dėl galimo pažeidimo. Paaiškėjo, kad valstybės tarnautoja ne tik nepateikė deklaracijos, bet galimai supainiojo viešus ir privačius interesus. Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas R. Kalinauskienė galimai pažeidė skiriant savivaldybės finansinę paramą bendruomenių projektams, mat pati vadovavo Eržvilkiškių bendruomenės centrui. Klaustuką komisija pasidėjo ir dėl to, kad, būdama Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja, R. Kalinauskienė sprendė Eržvilko kultūros centro, kuriam laikinai vadovavo jos sutuoktinis, finansavimo reikalus.

VTEK pavedė Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorei Vidai Rekešienei atlikti tyrimą, tad ši sudarė komisiją galimiems pažeidimams išsiaiškinti. Komisijai pateikus išvadą, žodį „galimai“ teko nubraukti ir pripažinti, kad R. Kalinauskienė įstatymą pažeidė.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato, kad asmuo, pažeidęs šio įstatymo 15 str. reikalavimus, sulaukia sankcijos – šiuo atveju R. Kalinauskienė vienus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negalėjo būti skatinama, priimama, skiriama ar renkama į aukštesnes pareigas. Ir šį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos fiksuotą pažeidimą, ir savivaldybės administracijos direktorės skirtą nuobaudą R. Kalinauskienė būtų tyliai išgyvenusi, jei ne konkursas Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigoms užimti. R. Kalinauskienė jį laimėjo, tačiau dėl jos priėmimo į darbą kilo abejonių.

Tikras nebuvo

Savivaldybės meras S. Mockevičius nebuvo įsitikinęs, kad įstatymą pažeidusią R. Kalinauskienę gali priimti į bibliotekos direktorės pareigas. S. Mockevičius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas išaiškinti, kurios pareigos – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos ar bibliotekos direktorės – yra aukštesnės. Mero paklausimą VTEK nagrinėjo vasario 21 d. ir pateikė nuomonę, kad viešosios bibliotekos direktorės pareigos yra neabejotinai aukštesnės už savivaldybės struktūrinio padalinio vadovo pavaduotojo pareigas. Atsižvelgdama į tai, rekomendavo įstatymą pažeidusios R. Kalinauskienės į aukštesnes pareigas neskirti.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.
"Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook