Balsavimas

Ar pajutote, kad labai padidėjo žemės mokestis?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Konstitucijos dieną – sveikinimai mokytojui Jonui Laurinaičiui

Konstitucijos dieną – sveikinimai mokytojui Jonui Laurinaičiui (0)

2017-10-25

R. Dačkaus nuotr.

Spalio 25-oji – ypatinga diena. Šiandien Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Konstitucijos egzamino nugalėtojus. Tarp jų – ir jurbarkietį, Antano Giedraičio–Giedriaus gimnazijos istorijos  mokytoją Joną Laurinaitį.

Prezidentė, Konstitucijos egzamino globėja, pabrėžė, kad šiemetinis vienuoliktasis egzaminas buvo ypatingas ir rengėjams, ir kiekvienam dalyviui, nes vyko pasitinkant jubiliejinį mūsų aukščiausio teisės akto gimtadienį.

Šalies vadovė priminė, kad ši Konstitucija – ilgiausiai gyvuojanti iš visų, kiek Lietuva jų turėjo. Tokios sukaktys, kaip ir artėjantis naujas valstybės šimtmetis, mums primena, koks gyvybingas yra Lietuvos valstybingumo šaltinis, iš kurio nuolat semiamės išminties, stiprybės ir įkvėpimo, kai brėžiame ateities kontūrus.

„Konstitucijos kūrėjai prieš ketvirtį amžiaus taip pat galvojo apie ateitį, siekdami valstybės gyvenime įtvirtinti demokratinių vertybių principus, kad mūsų pagrindinis teisės dokumentas taptų patikima atrama, kai gyvenimas pateikia naujų iššūkių ir iškelia sudėtingų klausimų. Tada mes vėl atsiverčiame Konstitucijos puslapius. Štai kodėl taip svarbu, kad Konstitucija būtų gyva – įrašyta žmonių sąmonėje ir širdyse“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė teigė neabejojanti, kad egzamino dalyviams, kurie buvo tokie įvairūs, Konstitucija nėra tik knyga, dūlanti lentynoje, ar nuoroda internete, ji iš tiesų gyva visų širdyse. Šalies vadovė įvertino ir tai, kad šiemet, jau antrus metus, egzaminą buvo galima laikyti Brailio raštu. Tai tik dar kartą patvirtina, kad Konstitucija – kiekvienam prieinamas dokumentas.

Vienuoliktajame egzamine dalyvavo beveik 28 tūkstančiai žmonių. Šalies vadovė 32 dalyviams, parodžiusiems geriausias žinias, įteikė po Konstitucijos egzempliorių ir palinkėjo, kad nugalėtojų pavyzdys padrąsintų ir kitus išmėginti savo jėgas puikioje pilietinės visuomenės ugdymo mokykloje, kokia tapo šis egzaminas.

Prezidentūros, „Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook