Balsavimas

Ar Jurbarke reikalingas kolumbariumas?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros centro renovacijos ėmėsi valstybės kontrolė

Kultūros centro renovacijos ėmėsi valstybės kontrolė (5)

2017-05-10

Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė teigia, kad negali prisiimti projekto vadovo pareigų, nes nėra statybininkė, todėl ji ir nepakluso savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės įsakymui, nors ši savo sprendimo neatšaukė iki šiol. J. Pileckienės nuotr.

Pernai sulaukus žinios, kad Jurbarko kultūros centrą pasieks pastato modernizacijai skirtos lėšos, ir centro darbuotojai, ir Jurbarko r. savivaldybės administracija puoselėjo mintis apie geras permainas. Tačiau pradėta renovacija kultūros darbuotojus nuvylė – jie teigia, kad naujoji ventiliacijos sistema kol kas žada daugiau bėdos, nei naudos, o Seimo narys Ričardas Juška kreipėsi į valstybės kontrolę, kad ši išsiaiškintų, ar įgyvendinant projektą nėra grobstomos valstybės lėšos.

Strigo nuo pat pradžios

Nors Jurbarko kultūros centras seniai nematęs rimto remonto, paaiškėjo, kad gavus pinigų iš ES regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto, konkretūs darbai nebuvo numatyti. Pasak savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės, kultūros centras neleistinai ilgai galvojo, ką už gautas lėšas daryti, neapsisprendė, todėl darbai gerokai nusitęsė. Vos neatsimušus į rudenį, buvo paskelbtas rangos darbų konkursas pastato ventiliacijos sistemai modernizuoti. Rangos sutartį savivaldybės administracija su konkursą laimėjusia UAB „Konsolė“ pasirašė rugpjūtį, tačiau ir dabar nelabai aišku, kas savivaldybėje buvo atsakingas už šią projekto dalį. Iš darbo išėjus Švietimo, kultūros ir sporto vedėjo pavaduotojai Godai Vilkelienei, kitas projekto vadovas oficialiai nebuvo paskirtas. Beje, negerų įtarimų dėl darbų aktavimo jau buvo kilę ir G. Vilkelienei, todėl ji atsisakė pasirašyti po aktais ir netruko pajusti tokio sprendimo pasekmes. Nors buvo atsakinga už kultūros įstaigų veiklą, į pasitarimus dėl Jurbarko kultūros centro renovacijos jos ėmė nebekviesti.

Lapkričio 16 d. savivaldybės administracijos direktorė V. Rekešienė pasirašė įsakymą, kuriuo projekto vadove, atsakinga už jo vykdymą ir įgyvendinimą, paskyrė kultūros centro direktorę Aidą Bliundžiuvaitienę. Šį įsakymą kultūros centras gavo tik gruodžio 6 d., o apie naujas pareigas sužinojusi A. Bliundžiuvaitienė suskubo jų atsisakyti. Kultūros centro direktorė teigia, kad vadovauti projektui buvo paskirta jai nežinant. „Tikrai neatsisakau rūpintis kultūros centru, bet nesu statybininkė, neturiu tokios patirties, kompetencijos. Man sako – pasikviesk vyrą, bet jis nėra ventiliacijos sistemų specialistas“, – sakė A. Bliundžiuvaitienė ir nieko nelaukdama raštu kreipėsi į rajono merą ir administracijos direktorę, prašydama skirti kitą projekto vadovą. Raštą savivaldybės vadovai gavo, tačiau savo įsakymo administracijos direktorė V. Rekešienė neatšaukė.

Kol valdininkai gaišo laiką aiškindamiesi, kas turėtų rūpintis vykstančiais darbais, pamažu aiškėjo naujosios ventiliacijos sistemos kontūrai. O kai jie pasimatė galutinai, už galvų čiuposi ne vienas. Pirmiausia kultūros darbuotojai, supratę, kad ventiliacijos vamzdžiai ne tik gadins estetinį vaizdą, tačiau trukdys darbą, nes įvairių kolektyvų repeticijoms skirtos patalpos gerokai pažemėja. Be to, vis garsiau kalbama, kad ventiliacijos sistemos įrengimui skirtų 148 tūkst. eurų gali neužtekti ir tada greičiausiai teks lįsti į rajono biudžeto kišenę. Savivaldybės administracijos direktorė V. Rekešienė prasitarė, kad papildomai gali prireikti apie 40 tūkst. eurų. Ji pripažino ir faktą, kad po darbų atlikimo aktais pasirašinėjo jos pavaduotojas Viktoras Ganusauskas, o sąskaitas pasirašė ji pati.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.
 
„Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook