Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lengvata ūkininkams virto menkaverte pašalpa

Lengvata ūkininkams virto menkaverte pašalpa (4)

2018-10-10

Jurbarko r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas mano, kad savivaldybės tarybos sprendimas tik patuštins rajono biudžetą, bet ūkininkai realios pagalbos nesulauks. J. Pileckienės nuotr

Vos mėnesį pasidžiaugę žinia apie savivaldybės tarybos skirtą paramą, rajono ūkininkai jos taip ir negavo. Rugpjūčio mėnesį priimtą sprendimą dėl žemės mokesčio lengvatos rugsėjį politikai panaikino, o naujasis labiau panašus į socialinę pašalpą nei į pagalbą nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams.

Priklausomi nuo dangaus

Ūkininkų verslo planus pastaraisiais metais gerokai purto gamta. Pernai laukus nuskandino lietus, šiemet išdegino sausra. Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas rugsėjo 27 d. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikams priminė kritinę žemės ūkio situaciją. „Rajonas yra vienas labiausiai nukentėjusių nuo sausros respublikoje. Pusės pajamų negavom, nes neprikūlėm pusės derliaus kaip paprastai prikuldavom. Su finansais žemės ūkyje bus labai blogai“, – sakė R. Jovarauskas. Tarybos nariams jis priminė, kad kreiptis paramos atleidžiant nuo žemės mokesčio ūkininkus paskatino Finansų ministerijos rekomendacijos. „Ką mes prašome atleisti? Ne visus šimtu procentų. Turėtų būti atleisti tik realiai dirbantys, produkciją gaminantys ūkiai, o ne visi deklaruojantys žemę ir ją išnuomojantys“, – kalbėjo ūkininkų sąjungos vadovas.

R. Jovarausko įsitikinimu, informaciją apie tikrai ūkininkaujančius lengvai surinktų savivaldybės žemės ūkio skyrius – duomenys apie deklaruojamus pasėlius yra, ūkininkai veda buhalterinę apskaitą, tad pažymas apie parduodamą produkciją kiekvienas gali pristatyti.

Skyriaus specialistai labiausiai užimti kai pildomos deklaracijos, tačiau šis laikas jau praėjęs, be to, galėtų padėti ir seniūnijų specialistai. Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga to paties prašė ir rugpjūtį, kai rajono taryba klausimą dėl ūkininkų atleidimo nuo žemės mokesčio svarstė pirmą kartą.

„Atsižvelgiant į praėjusių metų liūčių ir šių metų sausros padarinius žemės ūkio sektoriuje visos Lietuvos Respublikos mastu rekomenduojame Jurbarko rajono veiklą vykdančius prekinius ūkius atleisti nuo žemės mokesčio taikant 100 proc. lengvatą“, – rašoma Ūkininkų sąjungos rašte savivaldybės administracijai.

„Mes nuo savo prašymo nenutolome, ir rugpjūčio mėnesį, ir rugsėjį prašėme to paties – žemės mokesčio lengvatą skirti tiktai ūkininkaujantiems, tiems, kas žemės ūkio veiklą gali pagrįsti dokumentais“, – sakė R. Jovarauskas.

Atleido PVM mokėtojus

Žemės mokesčio lengvatos ūkininkams klausimo rajono taryba ėmėsi rugpjūčio mėnesį. Tačiau kaip ir dabar, taip ir tada politikai ūkininkų neišgirdo. Rugpjūčio 30 d. sprendimu „Dėl žemės mokesčio lengvatų Jurbarko rajono savivaldybės žemės ūkio subjektams“ rajono taryba 50 proc. 2018 m. žemės mokestį sumažino fiziniams ir juridiniams asmenims, įregistruotiems Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ne vėliau kaip 2017 m. sausio 1 d. bei įregistravusiems žemės ūkio valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre.

Tokių ūkių rajone yra vos per 300.

Pasak R. Jovarausko, Ūkininkų sąjungos nuostata buvo kita, tačiau savivaldybė kratėsi papildomų rūpesčių sudarant ūkininkų sąrašus.

Savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus siūlymas išskirti PVM mokančių ūkininkų grupę politikams pasirodė priimtinas ir jie nevargo ieškodami būdų kaip taikyti lengvatą pagal ūkininkų rekomendaciją, o ėmė ir sumažino žemės mokestį 313 PVM mokėtojų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook