Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ligoninės gelbėjimas – dar tik planuose

Ligoninės gelbėjimas – dar tik planuose (5)

2018-04-15

Meras Skirmantas Mockevičius mano, kad atlikta ligoninės veiklos analizė padės planuoti įstaigos optimizavimą, o laikinai ligoninės vyr. gydytojos pareigas einanti Rūta Lukšienė (viduryje) tikina, kad parengtame plane nurodytų sprendimų laikytis nebūtina. J. Stanaitienės nuotr

Antradienį savivaldybės tarybos nariams ir medikams pristatytos į sunkiai įveikiamus nuostolius įklimpusios Jurbarko ligoninės gelbėjimo gairės. Optimizavimo plano rengėjų išvada aiški – jei ligoninė nori išlikti, privalo persitvarkyti.

Pokyčiai neišvengiami

Atlikto tyrimo rezultatus ir pasiūlymus pristatė Jurbarko ligoninės optimizavimo planą rengusios UAB „Eurointegracijos procesai“ projektų vadovas Kęstutis Bruzgis.

Pasak jo, prieš 40 metų pastatyta ligoninė tapo per didelė nuolat besitraukiančiam rajonui.

„Migracija, natūralus gyventojų skaičiaus mažėjimas, jų amžiaus struktūros pokytis verčia keisti ir teikiamų paslaugų struktūrą“, – sakė specialistas.

Optimizavimo planas – ypač svarbus pačiai ligoninei, nes jame nustatytos silpniausios veiklos pusės ir nurodytos galimos išeitys. VšĮ „Jurbarko ligoninė“ steigėja ir vienintelė dalininkė yra Jurbarko r. savivaldybė, todėl nuostolingas įstaigos darbas gali pareikalauti papildomų biudžeto lėšų. Bet svarbu, kad gyventojai galėtų gydytis Jurbarke, nes nelikus vienos ar kitos paslaugos jie privalėtų vykti į kitas gydymo įstaigas.

Plano rengėjai Jurbarko ligoninės veiklą įvertino nuo 2014-ųjų iki 2017 m. III ketvirčio.

Vietų per daug

Plano rengėjai siekė nustatyti ligoninės skyrių pajamas ir sąnauda, įvertinti skyrių pelningumą ar nuostolį.

Ligoninėje visą parą veikia Priėmimo-skubios pagalbos skyrius, Vidaus ligų, Chirurgijos, Ginekologijos, Ortopedijos-traumatologijos, Reanimacijos-intensyvios terapijos, Neurologijos, Psichosomatikos, Vaikų ligų, Palaikomojo gydymo ir slaugos, Reabilitacijos ir Paliatyvios slaugos skyriai. Ligoniai aptarnaujami ir konsultacinėje poliklinikoje.

Iš dabar ligoninėje esančių 162 vietų daugiausia – Vidaus ligų ir Psichosomatikos skyriuose, mažiausiai lovų – Reanimacijos ir Neurologijos skyriuose. Slaugai skirta 60 lovų, Reabilitacijos skyriui – 20. Per nepilnus ketverius metus ligoninė susitraukė 25 lovomis.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

 „Šviesos“ inf.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook