Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Meno mokykla kviečia ir pačius mažiausius

Meno mokykla kviečia ir pačius mažiausius (0)

2018-06-13

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla vakar surengė išleistuvių šventę – absolventams įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai. O rugsėjį į klases sugužės vėl naujų mokinių. Ateinančiais mokslo metais laukiama ir pačių mažiausių – parengta ankstyvojo meninio ugdymo programa. 

Dosnūs metai

Šį birželį Antano Sodeikos meno mokykla atsisveikino su 33 mokiniais, baigusiais muzikos ir dailės skyrius. Absolventų šiemet nebuvo tik choreografijos skyriuje. Išleistuvių šventė Jurbarko parodų ir koncertų salėje buvo skambi ir spalvinga. Muzikantai surengė padėkos tėveliams ir mokytojams koncertą, dailininkai – savo diplominių darbų parodą.

Diplomai su pagyrimu įteikti Gintarei Gabrielei Gabšytei, Samantai Lopetaitytei, Sandrai Spaustynaitytei, Alanui Užemeckui, Vytautei Zakarauskaitei, Idai Masaitytei. Ainė Zaleckytė, jau turinti choreografijos skyriaus pažymėjimą, šiemet baigė dailės skyrių.

„Tai – mūsų geriausieji. Bet padėkų nusipelno ir kiti absolventai. Išleidžiame labai stiprias kanklininkes, laimėjusias ne vieną konkursą, šešias chorinio dainavimo specialybės mokines. Tikiuosi, kad ir jos, ir kiti absolventai nepamirš mokyklos ir ko čia išmoko. Dauguma mūsų mokinių dalyvauja ansambliuose ir orkestre, ir ne vienas jau pabaigęs ateina padėti pagroti“, – sakė mokyklos direktorė Loreta Ševelienė.

Direktorė pasidžiaugė, kad pernai 50-metį atšventusiai mokyklai ir antroji šimtmečio pusė prasidėjo sėkmingai. „Metai buvo dosnūs: pedagogų kolektyvas pasipildė trim jaunais puikiais mokytojais, o mokiniai turėjo daugybę galimybių parodyti savo pasiekimus – daug koncertavome, dalyvavome konkursuose ir pelnėme daugiau kaip 30 apdovanojimų“, – sakė L. Ševelienė.

Laurus toliau skina fortepijono mokytojos Jovitos Misiūnienės mokinys trečiokas Dominykas Mačieža. Šiemet trijuose tarptautiniuose konkursuose, vienas kurių vyko Vengrijoje, jis užėmė 1-2 vietas. Tarptautinio konkurso laureatu tapo ir dailės skyriaus ketvirtokas Artūras Juozapas Purlys (mokyt. Lina Rušienė), diplomantėmis – saksofonininkė Samanta Čepauskaitė (mokyt. Vytis Binkauskas) ir smuikininkė Ugnė Preimonaitė (mokyt. Vida Račkauskienė), dukart trečios vietos laimėtoju – tautinių šokių kolektyvas „Mituvėlė“ (mokyt. Kristė Donauskienė).

Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse prizines vietas pelnė saksofonininkė Gabija Štreimikytė (mokyt. Mindaugas Apulskis) ir eufonininkas Vilius Karčiauskas (mokyt. Gytis Gvozdas). Respublikinio piešinių konkurso prizininkai – Kajus Kuncaitis, Donata Čyžaitė, Ieva Benita Kubiliūtė, Kamilė Eizaitė, A. J. Purlys (mokyt. L. Rušienė). Lukrecija Danieliūtė (mokyt. R. Balčiūnienė) buvo gerai įvertinta kanklių etiudo konkurse, o nacionalinio Lietuvos akordeonistų konkurso diplomantu tapo Vytenis Ambrutaitis (mokyt. Audrius Daučianskas). O kur dar „Dainų dainelė“ ir kiti konkursai ir koncertai, kuriuose meno mokyklos atlikėjams ploja sužavėti žiūrovai.

Švenčių vasara

Net vasarą jaunieji menininkai ir jų ugdytojai nepadeda muzikos instrumentų, dažų ir teptukų. Rimos Balčiūnienės vadovaujamas kanklių ansamblis „Smilga“ sugrįžo iš Molėtų, kur scenoje ant vandens grojo respublikinio tautinių muzikos instrumentų ansamblių festivalio „Vasaros aidai“ koncerte. „Mituvėlės“ šokėjai pakviesti į Mažeikių miesto šventę. Dailės skyriaus mokiniai piešiniais puošia Jurbarko bibliotekos kiemelį.

Keturi Antano Sodeikos meno mokyklos kolektyvai dalyvaus Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“ – tautinių šokių „Mituvėlė“, kanklių ansamblis „Smilga“, Valdos Vasiliauskienės vadovaujami skudutininkai ir orkestras „Šventė“. Orkestro vadovas Vincas Bakšys koncerte „Siemens“ arenoje dargi diriguos jungtiniam dainų šventės orkestrui!

„Daug malonių momentų patiria mūsų mokytojai ir mokiniai“, – sako mokyklos direktorė L. Ševelienė.

O pasibaigus mokslo metams į mokyklą ateis statybininkai – bus remontuojama aktų salė. Ji turi tapti šviesi, šilta, su gera ventiliacija ir puikia akustika.

Kviečia ir dvimečius

Priėmimas į muzikos, dailės ir choreografijos skyrius vyko gegužės pabaigoje, ir rugsėjį meno mokykla sulauks gražaus būrio naujokų.

„Tačiau dar turime laisvų vietų choreografijos skyriuje – kviečiame norinčius šokti, vieną kitą priimtume ir į kitus skyrius. Be to, turime šiemet ir ypatingų naujienų – planuojame pradėti vykdyti ankstyvojo ugdymo programą“, – sako direktorė L. Ševelienė.

Ankstyvojo meninio ugdymo programa Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje skirta ikimokyklinukams – ją tėveliai gali parinkti 2-6 metų vaikams.

„Pagal šią programą vyks grupiniai dailės, muzikos ir šokio užsiėmimai, pagal poreikį ir norus – ir individualūs. Tai visokeriopas pačių mažiausiųjų meninis ugdymas, kuris vėliau vaikui leis pasirinkti norimą sritį. Užsiėmimus ves mokytojos Rima Balčiūnienė, Kristė Donauskienė ir Inesa Bosaitė“, – paaiškina direktorė.

Visą birželį tėveliai kviečiami užeiti į meno mokyklą (Vydūno g. 23) ir užrašyti savo vaikučius.

Mokymasis meno mokykloje yra mokamas, mokesčio dydį nustato rajono savivaldybės taryba. Vaikams grupiniai užsiėmimai kainuos 7 Eur, individualūs – 14 Eur per mėnesį.

Pasak L. Ševelienės, Antano Sodeikos meno mokykloje planuojamas ir suaugusiųjų dailės bei muzikinis ugdymas. Atvežę vaikus į mokyklą tėveliai, ir ne tik jie, galės eiti į pamokas ir patirti tą patį malonumą, kokį mokydamiesi menų patiria vaikai.

Danutė Karopčikienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook