Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Merą ir komisiją į ginčą įvėlė bibliotekos direktorė

Merą ir komisiją į ginčą įvėlė bibliotekos direktorė (17)

2018-06-16

Gegužės 24 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija informavo savivaldybės merą Skirmantą Mockevičių, kad sprendimai, susiję su Jurbarko viešosios bibliotekos direktore tapusios Rasidos Kalinauskienės priėmimu į šias pareigas, turėtų būti panaikinti. Tačiau rajono vadovas to daryti nesiruošia ir nedelsdamas komisijai atsakė, kad darbo sutarties negalima nutraukti vadovaujantis nuomone, rekomendacijomis ar siūlymais.

Pradžių pradžia

Buvusi savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja R. Kalinauskienė Jurbarko viešosios bibliotekos direktore tapo kovo 1 d. Įveikusi kitus du kandidatus ir laimėjusi konkursą, R. Kalinauskienė bibliotekos direktore pradėjo dirbti su rajono mero Skirmanto Mockevičiaus palaiminimu.

Būtent jis buvo konkurso komisijos pirmininkas ir jo įsakymu – kaip į pareigas priimančio asmens – R. Kalinauskienė pradėjo eiti direktorės pareigas.

Viskas būtų gerai, tačiau konkurso priešistorė vis pasiveja ne tik pačią R. Kalinauskienę, bet ir rajono vadovą. Priminsime, kad savivaldybėje jaunimo reikalų koordinatore pradėjusi dirbti R. Kalinauskienė labai greitai kilo karjeros laiptais, o viešoji nuomonė, kad ją perdėm globoja savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ne tik neišsisklaidė, bet gal dar net labiau sustiprėjo. Direktorės ir R. Kalinauskienės tėvų šeimos bendrauja ne pirmi metai, V. Rekešienę ir R. Kalinauskienės mamą Viliją Bajorinienę sieja ir partiniai dalykai – abi moterys buvo aktyvios Naujosios sąjungos (socialdemokratų) narės, dalyvavo rinkimuose. Tad R. Kalinauskienė savivaldybės administracijos direktorei nesunkiai įtaisė „tetos“ pravardę, o ši draugės dukrai nestokojo prielankumo. Čia reikėtų kalbėti apie skirtas kategorijas, klases, lemiančias atlyginimus, ir apie jaunąją specialistę parklupdžiusią nuobaudą, kuri buvo panaikinta neįtikėtinu greitumu.

R. Kalinauskienei koją pakišo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. Didelės patirties valstybės tarnyboje dar neturinti R. Kalinauskienė galėjo ir nežinoti apie griežtas įstatymo nuostatas ir pasekmes karjerai, tačiau panašu, kad niekas iš savivaldybės administracijos senbuvių jai nei patarė, nei įspėjo. Ir R. Kalinauskienė drąsiai dalyvavo svarstant klausimus, susijusius su jos pačios vadovaujamu Eržvilkiškių bendruomenės centru ir Eržvilko kultūros centru, kuriame tuo metu laikinai direktoriavo jos sutuoktinis. R. Kalinauskienė nedeklaravo viešų ir privačių interesų, kaip tai numato įstatymas.

Tokia informacija pasiekė Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), o ši savivaldybės administracijos direktorei pavedė ištirti galimą tarnybinį nusižengimą. 2017 m. rugpjūčio 1 d. sudaryta komisija nustatė, kad vis tik R. Kalinauskienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Tokią išvadą savivaldybės komisijai dar netgi teko papildyti, nes VTEK greičiausiai įžvelgė, kad pateikta išvada – „sušvelnintas“ variantas. Todėl savivaldybės komisija buvo priversta pateikti ir išvados dėl galimo pažeidimo papildymą. Kiek raštų bebūtų prirašyta, rezultatas tas pats – įstatymas pažeistas, todėl savivaldybės administracijos direktorė V. Rekešienė 2017 m. lapkričio 2 d. R. Kalinauskienei turėjo skirti nuobaudą – pastabą.

Sausio įvykiai

Nuobauda nieku gyvu nederėjo su R. Kalinauskienės ketinimais dalyvauti bibliotekos direktoriaus konkurse, todėl jau sausio 15 d. tos pačios V. Rekešienės įsakymu buvo panaikinta. R. Kalinauskienė neslėpė, kad siekė tokio sprendimo, nes į konkursą norėjo eiti su švaria darbine biografija.

Sutapimas, bet šį sausį, taip pat prieš pat konkursą, R. Kalinauskienė tapo ir socialdemokrate, tos pačios partijos, kuriai priklauso ir V. Rekešienė, nare.
Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook