Balsavimas

Ar Jurbarke reikalingas kolumbariumas?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Miegantys valdininkai gali padidinti renovacijos kainą

Miegantys valdininkai gali padidinti renovacijos kainą (2)

2017-04-30

Vasario mėnesį sukviestiems septynių namų gyventojams buvo pristatyti investiciniai planai, po to renovaciją apgaubė tyla, o dabar paaiškėjo, kad dėl valdininkų nerangumo gyventojams už ją gali tekti mokėti daugiau. J. Stanaitienės nuotr

Kaip elgiasi vaikas, padaręs ką nors negero? Tyli, išsisukinėja, meluoja. Panašiai elgiasi Jurbarko r. savivaldybės administracija ir darbuotojai – giriasi ne pačiais verčiausiais dėmesio dalykais, o svarbius, bet apleistus darbus slepia po tylos skraiste. Dėl valdininkų aplaidumo, laiku neatliktų pareigų, o gal dėl paprasčiausio nesugebėjimo gyventojams gali pabrangti daugiabučių namų renovavimas.

Ne pagal grafiką

Pernai Jurbarke energingai startavo daugiabučių namų renovacijos III etapas – rugsėjį sukviesti daugiabučių atstovai buvo paraginti teikti prašymus, o programos įgyvendinimo administratorius UAB „Jurbarko komunalininkas“ savo internetinėje svetainėje paskelbė renovacijos darbų grafiką.

Apie renovaciją svarstė 7 namų gyventojai – Dariaus ir Girėno g. 97A, 68 ir 39, V. Kudirkos g. 30, S. Daukanto g. 19, Gedimino g. 24 ir Kauno g. 40. Būtent tiek namų pagal kvotą gali atnaujinti Jurbarko r. savivaldybė III etape.

Investicinius šių daugiabučių planus rengė UAB „Findep“, laimėjusi Jurbarko r. savivaldybės skelbtą konkursą. Ši bendrovė už 55666 Eur turėtų savivaldybės užsakymu parengti 40 investicinių planų. Vasario viduryje 7 daugiabučių namų investiciniai planai gyventojams buvo pristatyti viešuosiuose aptarimuose, nes iki vasario 20 d. jie turėjo būti pateikti vertinti VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA).

Nuo tada įsivyravo tyla, nors BETA investicinius planus turėjo įvertinti per mėnesį ir grąžinti juos savivaldybei, kad būtų galima tęsti renovacijai reikalingas procedūras. Balandžio antroje pusėje „Šviesos“ redakcija sulaukė sunerimusių gyventojų skambučių ir klausimų, kur dingo aktyviai namus renovuoti siūlę valdininkai.

Pagal paskelbtą III kvietimo renovacijos darbų grafiką jau turėjo būti surengti gyventojų susirinkimai ir gautas jų galutinis pritarimas investiciniams planams, pateikti dokumentai bankui dėl finansavimo ir pradėtos projektavimo ir statybos darbų pirkimo procedū- ros. Buvo numatyta iki gegužės 1 d. pasirašyti sutartis su rangovu ir pradėti projektavimo darbus. Deja, procedūros įstrigo.

Netiko rengėjas

Kaip informavo BETA projektų įgyvendinimo specialistas Mantas Juška, Jurbarko r. savivaldybės pateiktus investicinius planus teko atmesti, nes nebuvo duomenų apie jų rengėjo kvalifikaciją.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.
 
„Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook