Mieste statys trejus grupinio gyvenimo namus

Mieste statys trejus grupinio gyvenimo namus (5)

2020-05-13

Gedimino gatvėje ir dar dviejuose sklypuose prasidėsiančios grupinių gyvenimo namų statybos gali tapti staigmena šalia gyvenantiesiems, nes apie projektą rajono valdžia su gyventojais nediskutavo. J. Stanaitienės nuot

Balandžio 30 d. Jurbarko r. savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą savivaldybės administracijos teikiamam projektui, pagal kurį iki 2023 m. Jurbarke bus pastatyti treji grupinio gyvenimo namai (GGN) asmenims su proto ir psichikos negalia. Juose apsigyvens iki 30 darbingo amžiaus neįgalių, tačiau su socialinių darbuotojų pagalba savimi pasirūpinti galinčių asmenų.

Integracija į bendruomenę

2014 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) patvirtinus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems bei likusiems be tėvų globos vaikams 2014-2020 metų veiksmų planą, pertvarkomos didelės socialinės globos įstaigos. Į mažesnius globos namus išskaidyti buvę Viešvilės vaikų globos namai, o ministerijai parengus Adakavo socialinių paslaugų namų (SPN) pertvarką, joje dalyvauja ir Jurbarko r. savivaldybė.

Pertvarka įgyvendinama panaudojant Europos Sąjungos (ES) fondų lėšas.

SADM parengė investicinį projektą „Bendruomeninių apgyvendinimo ir užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Tauragės regione“. Projekto rengėjai konstatavo, kad šiame regione nesudarytos galimybės kiekvienam neįgaliajam gauti individualias paslaugas pagal poreikius ir reikiamą pagalbą, jie neįtraukti į bendruomenės gyvenimą ir patiria socialinę atskirtį.

Tauragės regione paslaugos asmenims su proto ir psichikos negalia daugiausia teikiamos Adakavo SPN, tad vienas pagrindinių pertvarkos tikslų – per 200 šios įstaigos klientų apgyvendinti bendruomeniniuose namuose, teikti jiems dienos paslaugas ir garantuoti užimtumą socialinėse dirbtuvėse.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook