Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ministras priminė socialinę atsakomybę

Ministras priminė socialinę atsakomybę (0)

2017-10-19

Spalio 13 d. rajone apsilankęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pristatė ministerijos prioritetus ir išklausė socialinius darbuotojus. Išgirsti, kas ką veikia, išgirdo, bet ar po pokalbio pajudės svarbiausios problemos – lieka didelis klaustukas.

Ministras L. Kukuraitis pirmiausia vyko į Skalvijos vaikų globos namus. Kartu su savivaldybės meru Skirmantu Mocekevičiumi, Seimo nariu Ričardu Juška ir globos namų direktoriumi Nerijumi Jarilinu diskutavo dėl vaikų namų likimo. Institucinė globos pertvarka čia kelia daug problemų ir neaiškumų, todėl savivaldybei ypač svarbu rasti atsakymą iki ateinančių metų savivaldybės biudžeto sudarymo. Vien trumpas ministro apsilankymas padėties greičiausiai nepakeis, todėl ir savivaldybės, ir vaikų globos namų vadovai tikisi, kad laukianti diskusija šia svarbia tema nenutols.

Jurbarko viešojoje bibliotekoje pokalbis sukosi apie rajone teikiamas socialines paslaugas. Jas pristatė savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kornikaitė. VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorė Audronė Balčiūnienė kalbėjo apie įstaigoje teikiamas socialines paslaugas, vykdomus projektus, atkreipė dėmesį į prastai veikiančią socialinės paramos šeimai informacinę sistemą, su būsimų globėjų ir įtėvių mokymu ir konsultavimu siejamas problemas.

Jurbarko švietimo centro koordinuojamas paslaugas šeimai ir jaunimui glaustai aptarė centro direktorė Aušra Baliukynaitė, o savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė dėmesį atkreipė į skyriaus pertvarką ir nuo ateinančių metų liepos 1 d. laukiančias permainas.

Gan išsamiai savo veiklą pristatė nevyriausybinės organizacijos – Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“ ir Jurbarko krašto samariečių bendrija. Nemažai trukdžių, kuriuos reikia įveikti dirbant kasdienį darbą, įvardijo samariečių Jurbarko krašto bendrijos pirmininkė Kristina Vančienė. Sukaupta patirtis leido įvertinti, su kokiomis problemomis susiduriama vykdant tęstinius projektus, kylančius sunkumus dėl finansavimo, dokumentų gausos.

Ministras liko nustebintas nevyriausybinių organizacijų veikla sprendžiant rajono socialines aktualijas, gebėjimu prisiimti didelę atsakomybę. Jo nuomone, būtina skatinti aktyvesnius globėjų ir bendruomenių judėjimus, stiprinti nevyriausybines organizacijas, joms tampant savivaldybių partneriais.

Ministras L. Kukuraitis akcentavo kompleksinių paslaugų plėtros būtinybę, mobilių komandų, vaikų dienos užimtumo centrų svarbą, šeimų stiprinimą, tėvystės įgūdžių skatinimą. Juo labiau tai svarbu Jurbarko rajonui, kuriame nuolat mažėja gyventojų, tačiau daugėja rizikos šeimų.

„Kartoju savivaldybėms, kaip svarbu išgirsti vieniems kitus, kalbėtis, analizuoti, semtis patirties, inicijuoti klausimus ir kartu juos spręsti. Labai svarbus glaudus ryšys ir bendradarbiavimas tarp ministerijos, savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų. Ministeriją aš įsivaizduoju tik tokiame nuolatiniame dialoge“, – sakė ministras, įvardydamas prioritetinius ministerijos darbus – skurdo ir nelygybės mažinimą, šeimų ir vaikų apsaugos didinimą ir piliečių socialinę atsakomybę.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook