Balsavimas

Ar mylite Lietuvą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mokyklas ir politikų sprendimus pakerta skaičiai

Mokyklas ir politikų sprendimus pakerta skaičiai (6)

2018-01-30

Diskusijoje su savivaldybės vadovais juodaitiškiai tikino, kad leis vaikus į jungtines klases, tačiau tik rugsėjį paaiškės, kiek mokinių ateis ir ar išliks savarankiškumo dovaną dar metams gavusi Juodaičių pagrindinė mokykla. L. Lukošiūtės nuotr.

Sausio 25 d. savivaldybės tarybos posėdyje pakeistas prieš porą metų patvirtintas rajono mokyklų tinklo pertvarkymo 2016-2020 m. bendrasis planas. Mokyklų tinklo pertvarka Lietuvoje vykdoma nuo 1999 m. ir visų pokyčių priežastis – mokinių skaičius. Drastiškas vaikų mažėjimas ypač kaimuose verčia keisti ir politikų sprendimus – nuo rugsėjo mokyklos nebebus Raudonėje.

Prieš beveik 20 metų prasidėjusi mokyklų tinklo pertvarka, paprasčiau tariant, mokyklų naikinimas, iš esmės vykdoma dėl vienintelio dalyko – mokinių skaičiaus mažėjimo.

„Tai nenaujas mums dalykas, ir kai žiūrime į perspektyvą, prognozes matome labai liūdnas. Analizuojant ir Eurostato duomenis, ir Statistikos departamento skaičius, aišku, kad jau turime galvoti apie tai, kas bus 2022-24 metais“, – sakė Jurbarko r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys.

Pagrindinis rodiklis planuojant rajono mokyklų tinklą yra mokinių skaičius. „Kai mokinių sumažėja, esi priverstas formuoti jungtines klases, kuriose darbas žymiai sudėtingesnis tiek mokytojams, tiek mokiniams. Antra, valstybė nėra tokia turtinga, kad galėtų supirkti mokymo priemones ir neskaitlingoms mokykloms. Kita vertus, kiek mokinių tomis priemonėmis naudosis ir kokia bus jų kaina? Kai dar buvo Vertimų, Armeniškių mokyklos, jos į miniserijos rengiamų projektų sąrašus jau nepakliūdavo. Atsiranda atskirtis. Didelės mokyklos turi didesnes galimybes“, – neabejoja A. Gvildys.

Stabilumo garantas – 130 mokinių

Šiais mokslo metais Jurbarko rajone dar yra devynios kaimų pagrindinės mokyklos. Bet naujai patvirtintame plane tik keturiose – Skirsnemunės, Šimkaičių, Seredžiaus ir Viešvilės – iki 2020 metų pertvarka neplanuojama.

„Tikrai, tos mokyklos yra garantuotos, kad bent artimiausiu metus dirbs stabiliai ir turės atskiras klases“, – patvirtina Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.
"Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook