Balsavimas

Ar reikia gyvūnų kapinių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mokyklų pertvarka: pasakius A, ištarti B nenori

Mokyklų pertvarka: pasakius A, ištarti B nenori (5)

2020-01-08

Dėl mero Skirmanto Mockevičiaus ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Jolitos Jablonskienės nuomonių skirtumo informacija apie mokyklų tinklo pertvarkos pokyčius tampa sunkiai pasiekiama ir neaiški. J. Stanaitienės nuotr

Paskutiniame praėjusių metų savivaldybės tarybos posėdyje karštos diskusijos užvirė svarstant priėmimo į Jurbarko r. savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo vieną punktą. Paprastai klausimų kyla kai bandoma ką nors nutylėti ar aiškiai neįvardijami tikslai. Sprendimas daugumos balsais priimtas ir įsigaliojo nuo sausio 1 d., tačiau taip ir liko neaišku, ko atliktais pakeitimais siekiama.

Autorystės neprisiima

Sprendimo projektu siūlyta pakeisti savivaldybės tarybos 2019 m. kovo 28 d. patvirtinto priėmimo į Jurbarko r. savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo 11 punktą ir jį išdėstyti taip: „Prašymai mokytis į naujai formuojamas klases teikiami per visus metus“. Iki šiol prašymai mokytis į naujai formuojamas klases buvo teikiami tik į vieną pasirinktą mokyklą nuo sausio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., o į laisvas vietas priimami per visus mokslo metus.

Menkas tvarkos pakeitimas apaugo įvairiais spėliojimais, siūlymais ir išsisukinėjimais. Sprendimo projekto pristatyti pakviesta Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė nuo atsakymų į kai kuriuos tarybos narių klausimus išsisukinėjo. Tarybos nariui Petrui Vainauskui pasiteiravus, kas rengė šį sprendimo projektą, J. Jablonskienė aiškino, kad buvo parengtas kitoks sprendimo projektas, kuris buvo pakeistas. 

Antrąjį variantą rengė Švietimo skyriaus specialistai, ne aš, kaip asmuo. Manęs tą dieną, kai sprendimas buvo pateiktas, nebuvo, buvau komandiruotėje“, – sakė vedėja.

Ji aptakiai kalbėjo ir apie tai, kas atsakingas už parengtą projektą.

„Parengti sprendimą pavesta skyriaus specialistams, o pavedė tas, kas gali pavesti, kas turi tokią teisę ir pareigą“, – slapukavo J. Jablonskienė.

Už vedėją kalbėti bandė meras Skirmantas Mockevičius, pareiškęs, kad specialistams užduotis paveda vadovai, ir jie visada po sprendimo projektais pasirašo, nors dar Socialinių reikalų komiteto posėdyje buvo užsiminęs, kad vedėjos J. Jablonskienės pasiūlymai buvo labai blogi ir teko parengti kitą siūlymą.

Tarybos nariams paklausus, kas atsakys už sprendimo sukeltas pasekmes, meras nedvejojo: „Be abejonės, tie, kas už jį balsavo, tarybos nariai.“

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook