Balsavimas

Ar palaikote sprendimą savavališkai įjungti apšvietimą Imsrės pėsčiųjų take?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mokyklų valgyklose – sumaištis ir alkani moksleiviai

Mokyklų valgyklose – sumaištis ir alkani moksleiviai (0)

2017-11-07

Po rudens atostogų mokyklų valgyklos liko apytuštės, nes negaunantys nemokamo maitinimo moksleiviai negali nusipirkti valgyti, kol čia nebus įrengti kasos aparatai. L. Pilecko nuotr.

Po atostogų grįžusių į mokyklas moksleivių laukė nemalonus siurprizas – valgantieji už pinigus negalėjo nusipirkti maisto. Alkanų vaikų tėvai skambučiais atakavo redakciją, kaito ir mokykloms maitinimo paslaugą teikiančios VšĮ „Kretingos maistas“ darbuotojų telefonai.

Informacija nepasiekė

Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimai, kuriuose nurodoma, kad visos mokyklų valgyklos atsiskaitymui už maitinimą privalo naudoti kasos aparatus. Nutarimas priimtas dar rugpjūčio mėnesį, tačiau kasos aparatų Jurbarko r. mokyklose nurodytą dieną nebuvo. Pirmadienį kasos aparatas buvo pastatytas vienintelėje Juodaičių pagrindinėje mokykloje.

Daugeliui mokinių bei jų tėvelių buvo netikėta, kai valgyklose nepavyko nusipirkti pietų – be kasos aparato nepažeisdami įstatymų darbuotojai maisto parduoti negalėjo. Tiesa, kai kurie tėvai apie gresiančią situaciją žinojo, nes spalio 31 d. elektroninio dienyno TAMO sistemoje buvo išplatintas VšĮ „Kretingos maistas“ kreipimasis dėl galimų laikinų sutrikimų. Bėda, kad laiškas tėvus pasiekė per mokinių atostogas, kai retas kuris domisi, kas vyksta elektroniniame dienyne.

Kelių mokyklų vadovai patikino, kad informaciją į TAMO įkėlė vos ją gavę, tačiau po atostogų sulaukė tėvų priekaištų, kad vaikai liko nevalgę. „Žinoma, tai sukėlė nepatogumų. Liko alkanų mokinių. Reikėjo šią situaciją kažkaip išspręsti iki lapkričio 1 dienos“, – mano Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė. Naujamiesčio pagrindinės mokyklos direktorė Alma Uznė patikino, kad jai tė- vai nesiskundė, tik viena mama teiravosi apie galimybę atsiskaityti išmaniąja apyranke.

Kreipimesi, skirtame mokyklų vadovams, kuris buvo išplatintas ir tėvams, maitinimo tiekėjas įspėja, kad diegiant kasos aparatus galimi laikini sutrikimai, ir kol aparatai nebus pastatyti, prekyba už grynuosius pinigus nebus vykdoma. „Praėjusią savaitę visą informaciją persiuntėme mokyklų vadovams ir prašėme kuo greičiau ja pasidalyti su tėvais ir moksleiviais. Žinoma, atostogų metu ne visi dienyną skaito, todėl informacija tėvų ir vaikų galėjo laiku ir nepasiekti. Sulaukiu daug tėvelių skambučių, tačiau paaiškinus situaciją jie supranta ir nepyksta“, – tikina VšĮ „Kretingos maistas“ Jurbarko skyriaus direktorė Jurgita Briedienė.

Pasiūlė alternatyvą Kol mokyklų valgyklose nėra kasos aparatų, maitinimo organizatorius tėvams pasiūlė kelias alternatyvas: siūloma vaikus maitinti apmokėjus iš anksto arba sudaryti sutartį ir atsiskaityti vėliau. Lapkritį moksleivis galėjo gauti maitinimą tėvams padarius avansinį apmokėjimą į įmonės sąskaitą. Deja, tai reikėjo padaryti iki lapkričio 4 d., o informaciją apie apie tai tėvai geriausiu atveju galėjo perskaityti tik spalio 31 d. Į atostogų savaitę dar įsiterpė ir nedarbo diena – lapkričio 1-oji, tad realių galimybių pasirūpinti, kad vaikai neliktų alkani, tėvai turėjo nedaug.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook