Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Nesusipratimas dėl skirtingų apskaitų tuština biudžetą

Nesusipratimas dėl skirtingų apskaitų tuština biudžetą (9)

2019-01-08

UAB „Jurbarko komunalininkas“ vyr. finansininkė Aušra Mikalajūnienė dėl pražiopsotų tūkstančių įžvelgia Jurbarko seniūno Romualdo Kuro kaltę, o pastarasis prisiima tik dalį jos ir problemą sieja su skirtingomis apskaitomis. J. Stanaitienės nuotr.

Savivaldybės tarybai paskutiniame metų posėdyje gruodžio mėn. svarstyti vėl buvo pateiktas biudžeto pakeitimo sprendimo projektas. Jame – siurprizas! Pasirodo, Jurbarko miesto seniūnija vėl pritrūko pinigų atsiskaityti su UAB „Jurbarko komunalininkas“ už miesto tvarkymo darbus, nors rugsėjį tam iš biudžeto papildomai buvo skirta 100 tūkst. Eur.

Kaip ant mielių

Šįkart Jurbarko miesto seniūnijai buvo prašoma papildomai skirti 30 tūkst. Eur. Nenuostabu, kad toks prašymas susilaukė nemenkos tarybos narių nuostabos – rugsėjį, skiriant papildomą šimtą tūkstančių eurų, politikai buvo patikinti, kad pinigų UAB „Jurbarko komunalininkas“ 2018 metams tikrai užteks.

„Žinau, kad tikinau, jog pinigų užteks, tačiau paskutinę minutę paaiškėjo, kad jų vis tik pritrūks“, – gruodžio 18 d. Finansų, biudžeto ir rajono plėtros komiteto posėdyje sakė Finansų skyriaus vedėja Audronė Stoškienė, pristačiusi biudžeto pakeitimus.

Tvirtinant 2018 m. rajono biudžetą Jurbarko miesto seniūnijai atsiskaityti su UAB „Jurbarko komunalininkas“ už miesto priežiūros darbus buvo skirta 420 tūkst. Eur, nors buvo prašoma net 700 tūkst. Eur.

Pasak Jurbarko seniūno Romualdo Kuro, miestui tvarkyti skirtų pinigų beveik nedaugėjo dešimtmetį, priešingai nei erdvių, kurias reikia tvarkyti.

2017 m. miestui tvarkyti skirta 410 tūkst., o 2016 m. – 384 tūkst. Eur.

Iš viso 2018 m., rugsėjį pridėjus 100 tūkst. Eur, o gruodį – dar 30 tūkst. Eur, Jurbarko seniūnija miestui tvarkyti gavo 550 tūkst. Eur.

Rugsėjį įtikinti tarybos narius buvo nelengva, kad miesto tvarkyti nebėra už ką ir reikia dar 100 tūkst. Eur. Tada seniūnas R. Kuras vardijo atliktus darbus, padidėjusius šienavimo plotus, viešuosius darbus dirbančiųjų trūkumą, o laikinai UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus funkcijas atliekantis direktoriaus pavaduotojas komunaliniam ūkiui Arvydas Grigucevičius tikino, kad įmonė atlieka tik tuos darbus, kuriuos užsako seniūnija.

Nors tarybos nariai pritarė, kad papildomai būtų skirta šimtas tūkstančių eurų, tačiau pagrūmojo – seniūnija turi išmokti dirbti taupiau arba jau planuojant biudžetą savivaldybės administracija turėtų miesto tvarkymui skirti daugiau pinigų, kad metų gale netektų gesinti finansinių gaisrų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook