Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Paštas Girdžiuose: gyventojai jaučiasi apgauti

Paštas Girdžiuose: gyventojai jaučiasi apgauti (3)

2018-12-04

Susirinkime Judita Vireikienė (centre) išsakė visų gyventojų nuomonę – pasikalbėti apie pašto ateitį žmonės buvo pakviesti jau priėmus sprendimus. L. Pilecko nuotr.

Gruodžio 3 d. Girdžių gyventojų susitikimas su pašto ir savivaldybės atstovais dėl pokyčių miestelio pašte virto tikru mūšio lauku. Vietinio pašto reformą įgyvendinančios bendrovės AB „Lietuvos paštas“ sprendimai sukėlė didžiulį gyventojų pasipiktinimą. Žmonės nepateisino ir šį žingsnį nutylėjusios savivaldybės.

Niekas nesikalbėjo

Bandydami išsaugoti įprastą paštą, girdžiškiai surinko beveik 200 parašų, tačiau ir tuomet su jais niekas nesikalbėjo ir neišklausė. Tai gerokai įpykdė gyventojus, juolab kad savivaldybė apie pokyčius žinojo mažiausiai nuo lapkričio vidurio.

Susirinkime rajono meras Skirmantas Mockevičius gyventojams bandė paaiškinti pokyčių priežastis ir ragino ieškoti priimtino sprendimo. S. Mockevičiaus teigimu, savivaldybė negali daryti įtakos paštui. „Yra du variantai: arba ieškoti visus tenkinančių išeičių, arba nedaryti nieko. Lengviausias yra antras variantas“, – sakė mera

Tačiau mero žodžiai gyventojų nenuramino. Jie pyko, kad apie pokyčius kalbamasi jau po laiko, kai sprendimai priimti. Tądien paštas senosiose patalpose jau nebedirbo, o laiškų dėžutė buvo pritvirtinta prie mokyklos pastato. Maža to, girdžiškiai smulkiau apie pašto reformą sužinojo tik iš spaudos.

Esminė jiems pirmadienį pranešta žinia – nebebus tokio pašto, prie kurio žmonės pratę. Išsikviesti laiškininkus žmonės turės telefonu, o kitus reikalus vos valandą per dieną tvarkys naujose patalpose priglaustas paštininkas. T

Taip pakeisti Girdžių skyriaus darbą nuspręsta, kai iš buvusio seniūnijos pastato visos įstaigos persikėlė į daugiafunkciu centru tapusią mokyklą. Tačiau paštas kitų įstaigų pavyzdžiu nepasekė, o pasirinko dirbti pagal mobilaus paštininko modelį.

Naujienas, kurios visai nepatiko Girdžių gyventojams, pranešė į susirinkimą atvykusi „Lietuvos pašto“ tinklo direktorės pareigas laikinai einanti Deimantė Bareikienė.

Pašto atstovė tikino, kad numatytos vienos priėmimo valandos per dieną tikrai turėtų pakakti.

„Iš esmės jūs visas paslaugas gausite namuose. Skirtumas bus tik tas, kad dėl kai ko jūs patys eidavote į pašto skyrių. Dabar laiškininkai ateis pas jus“, – sakė D. Bareikienė.

Permainos kelia abejonių

Tik paaiškinimai girdžiškių nenuramino. Judita Vireikienė savivaldybės merui ir pašto atstovėms rėžė tai, kas greičiausiai sukosi daugumos susirinkusiųjų galvose. „Jūs pasakykite, kodėl mes čia dabar susirinkome? Tam, kad pasakytumėte, kaip bus? Tam, kad kalbėtumėmės jau po laiko, kai viskas įvykę? Kodėl susirinkimo nekvietėte prieš pokyčius? Mes nesutinkame ir norime savo senojo pašto. Čia nė to susirinkimo nebūtų buvę, jei nebūtume surinkę parašų, kad nesutinkame su pokyčiais“, – sakė moteris.

Pašto valdininkių J. Vireikienė prašė paaiškinti, ar paštas tik siekia pelno, ar vis tik atsižvelgia ir į gyventojų prašymus, jų poreikius.

„Mes turime užtikrinti mums numatytas funkcijas, tačiau turime ir skaičiuoti kaštus. Taip pat atsižvelgti ir į pačius laiškininkus. Dabar jie turės didesnį darbo krūvį, didesnė bus ir alga“, – atsakymą dėliojo D. Bareikienė.

Pastabų ir klausimų turėjo ir Girdžių parapijos klebonas Saulius Pavalkis. Kunigą stebino požiūris į gyventojus, nes žmonės apie pokyčius sužinojo jau priėmus sprendimą. „Esame ne kartą pasimokę, kad vykdomi kažkokie pakeitimai, paskui visada kyla ir kainos. Matome elektros, dujų sąskaitas, mokame skaičiuoti. Ar nebus, kad po tokios reformos dar ir kaina pakils“, – svarstė S. Pavalkis.

 Girdžių seniūnas Mindaugas Dilys domėjosi, kaip paštas užtikrins žadamą laiškininkų mobilumą.

„Ar bus skirtas tinkamas automobilis? Viena, kai tenka važiuoti savu, visai kita, kai mašina – įmonės. Be to, mūsų keliai žiemą ir rudenį kai kur sunkiai išvažiuojami. Laiškininkams tikrai reikia tinkamo transporto. Blogiausia bus, jei darbo sąlygos laiškininkų netenkins ir jie išeis iš darbo“, – kalbėjo seniūnas.

Reformą gynusi D. Bareikienė tikino, kad laiškininkams už naudojimąsi nuosavu transportu tinkamai kompensuojama. Tiesa, pačių laiškininkų paklausti nebuvo kaip – pirmadienį jie buvo mokymuose.

Kvietimo neišgirdo

Dėl paštininkų nerimavo ir buvęs Girdžių seniūnas, dabartinis savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis. Pasak jo, paštas anksčiau neatsižvelgė į siūlymus persikelti į buvusį mokyklos pastatą.

„Apmaudu, kad paštas neatsiliepė į mūsų kvietimą įsikelti į naują pastatą tuomet, kai kvietėme ir raginome. Jeigu anuomet būtų paklausę, šiandienos susirinkimo nereikėtų, būtų pasikeitęs tik pašto adresas. Esu įsitikinęs, kad Girdžiuose reikia bent dvi valandas dirbančio pašto, tokia mūsų derybinė pozicija. Bijau, kad po tokių reformų paštas praras savo ilgalaikius, stropiai ir nuoširdžiai dirbančius darbuotojus. Pats matydavau, kiek dirba Girdžių paštininkai, o dabar, pasirodo, dar ir korespondenciją patys turės iš Jurbarko parsivežti“, – sakė D. Juodaitis.

Gyventojams ieškant atsakymų į svarbius klausimus, paaiškėjo, kad pokyčiams Girdžiuose savivaldybė visiškai nepasiruošė.

Dirbs nelegaliai?

Savivaldybė ir pats paštas ne tik nesistengė apie permainas informuoti gyventojų, bet ir naujoji pastogė laiškininkams greičiausiai suteikta neteisėtai. Įnamiu tapęs paštas savivaldybei priklausančias patalpas turėtų nuomotis. Tačiau rajono taryba dar turės patvirtinti įkainius, tuomet apsispręsti, ar yra ką nuomoti, ir skelbti patalpų nuomos konkursą, o paštas turėtų tą konkursą laimėti. Todėl panašu, kad Girdžių pašto reformos sumanytojai šįkart vežimą pastatė prieš arklį.

Neatrodė, kad savivaldybės merui S. Mockevičiui ši įvykių seka ir akistata su gyventojais buvo maloni. Pasak jo, kol kas esą bus bandoma išsiaiškinti, kuri vieta paštui geriausia. Kai bus nuspręsta, ta ir bus išnuomota.

Tokia mero pozicija gerokai nustebino į susitikimą atvykusį savivaldybės tarybos narį Algirdą Gudaitį. Politikas teigė, kad apie tokius dalykus girdi pirmą kartą. Iki šiol nei apie Girdžių pašto pertvarką, nei apie patalpų nuomą ar kitus pokyčius su rajono taryba esą meras nekalbėjo.

„Labai netikėta, kad tai, ką girdžiu, girdžiu pirmą kartą. Viskas tikrai neturėtų būti daroma jau įvykus faktui“, – sakė A. Gudaitis.

Tikrasis Girdžių pašto likimas paaiškės tik gruodžio pabaigoje, jei šis klausimas atsiras savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje. Iki tol Girdžių paštas dirbs be jokios sutarties dėl patalpų ir atlygio už naudojamą turtą.

Lukas PILECKAS« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook